GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Międzynarodowy sukces Pani Alicji Gutkowskiej

  Sześcioosobowa reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii wzięła udział w 16 Międzynarodowym Turnieju Petanque w Hiszpanii.

  Skład zespołu polskiego stanowił jeden dublet żeński: Alicja Gutkowska z zawodniczką Izą B. z Białegostoku i zespół męski: Tomasz Gutkowski i trzech zawodników z innych miast Polski.

  Zawody odbyły się w mieście, a właściwie w przepięknym kurorcie, Santa Susana w dniach 13-19 października br. Turniej był ogromnie prestiżowy. Zgromadził 1250 zawodników. Najliczniejszą grupą byli Francuzi (ok. 90%) - bule, to w końcu najbardziej popularny sport we Francji. Było też kilka zespołów ze Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, Włoch i po raz pierwszy właśnie z Polski. Ogromnie wzruszającym przeżyciem było widzieć wciąganą po raz pierwszy na masz flagę Polski. Moment ten był entuzjastycznie oklaskiwany przez wszystkich zawodników, organizatorów, widzów i oczywiście liczną grupę Polaków mieszkających w i przebywających aktualnie w Hiszpanii.

  W konkurencji dubletów żeńskich brało udział 250 kobiet. Gry eliminacyjne trwały 4 dni. Codziennie po 3-4 razy pary kobiece i pary męskie rozgrywały między sobą mecze. Doskonała, wręcz perfekcyjna organizacja turnieju, perfekcyjna praca sędziów, liczna obsługa techniczna sprawiła, że przy tak ogromnej liczbie zespołów żeńskich i męskich, rywalizacje między uczestnikami przebiegały bardzo, bardzo sprawnie.

  Piątego dnia po zakończeniu wszystkich eliminacji nastąpił finał. Do finału zakwalifikował polski żeński dublet – Alicja Gutkowska wraz z Izą B. W rezultacie po bardzo wyrównanej, intensywnej grze dublet polski zdobył zaszczytne 4 miejsce. Panie otrzymały przepiękne puchary, które osobiście wręczał Philipe Quintais - 14–krotny mistrz świata w petanque.

  Państwu Gutkowskim Alicji i Tomaszowi należą się wielkie brawa, że potrafią tak profesjonalnie grać w bule a przy tym jednocześnie reprezentować Polskę na międzynarodowych turniejach – p. Tomasz w Izraelu w ub. roku a teraz p. Alicja w Hiszpanii.

  Danuta Wojnarowicz

  Reprezentacja Polski w Hiszpanii, pierwsi z prawej Alicja i Tomasz Gutkowscy:

   

  P. Philipe Quintais wręcza nagrody polskim zawodniczkom

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.