Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-09-16, 21:15

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto


Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-11-29, 12:40 
Czy PiS jeszcze istnieje?
Rafał A. Ziemkiewicz
Subotnik Ziemkiewicza

Odłożę na chwilą na bok oczywiste winy rządzącej Polską od ośmiu lat mafii – zresztą pisałem o nich i piszę gdzie indziej – bo trzeba sobie zadać kilka pytań, nurtujących dziś każdego, kto próbuje się tej mafii przeciwstawiać, albo bodaj tylko patrzy na nią z niechęcią.

Masowe „skręcanie” wyników wyborczych według wzorca, który zrealizowano, miało przecież miejsce już w roku 2010 na Mazowszu. Prezes PiS mówił o tym od razu, wywołując furię oskarżeń prorządowych mediów. Potem jakoś sprawa się rozmyła. Opozycja nie próbowała nadać jej biegu sądowego – Korwin próbował i niewiele z tego wynikło, więc może prawnie wszystko rzeczywiście zostało zatachlowane wzorowo, ale może należało sporządzić i nagłośnić jakąś „listę hańby”, imiennie napiętnować te komisje wyborcze w których głosów nieważnych było nagle dziesięć razy więcej niż za miedzą?

Nikt o tym nie pomyślał? Czy ktoś pomyślał, ale nie było kim tego zrobić? Czy podjęto „decyzję polityczną”, że z PSL opozycja nie walczy, bo liczy na przeciągnięcie go w przyszłości do antyplatformerskiej koalicji?

Zamiast tego PiS zagłosował w 2011 za nowym kodeksem wyborczym, w którym znalazły się zapisy czyniące „podkręcanie” wyników metodą „a la Struzik” dużo łatwiejszymi i praktycznie bezkarnymi. To właśnie to głosowanie przyniosło dziś „peezelowi” i jego koalicjantowi władzę nad kasą polskiej prowincji.

Nikt nie przeczytał, za czym PiS głosuje? Czy ktoś przeczytał, ale nie miał na tyle wyobraźni, żeby zajarzyć?

Mimo wszystko, po Mazowszu 2010 PiS wielokrotnie mówił o potrzebie dopilnowania wyborów. Mówił. Na mówieniu się skończyło. Nie dostrzegł uchwały PKW z października, które praktycznie uniemożliwiła jakąkolwiek kontrolę nad pracą komisji mężom zaufania. A przecież należało alarmować. Może zaskarżyć uchwałę PKW, przynajmniej narobić wokół niej hałasu. Skąd mógł wiedzieć o tym prosty człowiek, nawet prosty dziennikarz? Czy PiS nie wydelegował nikogo do monitorowania działań i zarządzeń PKW, które przecież tajne nie były?

Skoro istniało podejrzenie, że „efekt Struzika” rozleje się z Mazowsza na cały kraj, to należało z odpowiednim wyprzedzeniem wykorzystać rosnące poparcie dla opozycji i gotowość „zrobienia czegoś dla Polski”, by stworzyć jakiś system niezależnego monitorowania wyborów. Skompletować niezbędną do tego kadrę, przeprowadzić szkolenia, jak, czego należy pilnować, na co zwracać uwagę – bo to wcale nie jest takie proste, zwykły człowiek z ulicy jak tak sobie po prostu usiądzie w komisji między starymi wyjadaczami, z których niektórzy liczyli głosy jeszcze za czasów PRON, to nawet nie zauważy, kiedy i jak go wyrolują.

Próbowano taki system szkoleń zorganizować niezależnie, siłami społecznymi – brali w tym udział między innymi aktywiści Klubu Ronina. Ale okazało się to wysiłkiem organizacyjnym i finansowym nie do udźwignięcia dla skrzykujących się ad hoc wolontariuszy. PiS zaś, dysponujący, przynajmniej teoretycznie, znacznie większymi środkami i możliwościami organizacyjnymi, wesprzeć żadnej tego rodzaju inicjatywy nie chciał. Czy przyczyną była małostkowa obawa, że Klub Ronina, Solidarni 2010, Ruch im Lecha Kaczyńskiego (czy ta jego część, która nie jest po prostu lokalnymi ogniwami partii), Kluby Gazety Polskiej, Rodziny Radia Maryja, lokalne stowarzyszenia czy kluby patriotyczne i inny taki podejrzany element próbują się przekształcić w partię i zasiedziałym wiecznym opozycjonistom z PiS zrobić konkurencję?

Wielokrotnie pisałem (groch o ścianę!) o tym paranoicznie niechętnym stosunku PiS do wszelkich życzliwych mu inicjatyw, o odepchnięciu, zmarnowaniu wybuchu społecznej aktywności po tragedii w Smoleńsku, o obowiązującej w praktyce zasadzie, że największym wrogiem miejscowego PiS jest miejscowy klub Gazety Polskiej i wszelka inna lokalna prawica, o niepisanej dyrektywie, że tam, gdzie „żelazny elektorat” daje PiS-owi trzy miejsca w radzie gminy i jedno w powiecie, tam piąty człowiek w PiS jest dla czterech dotychczasowych zagrożeniem, największym wrogiem, i trzeba zrobić wszystko, by go nie wpuścić. Co nie jest trudne, biorąc pod uwagę powszechnie znaną jeszcze od czasów PC podejrzliwość prezesa i obawę, żeby mu się nie nalazło do partii jakiegoś tałatajstwa, nad którym nie będzie miał kontroli i które by go jeszcze mogło kiedyś przegłosować.

Teraz właśnie ta wewnętrzna polityka przyniosła owoce. W skali kraju komisji wyborczych było ponoć około 27 tysięcy. To niewiele mniej, niż liczy sobie członków największa partia opozycyjna. Ale żeby obsadzić wszystkie listy kandydatów do wszystkich szczebli samorządu (bo ordynacja wyklucza ograniczenie się do miejsc „biorących”, musi być pełna lista) potrzeba 40 tysięcy osób. Osoba, która jest na liście kandydatów, nie może być oczywiście członkiem komisji wyborczej ani mężem zaufania. Jestem polonistą, nie matematykiem, ale nawet dla mnie ten rachunek jest prosty. Z czym tu startować do „peezelu”?

Ostatnie pytanie – to co PiS zamierza z tym zrobić. Pytam, bo ja się zgubiłem. Pierwsze dni wskazywały na wariant „siła spokoju”, co wydawało mi się, po wszystkich wcześniejszych zaniechaniach, jedynym rozsądnym wyjściem. Jarosław Kaczyński powinien z sejmowej mównicy, ze wszystkich możliwych miejsc, wraz ze swymi pracownikami, mówić jasno: państwo jest na krawędzi utraty zaufania obywateli, musi się znaleźć większość w Sejmie i Senacie, która szybko przegłosuje niezbędne zmiany kodeksu wyborczego. A tym „wyborom”, które się w takim bałaganie i zamęcie odbyły, będziemy się przyglądać w miarę ujawniania wyników i ich kolejnego poprawiania i ponownego przeliczania przez PKW – co dałoby początek długiego i miażdżącego dla władzy serialu kolejnych codziennie wychodzących na jaw przewałów i „nieprawidłowości” w kolejnych miejscach gdzie „wygrała” koalicja PO-PSL. Nie mówić, że „wybory sfałszowano”, bo dla przeciętnego Polaka oznacza to fałszerstwo centralne, w stylu „3 razy tak” – ale że doszło do licznych nadużyć i przekrętów, którym nie odpuścimy, ale się zajmiemy nimi po kolei, zgodnie z prawem, w sądach, na razie natomiast nie ma pilniejszej sprawy niż naprawa chorego systemu wyborczego, póki jest na to czas (bo jest – wbrew kłamstwom PO i „autorytetów”, do wyborów parlamentarnych pozostało nie poniżej sześciu, ale jeszcze ponad dziesięć miesięcy).

Ale prezes jak wyszedł na mównicę, to znowu, po swojemu, nie wytrzymał i pojechał po bandzie. Jarosław Kaczyński może i jest wielkim politycznym strategiem, ale w komunikacji społecznej to jest po prostu noga i z wiekiem coraz większa – po raz kolejny idealnie wpisał się w napisany przez pijarowców Platformy scenariusz straszenia nieobliczalnym PiSem i przekonywania, że może i rządzący są skorumpowane świnie i nieudacznicy, ale alternatywą dla nich jest tylko całkowita zagłada.

A jak już prezes pojechał, to ogłosił, że wobec takiej grandy trzeba wyjść na ulice i protestować – ale dopiero 13 grudnia. Dlaczego 13 grudnia, a nie 3 maja? Albo 10 kwietnia? Albo na Matki Boskiej Kwietnej? Skoro opozycja zakłada, że wkurzony naród spokojnie wytrzyma pod parą miesiąc, to wytrzyma i pół roku. A na razie – prezes apeluje o jak najliczniejszy udział w II turze sfałszowanych wyborów. Żeby fałszerstwo tym bardziej uwiarygodnić? „Takowej nauki, jakom żyw, nie słyszałem” – jak to ujął poeta. Zdrada, panowie, ale zachowujmy się jak gdyby nigdy nic.

Zamiast być powściągliwym w słowach a zdecydowanym w działaniu, PiS – dokładnie odwrotnie!

To może od razu zamiast partii politycznej założyć chór? I ćwiczyć mozolnie, na moment właściwy, jak najpiękniejsze i najbardziej wzruszające śpiewanie „Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie”? No bo jak Pan się naszym śpiewem nie wzruszy i nam Ojczyzny nie wróci, to trup, baronowo, grób, baronowo, my sami przecież, z taką opozycją, o jej odzyskaniu myśleć nie mamy co.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-11-29, 15:30 
~Stańczyk :Jarosław Zbawca to urodzony pechowiec.
* na Uniwersytecie Warszawskim zaginął jedyny egzemplarz jego wiekopomnego, miażdżącego komunę doktoratu na temat władzy ludu w uczelni socjalistycznej,
* w Instytucie Pamięci Narodowej ktoś sfałszował jego teczkę,
* przez pomyłkę zapomniano wciągnąć go na listę osób przeznaczonych do internowania po ogłoszeniu stanu wojennego,
* nie zachowały się żadne zdjęcia obrazujące jego słynny skok przez płot Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku,
* podczas zażartej bitwy z ZOMOwcami na kostki brukowe w okresie stanu wojennego ktoś nieco wyższy zasłonił go podczas robienia słynnych fotografii zamieszczanych w gazetach całego świata,
* z nadmiaru zajęć związanych z tropieniem układów nie zdążył złożyć dokumentów niezbędnych do uzyskania patentu na wynalazek grilla i ktoś go uprzedził,
* zawistni świadkowie wypierają się tego, że na własne uszy słyszeli, jak w 1979 roku na Placu Zwycięstwa w Warszawie wypowiadał pamiętne słowa "...i odnowi oblicze Ziemi. Tej Ziemi."
* ewidentna pomyłka arbitra sprawiła, że komuś innemu przypisano dającego tryumfalny remis gola w słynnym meczu z Anglią na Wembley w 1973 roku, rozegranym w ramach eliminacji do Piłkarskiego Mundialu w Monachium w 1974 roku,
* złośliwi kronikarze przemilczeli oczywisty i powszechnie znany fakt, że bohatersko wiódł pierwszy szereg konnych nacierających na Krzyżaków pod Grunwaldem w 1410 roku.

A teraz jeszcze ten Economist pomylił go z Tuskiem...

brawo Stańczyk 100/100 :lol: :lol: :lol:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-11-29, 19:58 
Maciej L napisał(a):
Dobrze że temat smoleński został poruszony, odniosę się do artykułu Stanisława Janeckiego.

"W obronie swej władzy rządząca koalicja PO-PSL gotowa jest odwrócić każdego kota ogonem, wybielić każde świństwo i oszustwo, zrelatywizować każde matactwo i nadużycie.

Rządzący walczą o śladowe resztki wiarygodności przy pomocy dwóch argumentów, które śmiało można nazwać wyjątkowo odrażającymi świństwami.
Jedno najpełniej sformułował marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Polega ono na zakwestionowaniu oszustw wyborczych w taki sposób, w jaki kwestionuje się oszustwa przy wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej.
Drugie wyraził m.in. szef MSZ Grzegorz Schetyna. Polega ono na nazwaniu nieledwie zdradą, a przynajmniej wielkim szkodzeniem Polsce akcji informowania o szwindlach wyborczych takich instytucji jak Parlament Europejski, OBWE czy Rada Europy.

Po siedmiu latach okazuje się, że podobne działania „godzą w reputację państwa polskiego” i są właściwie zdradą i donosem na Polskę.
Nie było natomiast donosem na Polskę przedstawianie w latach 2006-2007 działań CBA przeciwko osobom skorumpowanym jako zamachu na demokrację.

Tak jak nie było donosem na Polskę przedstawianie jako zbrodni przeciwko demokracji lustracji wedle ustawy z października 2006 r.
Ówczesny eurodeputowany Bronisław Geremek rozpętał wiosną 2007 r. w Parlamencie Europejskim wielką aferę, nie podporządkowując się ustawie lustracyjnej i przedstawiając Polskę jako nieledwie państwo totalitarne.
Jeszcze w październiku 2011 r., tuż przed wyborami parlamentarnymi, byli ministrowie spraw zagranicznych Władysław Bartoszewski, Włodzimierz Cimoszewicz, Andrzej Olechowski, Dariusz Rosati i Adam Rotfeld napisali wiernopoddańczy list do kanclerz Angeli Merkel, potępiając byłego polskiego premiera Jarosława Kaczyńskiego. I nikt nie mówił o donosie na Polskę i realizowaniu niemieckich, a nie polskich interesów."

Cały artykuł:
http://wpolityce.pl/polityka/223645-mowienie-o-obledzie-smolenskim-i-obledzie-wyborczym-to-moralne-dno-obecnej-wladzy

Polecam także komentarz Stanisława Michalewskiego:
Kilka minut każdy powinien na to poświęcić:

https://www.youtube.com/watch?v=KpJwQ1p1X8k

Doktoraaaaaaaaaaaaaa !


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-11-30, 15:12 
wiem kto wygrał wybory w KRAKOWIE WARSZAWIE WROCŁAWIU GDAŃSKU POZNANIU ale wam powiem dopiero po 21 i powiem czy zostały sfałszowane

prezes

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-11-30, 21:03 
żaden pisowiec nie został prezydentem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-11-30, 21:22 
Sasin przemawia w tv ze jest dobrze że to on wygrał :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: no kabaret i dziekuje Guziałowi i Wiplerowi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: a co się dzieje z prezesem :?: tego nie wie nikt :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-11-30, 21:34 
jeżeli w ciągu 4 godzin PKW nie poda oficjalnych wyników uważam wybory za sfałszowane

prezes

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-12-01, 12:44 
Fałszerstwa są oczywiste.

W każdym normalnym, demokratycznym kraju po pięciu dniach od wyborów i braku wyników byłyby powtórzone wybory.

U nas jak to u nas, banda PO/PSL tak zachachmęciła ordynację że nie dowiemy się jakie te głosy były nieważne.

Najdziwniejsze jest to że wyniki PO i SLD były identyczne w sondażu powyborczym i po ogłoszeniu wyników, natomiast głosy PIS przeszły na PSL.

Nigdy nie byłem zwolennikiem PiS ale teraz wiem że tylko ta partia jest uczciwa i pozwoli coś zmienić w Polsce.

Polecam wszystkim ten komentarz pana Michalkiewicza:

https://www.youtube.com/watch?v=L1vsFACR1lY


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-12-01, 12:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-10, 02:44
Posty: 4298
Obrazki: 72
Lokalizacja: Błonie
Bzdury - w roku 2000 Stany Zjednoczone 36 dni czekały na wynik wyborów prezydenckich - Busch z Gorem wygrał 500 głosami na Florydzie po ręcznym liczeniu głosów. Podkreślę - przewagą zaledwie 500.


http://archiwum.wiz.pl/2001/01043100.asp

A jedyną partyjną osobą, przyłapaną na próbie oszustwa w tych wyborach był przewodniczący komisji z ramienia PiS, ktory usiłował podrzucić sfałszowany protokół swojej komisji jako prawdziwy. I to by było na tyle, jeśli chodzi o uczciwość PiS...

_________________
Życie to choroba przenoszona drogą płciową
/z napisów na murach/
Błonie - Portal Społeczności Lokalnej "Echo Błonia"


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
PostNapisane: 2014-12-01, 14:01 
Kolejny bezsensowny argument.
14 lat temu informatyka była dużo mniej rozwinięta i nie można porównać Polski do USA, gdzie kraj jest kilka razy większy i bardziej zaludniony niż Polska. Po za tym w USA demokracja jest od 1776 roku w Polsce "demokracja" jest od 24 lat.

Nie zmienia to jednak faktu że ta władza staję się coraz bardziej bezczelna i każdego kto chce uczciwie zbadać sprawę nierealnego poparcia dla PSL uznaję się za wariata.
Panie mózgu przez elity III RP i mainstreamowe media jest skuteczne jak widać po niektórych wpisach.

Za kilka miesięcy dowiemy się że fałszerstwa i awarie w tych wyborach to tak zwany błąd pilota.

Polecam krótką wypowiedź byłego doradcy Putina:
http://vimeo.com/113100548


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-12-01, 14:13 
Maciej L napisał(a):
Fałszerstwa są oczywiste.

W każdym normalnym, demokratycznym kraju po pięciu dniach od wyborów i braku wyników byłyby powtórzone wybory.

U nas jak to u nas, banda PO/PSL tak zachachmęciła ordynację że nie dowiemy się jakie te głosy były nieważne.

Najdziwniejsze jest to że wyniki PO i SLD były identyczne w sondażu powyborczym i po ogłoszeniu wyników, natomiast głosy PIS przeszły na PSL.

Nigdy nie byłem zwolennikiem PiS ale teraz wiem że tylko ta partia jest uczciwa i pozwoli coś zmienić w Polsce.

Polecam wszystkim ten komentarz pana Michalkiewicza:

https://www.youtube.com/watch?v=L1vsFACR1lY


Tobie tylko należy współczuć


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-12-01, 15:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-06-10, 02:44
Posty: 4298
Obrazki: 72
Lokalizacja: Błonie
Źle zorganizowany przetarg, zbyt krótki czas na stworzenie i wdrożenie systemu informatycznego spowodowały niemożliwość policzenia elektronicznie, i zabrakło decyzji, żeby liczyć ręcznie już po pierwszych sygnałach o awarii systemu.

Niemniej nie ma żadnej możliwości masowego sfałszowania wyborów z demokratycznym kraju, jakim jest Polska. Wbrew twierdzeniom Wolaków twojego pokroju. Nie masz zamiaru szanować wyniku demokratycznych wyborów, i wybrańców wiekszości - twoja sprawa. Ale nie oczekuj również szacunku dla swojej osoby, czy poglądów - jak Kuba bogu, tak bóg Kubańczykom.

Oczywiście - ludzie są tylko ludźmi, i w takiej masowej akcji zawsze ktoś będzie próbował kantować. Tyle, że te drobne kanty robione są przez zwolenników wszystkich opcji, i wzajemnie się znoszą, dlatego ich wpływ na ogólny wynik wyborów jest żaden.

_________________
Życie to choroba przenoszona drogą płciową
/z napisów na murach/
Błonie - Portal Społeczności Lokalnej "Echo Błonia"


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil   Prywatny album
Cytuj  
PostNapisane: 2015-09-04, 13:13 
Dla mnie to obojętne bo na wybory i tak nie chodzę :D


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie
zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w regulaminie forum.