Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2017-11-21, 12:53

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-11-24, 13:03 

I co my możemy? I tak nasze władze wiedzą lepiej, a mnie tylko boli to, że jesteśmy tak bezradni...

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-11-24, 14:32 

matematyk napisał(a):
legal napisał(a):
Licz dobrze te %.
Reszka zdobył 59,74% głosów.

no właśnie...
procent poparcia to zdaje się liczy od głosów ważnych czyli 5577 / 9152 = 0,609375 czyli właśnie 61%, no - dla bardziej dokładnych 60,94%

to co ty wyliczyłeś to pewnie było dzielenie przez wszystkie głosy czyli 5577 / 9337 co daje 0,597301... czyli 59,73 % - pomyliłeś się o jedną setną.

PKW napisał(a):
Wybory Burmistrza Błonia
1.Wyboru dokonano, ponieważ w wyborach spośród 4 kandydatów, wymaganą liczbę głosów uzyskał(-a)RESZKA Zenon Franciszek zgłoszony(-a) przez KWW Zenona Reszki "Błonie - Przyszłość".
2. Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 16716, w tym 0 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi (niebędący obywatelem polskim).*
3. Karty do głosowania wydano 9337 osobom, w tym 0 obywatelom Unii Europejskiej niebędącym obywatelami polskimi (niebędącemu obywatelem polskim).*
4 . W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 9334 wyborców, co stanowi 55.84% uprawnionych do głosowania.
5. Wybrany kandydat uzyskał 5577 głosów ważnych.
Podzieliłem 5577/9334=57,749%

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-11-24, 16:46 

Miki napisał(a):
61% wyborców uważa, że ich podastki są w Błoniu wykorzystywane prawidłowo. Przypomnę, że żaden z trójcy pisowskich posłów, okradających państwo na dziesiątki tysięcy złotych nie stracił mandatu poselskiego, i nikt im nie planuje go odbierać. Uczynią to dopiero wyborcy.

Nie interesuje nas, co burmistrz robi prywatnie - dopóki zarządza miastem jak trzeba. Użyliście brudnego argumentu w kampanii wyborczej - i wyszło wam to bokiem. Może warto pomyśleć wreszcie nad jakąkolwiek działalnością pozytywną? Mamy początek kadencji - macie 4 lata, żeby do siebie przekonać wyborców. A oni dość jednoznacznie wskazali, że opluwacze nie wygrywają wyborów...

Miki osobiście nie jestem żadnym pisowcem i nie używałem brudnych argumentów w kampanii i nie kwestionuje tego że była ona brudna i nie etyczna. Ja chce doprecyzować tylko pewną kwestię "czy miał prawo używać samochodu służbowego do celów prywatnych do takich celów prywatnych" a przywołując tych trzech panów z pisu to w jakiś sposób obrażasz pana Reszkę. Nie przypominam sobie także że w wyborach głosowaliśmy nad sposobem wykorzystania podatków do celów prywatnych, głosowaliśmy tylko nad wyborem kandydatów i ich pewnymi założeniami programowymi.

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-11-24, 20:43 
kwestia samochodu służbowego.....każda osoba na takim stanowisku,czy to burmistrz czy prezes czy dyrektor ma podpisany kontrakt ,tak mi się wydaje bo znam parę przypadków i tam jest napisane również że używa samochodu do użytku prywatnego. Na 100 osób które znam i mają samochód służbowy 98 używa go jak swojego, zamontowane foteliki do przewozu dzieci, sierść psa na tylnej kanapie.....nie na darmo prawdziwe jest stwierdzenie jaki jest najlepszy samochód na świecie? służbowy. nikt nie jest święty.....dajcie wreszcie spokój.
Święta idą.... Wszyscy się zastanawiacie czemu pojechał służbowym autem? w Tuszynie mają większy problem, dlaczego Kubuś Puchatek jest nieubrany. Parodia goni parodię. Pozdrawiam

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-11-24, 21:25 

Obrazki: 72
Burmistrz pracuje na okrągło - i bywa, że od bladego rana do późnej nocy. Jak każdy dyrektor, czy prezes dużej firmy zresztą. Rozsądna firma nie wymaga od pracowników szczebla zarządzającego, by ściśle ograniczali użycie służbowego telefonu, laptopa czy samochodu wyłącznie do celów służbowych, bo to się mija z celem i ze zdrowym rozsądkiem.

Nikt nie będzie nosił dwoch telefonow, dwóch laptopów, czy jeździł dwoma samochodami na raz. Doba ma tylko 24 godziny, a przejazdy służbowego samochodu, tylko po to, żeby go wymienić na prywatny kilka razy dziennie, też kosztują.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
PostNapisane: 2014-11-24, 22:07 

Wiesz Miki, ja pracuję w dość dużej jankeskiej korporacji. I jak w firmie której pracuje, pewien bardzo ważny CEO, miał romans z sekretarką.... to po ujawnieniu sprawy wyleciał z firmy jak z procy.

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-11-24, 22:33 
wojtekdomus napisał(a):
Wiesz Miki, ja pracuję w dość dużej jankeskiej korporacji. I jak w firmie której pracuje, pewien bardzo ważny CEO, miał romans z sekretarką.... to po ujawnieniu sprawy wyleciał z firmy jak z procy.
lesz z niej ci

daj nazwe firmy w której niby pracujesz i gwarantuje ci ze wylecisz z niej jak z katapulty :lol: :lol: :lol:

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-11-24, 22:40 
Wiesz Wojtek, ja pracowałem w dużym dalekowschodnim koncernie. I jak w firmie, w której pracowałem najważniejszy CEO, miał stłuczkę po pijaku i zabrano mu prawko to po ujawnieniu sprawy nie wyleciał z firmy.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-11-24, 23:05 

Burmistrza zatrudniają i oceniają wyborcy. I to oni mogą go w wyborach czy w referendum odwołać. Wybory pokazały, że wyborcy nie mają w większości pretensji o ten drobny w sumie wyskok.

Natomiast niezadowoleni w tej chwili mają radochę i biją jak w bęben, nie zwracając uwagi na to, że sami się przy okazji nurzają w guanie wyżej dziurek nosa. I niech się koncentrują na obrzucaniu fekaliami - będzie czwarta kadencja...

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-11-25, 09:04 
@Miki wborcy ich oleli ciepłym moczem :lol: :idea: :idea: :idea: a czwarta kadencja jest tak pewna jak 2x2=4

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-11-25, 09:21 
legal napisał(a):
matematyk napisał(a):
legal napisał(a):
Licz dobrze te %.
Reszka zdobył 59,74% głosów.

no właśnie...
procent poparcia to zdaje się liczy od głosów ważnych czyli 5577 / 9152 = 0,609375 czyli właśnie 61%, no - dla bardziej dokładnych 60,94%

to co ty wyliczyłeś to pewnie było dzielenie przez wszystkie głosy czyli 5577 / 9337 co daje 0,597301... czyli 59,73 % - pomyliłeś się o jedną setną.

PKW napisał(a):
Wybory Burmistrza Błonia
1.Wyboru dokonano, ponieważ w wyborach spośród 4 kandydatów, wymaganą liczbę głosów uzyskał(-a)RESZKA Zenon Franciszek zgłoszony(-a) przez KWW Zenona Reszki "Błonie - Przyszłość".
2. Liczba osób uprawnionych do głosowania wynosiła 16716, w tym 0 obywateli Unii Europejskiej niebędących obywatelami polskimi (niebędący obywatelem polskim).*
3. Karty do głosowania wydano 9337 osobom, w tym 0 obywatelom Unii Europejskiej niebędącym obywatelami polskimi (niebędącemu obywatelem polskim).*
4 . W wyborach wzięło udział (oddało ważne karty do głosowania) 9334 wyborców, co stanowi 55.84% uprawnionych do głosowania.
5. Wybrany kandydat uzyskał 5577 głosów ważnych.
Podzieliłem 5577/9334=57,749%

hahaha - jestem jednym z 3-ch, którzy oddali nieważny głos?????????????????????

NIEMOŻLIWE!!!!!!!!!!!! :lol:

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-11-25, 10:24 

Miki napisał(a):
Burmistrza zatrudniają i oceniają wyborcy. I to oni mogą go w wyborach czy w referendum odwołać. Wybory pokazały, że wyborcy nie mają w większości pretensji o ten drobny w sumie wyskok.

Natomiast niezadowoleni w tej chwili mają radochę i biją jak w bęben, nie zwracając uwagi na to, że sami się przy okazji nurzają w guanie wyżej dziurek nosa. I niech się koncentrują na obrzucaniu fekaliami - będzie czwarta kadencja...

Nie mam radochy, nie bije w bęben i nie nurzam się jak to określiłeś w guanie i nie obrzucam nikogo fekaliami i nie mylmy osób publicznych z mandatem zaufania publicznego z innymi osobami.

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-11-25, 10:33 
irf napisał(a):
Miki napisał(a):

Nie mam radochy, nie bije w bęben i nie nurzam się jak to określiłeś w guanie i nie obrzucam nikogo fekaliami i nie mylmy osób publicznych z mandatem zaufania publicznego z innymi osobami.

no właśnie, nie mylcie mnie z burmistrzem.......................... :? :roll: :wink:

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-11-25, 15:18 

irf napisał(a):
Miki napisał(a):

Przypomnę - kampania wyborcza w gminie Błonie się zakończyła. IMHO teraz pora rozmawiać o tym, co mamy do zrobienia - ostatnie dni składania wniosków do budżetu obywatelskiego, a na forum cisza w temacie. A niezadowolona z wyniku wyborów opozycja nadal gmera w rozporku... Nie znam cię, wnioski wyciagam z tego co piszesz i o czym piszesz.

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-11-25, 17:14 
Miki, masz krótką pamięć. Temat rosporka wywołał sam burmistrz. Każdy ma prawo do oceny tego zachowania. Rozumiem, że Tobie się ono podoba. Ja mam na ten temat odmienne zdanie. I nie obrzucaj mnie za to błotem ... Obserwując to forum właśnie takie mam spostrzeżenia.
Praca jest podstawą naszego bytu. Więc do pracy, ale takiej rzetelnej i uczciwej ...

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 137 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1