Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-10-18, 15:47

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-02-19, 16:05 
Gość napisał(a):
https://www.google.pl/maps/@52.1787469,20.5756162,119m/data=!3m1!1e3

Taki łuk drogi może sprawić niebezpieczna niespodziankę :)

Proponuje powrót do pierwotnego tematu dyskusji - niebezpieczne miejsce na drodze! Jakie macie pomysły?

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-03-12, 13:35 
Niech ktos pozbiera zabite psy koło zakrętu. Leżą dwa na poboczu od przynajmniej kilku dni.

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-03-14, 08:59 
Obrazek

Takietam widoczki z nowej obwodnicy błonia po której kierowcy pedzą jak szaleni pomimo terenu zabudowanego.

Ach ta wiosna.

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-03-26, 06:30 
Tylko czekać, aż sie wydarzy jakaś tragedia z udziałem dzieci.

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-10, 07:42 
Kolejny wypadek na zakręcie. Zróbcie coś z tym wkońcu.

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-22, 22:58 
Anna K. napisał(a):

Jakieś pomysły do roważenia :?: :?: :?:

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-26, 20:18 
Może w końcu Policja się tym zainteresuje. To co się dzieje na tej drodze to istny koszmar. Pomimo ustawienia zakazu 10T widok dużych ciężarówek to normalność do tego masa przeładowanych busów, nikt nie przestrzega ograniczeń prędkości a wyprzedzanie na pasach i skrzyżowaniach przez kierowców osobówek to codzienność - czy Policja o tym nie wie, wystarczy przejechać się tą drogą od Bieniewic do Radonic. Oby nie doszło tam do jakiegoś nieszczęścia.

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-27, 14:21 

Obrazki: 0
Gość napisał(a):
Anna K. napisał(a):

Wydaje mi się, że od pomysłów na rozwiązanie problemów zgłoszonych przez mieszkańców powinni być sprawnie działający urzędnicy. No ale ponieważ jak widać na forum w tym temacie działań urzędników brak to spróbuję napisać kilka pomysłów bez wgłębiania się w ich wykonalność, sensowności lub nie ponieważ nie jestem (mam nadzieję w przeciwieństwie do osób w urzędzie) ekspertem w tych kwestiach.

A więc potencjalne sposoby rozwiązania problemów związanych z nadmiernym ruchem i nie przestrzeganiem przepisów (w szczególności dotyczących ograniczenia prędkości i wyprzedzania w miejscach niedozwolonych):
1. Budowa obwodnicy Błonia oraz wiaduktu
2. Zmiana organizacji ruchu np. przez utworzenie ślepych dróg - droga od strony Passu by na przykład się kończyła pod szkołą, jeśli ktoś by chciał przejechać dalej, musiałby pojechać przez Witaniów i przejazd w Witanowie. Kierowcy zamiejscowi nie będą omijali Błonia przez Bieniewice
3. Kontrole prędkości przez policję.
4. Fotoradary
5. Odcinkowy pomiar prędkości
6. Progi zwalniające
7. Światła spowalniające w krytycznych miejscach (szkoła, problematyczny zakręt)
8. Ronda kompaktowe na skrzyżowaniach dróg

Zgłoś post
PostNapisane: 2018-04-28, 22:07 
Jakie konkrety?
Konkrety Panie Cogito - to ruszenie się zza komputera i wizyta w urzędzie miasta i policji,. można też nie ruszająć sie z mieszkania prosic o dostęp do informacji elektronicznie przez EPUap. odpowiedź natychmiastowa!!!
Tylko wtedy to już nie będzie Pan Cogito I TEGO SIĘ PAN BOI!!!!!!!!! :oops:

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-29, 13:51 
Pan Cogito napisał(a):
Gość napisał(a):
Anna K. napisał(a):

Wydaje mi się, że od pomysłów na rozwiązanie problemów zgłoszonych przez mieszkańców powinni być sprawnie działający urzędnicy. No ale ponieważ jak widać na forum w tym temacie działań urzędników brak to spróbuję napisać kilka pomysłów bez wgłębiania się w ich wykonalność, sensowności lub nie ponieważ nie jestem (mam nadzieję w przeciwieństwie do osób w urzędzie) ekspertem w tych kwestiach.

A więc potencjalne sposoby rozwiązania problemów związanych z nadmiernym ruchem i nie przestrzeganiem przepisów (w szczególności dotyczących ograniczenia prędkości i wyprzedzania w miejscach niedozwolonych):
1. Budowa obwodnicy Błonia oraz wiaduktu
2. Zmiana organizacji ruchu np. przez utworzenie ślepych dróg - droga od strony Passu by na przykład się kończyła pod szkołą, jeśli ktoś by chciał przejechać dalej, musiałby pojechać przez Witaniów i przejazd w Witanowie. Kierowcy zamiejscowi nie będą omijali Błonia przez Bieniewice
3. Kontrole prędkości przez policję.
4. Fotoradary
5. Odcinkowy pomiar prędkości
6. Progi zwalniające
7. Światła spowalniające w krytycznych miejscach (szkoła, problematyczny zakręt)
8. Ronda kompaktowe na skrzyżowaniach dróg

ROZWIĄZANIE JEST BARDZO PROSTE.
Trzeba przeorganizować ruch w Błoniu tak aby żaden tranzyt (i ten mały i ten) duży nie jeździł przez miasto.
Wzorem innych miast, w Błoniu musi powstać OBWODNICA (a nie kolejna droga przez miasto).
Błonie nie może być wielkim skrzyżowaniem dla ruch z północy na południe i z Poznania do Warszawy

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-30, 15:45 
Jaka jest dopuszczalna prędkość na tym odcinku drogi? Może trzeba zacząć od właściwego oznakowania pionowego i poziomego?

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-05-10, 11:26 
STRACH!!!!!!!!!!!!! napisał(a):
Jakie konkrety?
Konkrety Panie Cogito - to ruszenie się zza komputera i wizyta w urzędzie miasta i policji,. można też nie ruszająć sie z mieszkania prosic o dostęp do informacji elektronicznie przez EPUap. odpowiedź natychmiastowa!!!

Odpowiedzi zazwyczaj są wymijające, powinieneś wiedzieć dlaczego :lol: :lol: :lol:

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-05-10, 15:45 

Obrazki: 0
STRACH!!!!!!!!!!!!! napisał(a):
Jakie konkrety?

Zmartwię cię bo w przeciwieństwie do Ciebie nie pracuję w urzędzie i nie muszę się obawiać.

Jeśli chodzi o ruszenie się za komputera to uwierz mi, że byłem zarówno w urzędzie dowiadywać się o wiadukt jak i na spotkaniach organizowanych przez burmistrza i policję (swoją drogą ktoś z gminy w czasie spotkania stwierdził, że chyba mieszkańcy zdają sobie sprawę w bezsensowność tych spotkań bo prawie nikt nie przyszedł), byłem też dowiadywać się w wielu innych sprawach ale to nie ma sensu bo skala sam nie wiem czy niekompetencji/nie-chciejstwa czy niemożności w urzędzie błońskim jest ogromna. Oczywiście mógłbym napisać też wniosek o informację publiczną lecz na pewno odpowiedź była by przygotowana równie starannie jak dokumentacja środowiskowa dla wiaduktu.

Dużo więcej o niż w urzędzie można się dowiedzieć na spotkaniach towarzyskich. I tak na grilu na którym były przypadkowo osoby pracujące w urzędzie podpytywałem odnośnie wiaduktu i uzyskałem informację, że wiaduktu nie będzie bo aby był potrzebna jest wola burmistrza, a takiej woli nie ma i nie będzie, a co się tyczy "obwodnicy" przez Bieniewice i Radonice to jest na rękę burmistrzowi bo każdy zamiejscowy samochód jadący przez Bieniewice i Radonice to jeden samochód mniej jadący przez Błonie.

Zgłoś post
PostNapisane: 2018-05-17, 15:11 
Gość napisał(a):
Jaka jest dopuszczalna prędkość na tym odcinku drogi? Może trzeba zacząć od właściwego oznakowania pionowego i poziomego?

Na praktycznie całym odcinku od Passa do Radonic 50km/h bo jest to teren zabudowany. Średnia prędkość samochodów szczególnie skrócających sobie drogę do autostrady jest zdecydowanie większa i pewnie gdyby policja to kontrolowała to wielu kierowców straciło by tam prawojazdy

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-06-06, 21:12 
KAndrzej napisał(a):
Na praktycznie całym odcinku od Passa do Radonic 50km/h bo jest to teren zabudowany.

Faktycznie, ale czy formalnie według oznakowania?

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1