GMINA BŁONIE

oficjalny serwis Gminy Błonie
Strona główna - Gmina Błonie

Obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości w Błoniu

  101 lat temu Polska odzyskała niepodległość. W poniedziałek 11 listopada odbyły się błońskie uroczystości upamiętniająceReportaż  to najważniejsze dla Polaków święto.

   

  Razem z mieszkańcami uczestniczyliśmy w modlitwie w intencji poległych za Ojczyznę w kościele Świętej Trójcy, przemarszu na rynek i uroczystościach pod Pomnikiem Niepodległości, gdzie odbyło się wspólne odśpiewanie Hymnu Narodowego oraz złożenie wiązanek i kwiatów.

   

  Obchody Odzyskania Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów i niewoli naznaczonych walką, cierpieniem i trudem wielu pokoleń Polaków nasza Ojczyzna odzyskała suwerenność. Data 11 listopada skłania nas do zastanowienia się czym jest patriotyzm, czym jest wolność. Dlatego tak bardzo cieszy mnie liczny udział mieszkańców.

   

  Dziękuję wszystkim, którzy przybyli. Dziękuję posłom na Sejm RP, którzy w poniedziałek byli z nami. Na ręce dowództwa składam podziękowania za asystę honorową, którą pełnili żołnierze 2 Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym. Dziękuję kombatantom, lokalnym samorządowcom, przedstawicielom partii politycznych, służbom mundurowym. Dziękuję nauczycielom, dzieciom i młodzieży z błońskich przedszkoli i szkół. Dziękuję harcerzom z 60 błońskiego Szczepu ZHP. Dziękuję również stowarzyszeniom i organizacjom działającym na terenie Gminy Błonie.

  Dziękuję mieszkańcom.

  Podziękowania kieruję także do wszystkich osób zaangażowanych w organizację obchodów. Za fotorelację, dziękuję Panu Markowi Frejnikowi.

  Reportaż filmowy z uroczystości:

  Wszystkie zdjęcia - fot. Marek Frejnik

Ministerstwo Cyfryzacji
Projekt pt.:"Wzrost dostępności serwisów internetowych w Błoniu - szansą na przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób niepełnosprawnych" dofinansowany ze środków Ministra Cyfryzacji
Strona internetowa bez barier


Copyright © by Urząd Miejski w Błoniu 2015
Wszelkie prawa zastrzeżone.