GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Nasza Gmina po raz 11 przystąpiła do kampanii Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT) organizowanej co roku w dniach 16-22 września

   

  Jest to inicjatywa Komisji Europejskiej – Dyrekcji Generalnej ds. Mobilności i Transportu, mająca na celu promowanie zrównoważonego transportu w miastach i gminach oraz zmianę zachowań mieszkańców.

   

  W 2019 roku hasło kampanii –  „Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” – kładzie nacisk na aktywne środki transportu indywidualnego oraz korzyści, jakie mogą one przynieść naszemu zdrowiu i środowisku, zaś slogan „Chodź z nami!” zachęca do aktywności i przełamania codziennej rutyny siedzącego trybu życia. Jak co roku czynny udział w ETZT brały dzieci ze szkół podstawowych i przedszkoli.

  Dziękuję za nadesłane zdjęcia prac, gazetek i opis wydarzeń w ramach całego tygodnia. Odwiedziliśmy przedszkole i szkołę podstawową w Bieniewicach, przedszkole nr 2 i szkołę podstawową nr 3 w Błoniu, gdzie mogliśmy zobaczyć na własne oczy przepiękne prace dzieci, wysłuchać relacji z organizowanych w placówkach szkolnych działań oraz wręczyć upominki promujące naszą gminę (materiały zapewnione przez Wydział Promocji UM Błonie, finansowane przez Gminę Błonie) i ETZT (zapewnione przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych oraz Ministerstwo Infrastrukturyw, częściowo sfinansowane z Funduszy Europejskich).

  Dziękuję Dyrektorom placówek oświatowych, Nauczycielom, Dzieciakom biorącym czynny udział w propagowaniu akcji “Bezpieczny ruch pieszy i rowerowy” - “Chodź z nami!”, a także koleżankom Agnieszce i Karolinie za pomoc w promocji i zorganizowanie upominków oraz kolegom Michałowi i Tomkowi za pomoc w organizacji kampanii.

  Więcej informacji: www.mobilityweek.eu oraz na stronie Ministerstwa Środowiska i Ministerstwa Infrastruktury.

  Galeria zdjęć - www.blonie.pl

   

  Koorynator lokalny,

  Agnieszka Osówniak

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.