Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-10-18, 14:20

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-04-16, 07:12 
Dzień Dobry,

Zastanawiam się nad kupnem nieruchomości w Błoniu w okolicy oczyszczalni. Bylem, widziałem i poza rzeczoną "atrakcją" w sumie nie ma do czego się przyczepić. Dom stoi dość blisko tej oczyszczani ale powiem szczerze żadnych zapachów nieprzyjemnych tam nie wyczułem.
Pytanie do mieszkańców na ile to jest uciążliwe (nieprzyjemne zapachy) ? Z tego co się orientowałem proces oczyszczania jest procesem zamkniętym i nie powinien być uciążliwy dla mieszkańców. Ale czy na pewno ?

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-17, 23:39 
Oto widok na teren oczyszczalni ścieków w Błoniu:
https://www.google.pl/maps/@52.1943533,20.6034081,238m/data=!3m1!1e3

Wiesz co to są poletka osadowe?

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-19, 11:57 
szczególnie "przyjemne" zapachy wyczuwa się przy zachodnich wiatrach :lol: - ale jak ktoś lubi ...

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-19, 14:40 
Pytaj napisał(a):
Z tego co się orientowałem proces oczyszczania jest procesem zamkniętym i nie powinien być uciążliwy dla mieszkańców.

Zobacz jak to wygląda na zdjęciach: http://www.mpwik-blonie.pl/galeria.htm

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-21, 22:31 
[quote="Pytaj"]Dzień Dobry,

Zastanawiam się nad kupnem nieruchomości w Błoniu w okolicy oczyszczalni. Bylem, widziałem i poza rzeczoną "atrakcją" w sumie nie ma do czego się przyczepić. Dom stoi dość blisko tej oczyszczani ale powiem szczerze żadnych zapachów nieprzyjemnych tam nie wyczułem.
Pytanie do mieszkańców na ile to jest uciążliwe

(nieprzyjemne zapachy) ? Z tego co się orientowałem proces oczyszczania jest procesem zamkniętym i nie powinien być uciążliwy dla mieszkańców. Ale czy na pewno ?[/quote

Niestety czasem czuć dość intensywnie mam działkę koło oczyszczalni

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-25, 19:40 
Gość napisał(a):
Niestety czasem czuć dość intensywnie mam działkę koło oczyszczalni

Przypominam, że planowana jest rozbudowa oczyszczalni - jak to wpłynie na uciążliwość tego obiektu???

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-05-06, 06:51 
Pytaj napisał(a):
Dzień Dobry,

Pytanie do mieszkańców na ile to jest uciążliwe (nieprzyjemne zapachy) ? Z tego co się orientowałem proces oczyszczania jest procesem zamkniętym i nie powinien być uciążliwy dla mieszkańców. Ale czy na pewno ?

I jaka decyzja po namyśle?

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-05-07, 05:42 

Obrazki: 47
Miejsce jest ok, ale w dawniejszych latach co pewien czas na całe miasto szedł nieprzyjemny ale naturalny zapach z oczyszczalni. Być może coś wyjmowano wtedy z osadników. Najlepiej porozmawiać z dyrektorem oczyszczalni, czy to jeszcze się zdarza ( przez wiele ostatnich miesięcy nie zauważyłem tego zapachu w Błoniu ).

Natomiast ta miejscówka ma poważną wadę - w pobliżu jest potężny nadajnik telefonii komórkowej.
Jeśli chce Pan, aby Pana rodzina miała np. nowotwory mózgu - glejaka, co zdarza się ostatnio często w Błoniu, to mieszkanie w pobliżu tego nadajnika jest dobrym pomysłem.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
PostNapisane: 2018-05-08, 07:06 
Gdzie dokładnie znajduje się ten nadajnik ?

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-05-20, 20:09 
Gość napisał(a):
Oto widok na teren oczyszczalni ścieków w Błoniu:
https://www.google.pl/maps/@52.1943533,20.6034081,238m/data=!3m1!1e3

Wiesz co to są poletka osadowe?
Cytuj:
Uchwała Nr XLVI/364/18 Rady Miejskiej w Błoniu z dnia 12 lutego 2018 r. w sprawie uchwalenia Wieloletniego Planu Rozwoju i Modernizacji Urządzeń Wodociągowych i Urządzeń Kanalizacyjnych będących w posiadaniu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Błoniu Sp. z o.o.

http://bip.zetorzeszow.pl/blonie/?c=mdTresc-cmPokazTrescTytul-409-10122

A co z planowaną kilka lat temu - budową słonecznej suszarni osadów ściekowych? Nie widać takiego punktu w najnowszym dokumencie???

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-05-20, 21:40 
W sumie zrezygnowałem. Wszystko pięknie ale ta nieruchomość ( dokładnie na Sadowej) jest jednak zbyt blisko tego przybytku smordku. Ogolnie dramatu nie było (raz na jakiś czas zalatywało) no ale szum jest straszny.
Inna sprawa jest tak ze odwiedziłem przy okazji dworzec w Błoniu. Szczerze nie chciał bym tam chodzić na pociąg sam a co dopiero moje dorastające dzieci ....

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-05-29, 17:08 
Pytaj napisał(a):
W sumie zrezygnowałem. Wszystko pięknie ale ta nieruchomość ( dokładnie na Sadowej) jest jednak zbyt blisko tego przybytku smordku. Ogolnie dramatu nie było (raz na jakiś czas zalatywało) no ale szum jest straszny.
Inna sprawa jest tak ze odwiedziłem przy okazji dworzec w Błoniu. Szczerze nie chciał bym tam chodzić na pociąg sam a co dopiero moje dorastające dzieci ....

Oczyszczalnia ścieków niezależnie od rodzaju i starań operatora zawsze stwarza różnego rodzaju niedogodności. Dworzec ma byś rewitalizowany w najbliższych kilku latach, trwają prace papierkowe.

Cieszę się, ze pomogliśmy w rozpoznaniu sytuacji :)

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-08-28, 19:48 
Jakie są wasze opinie na temat uciążliwość oczyszczalni ścieków?

Zgłoś post

Strefa czasowa: UTC + 1