Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2017-11-21, 12:51

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: refrendum
PostNapisane: 2014-11-20, 00:00 

Analizując całą sprawę dochodzę do wniosku, iż cała ta afera jest prawdziwa... Przed wyborami nie sądziłem, iż jest to prawda a jedynie manipulacja opozycji. Widzę jednak że Pan Burmistrz wcale nie neguje całego zajścia a jedynie fakt zarejestrowania przez kamerę. Martwi mnie to, że mój Burmistrz ( głosowałem na Niego) nie jest względem mnie lojalny. Wyobraźmy sobie, że jest to Prezydent Polski ( gmina -to taka nasza mała ojczyzna) jest zamieszany w podoną sytuację!!! Sądzę, że pod oporem opinii publicznej sam podałby się do dymisji. Skoro popełniłem błąd podczas głosowania chciałbym go naprawić, może tak myśli więcej wyborców... Sprawdźmy to. Pytanie do bardziej zorientowanych w sprawie, jak można odwołać Burmistrza?

Zgłoś post
 Tytuł: Re: refrendum
PostNapisane: 2014-11-20, 00:18 
piom napisał(a):
Analizując całą sprawę dochodzę do wniosku, iż cała ta afera jest prawdziwa... Przed wyborami nie sądziłem, iż jest to prawda a jedynie manipulacja opozycji. Widzę jednak że Pan Burmistrz wcale nie neguje całego zajścia a jedynie fakt zarejestrowania przez kamerę. Martwi mnie to, że mój Burmistrz ( głosowałem na Niego) nie jest względem mnie lojalny. Wyobraźmy sobie, że jest to Prezydent Polski ( gmina -to taka nasza mała ojczyzna) jest zamieszany w podoną sytuację!!! Sądzę, że pod oporem opinii publicznej sam podałby się do dymisji. Skoro popełniłem błąd podczas głosowania chciałbym go naprawić, może tak myśli więcej wyborców... Sprawdźmy to. Pytanie do bardziej zorientowanych w sprawie, jak można odwołać Burmistrza?

Piom - czego się napiłeś, a może się naćpałeś?

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-11-20, 00:30 
http://www.se.pl/multimedia/galeria/151 ... 14/?full=1

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-11-20, 02:26 
Można,kupując rano w aptece proszki i zapisując się do lekarza specjalisty wiesz o jakiego chodzi tego od głowy.

Zgłoś post

Tytuł: Re: Referendum
PostNapisane: 2014-11-20, 05:40 
USTAWA
z dnia 15 września 2000 r.
o referendum lokalnym

http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU ... 985&type=3

Można rozważać taką wersję wydarzeń.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-11-20, 07:49 
i budzimy się z ręką w nocniku. no ale może chociaż za 4 lata błoniacy dokonają racjonalnego wyboru.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-11-20, 08:38 

Nie masz szans, za rok owszem.
Jest kilka dni po wyborach, więc nie ma podstawy do referendum. Został wybrany przez większość. Trzeba było myśleć przed 16 listopada. teraz musisz poczekać. Potem zebrać podpisy pod referendum. Miłej zabawy.

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-11-24, 10:57 
Temat referendum w sprawie odwołania burmistrza jak najbardziej warty zastanowienia.
Cytuj:
Referendum przeprowadza się, z zastrzeżeniem art. 5 ust. 1, z inicjatywy organu sta-nowiącego danej jednostki samorządu terytorialnego lub na wniosek co najmniej:
1) 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców gminy albo powiatu;

Myślę że 10% znajdzie się bez problemów, szczególnie na terenach wiejskich, o których burmistrz zapomniał i które są wyjątkowo zaniedbywane. Teraz może być za wcześnie ale za rok ludzie na wsiach przypomną sobie jak burmistrz o nich dba a raczej niedba.

Zgłoś post

Strefa czasowa: UTC + 1