Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-05-27, 00:23

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-01-31, 08:14 
Tak sobie czytamy te pouczenia, moralitety, nawiązania do chlubnej tradycji szlacheckiego (a jakże) rodu, wykaz zasług dla wspólnoty, deklaracje itp, ale zerknijmy co my tu mamy:
http://forum.parkiet.com/viewtopic.php? ... de2c1b08f3
i jeszcze to:
http://orzeczenia.waw.sa.gov.pl/content ... -02-22_001
Z całym szacunkiem, ale o tym Pan nie wspomniał Panie Mecenasie.
I tak po co to pisanie .....
Jakoś mi to nie pasuje do tego co Pan napisał powyżej.........Czy są to insynuacje? Czy nie? Jako potencjalny Pana elektorat proszę o udzielenie odpowiedzi.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-01-31, 13:00 
HAHAHAHA Grzesiek,ty jesteś mecenasem,czy przestępcą ? hahaha weź człowieku zejdź ze sceny,bo wstyd na całe Błonie...

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-01-31, 15:36 
Nie skreślajcie człowieka, a o Kmicicu słyszeliście :lol: (mooning)

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-01-31, 23:50 

Bandziory napisał(a):
HAHAHAHA Grzesiek,ty jesteś mecenasem,czy przestępcą ? hahaha weź człowieku zejdź ze sceny,bo wstyd na całe Błonie...

Nie zejdę ze sceny bo jeszcze z Wami nie skończyłem. A skończę wtedy, kiedy wylądujecie w więzieniu. Ja się niczego nie wstydzę...

I co zrobicie - podłożycie mi ładunek tak jak ostatnio, który okazał się atrapą. Ja się tego nie boję, za dużo przeszedłem w życiu. Jestem człowiekiem wykonuje swój zawód i jestem dumny że jestem takim "przestępcą" jak generał Fieldorf, rotmistrz Pilecki - wolę być po tej lepszej stronie ...

Mocni to wy jesteście w gębie, a jak wpadamy do was o szóstej rano to sikacie w gacie i krzyczycie mamo ratuj

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-01-31, 23:51 

IHA napisał(a):
Panowie, te Wasze wiersze - pitolenia to czysta ściema i PRL=owska propaganda. Ten Wasz patriotyzm, piepszenie :mrgreen: o szlachcie to mania :mrgreen: wielkości i skok na kasę tej waszej ukochanej RP - nie kompromitujcie się, Panie G.S. ileś Pan zarobił na tych swych pracach społecznych? KORYTKO, KORYTKO, KORYTKO

Nic nie zarobiłem proszę Pana nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze...

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-01-31, 23:53 

Gość napisał(a):
TIAAA, i z tego powodu My winniśmy Panu poddaństwo.....

Nic nie jesteśmy sobie winni żadne poddaństwo nic Pan nie zrozumiał z tego co jest napisane...

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-02-01, 00:00 

MACHO napisał(a):
Tak sobie czytamy te pouczenia, moralitety, nawiązania do chlubnej tradycji szlacheckiego (a jakże) rodu, wykaz zasług dla wspólnoty, deklaracje itp, ale zerknijmy co my tu mamy:
i jeszcze to:
http://orzeczenia.waw.sa.gov.pl/content ... -02-22_001
Z całym szacunkiem, ale o tym Pan nie wspomniał Panie Mecenasie.
I tak po co to pisanie .....
Jakoś mi to nie pasuje do tego co Pan napisał powyżej.........Czy są to insynuacje? Czy nie? Jako potencjalny Pana elektorat proszę o udzielenie odpowiedzi.

Proszę bardzo Panie Macho:

wiele osób o to pytało i uzyskało odpowiedź. Tak się akurat złożyło, że przez wiele lat pracowałem dla tego kraju w zwalczeniu zorganizowanej przestępczości. Niestety polskie przepisy zabraniają popełniania przestępstw nawet w przypadku walki z najgroźniejszymi przestępcami.

Pismo poniżej może trochę rozjaśni sytuację:

Do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej

Sygn. Akt II AKa 17/13

PROŚBA O UŁASKAWIENIE

Zwracam się z prośbą do Pana Prezydenta o ułaskawienie mnie, skazanego wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie dla Warszawy Pragi , V Wydział Karny z dnia 26 października 2012 r., utrzymany w mocy wyrokiem Sadu Apelacyjnego w Warszawie III Wydział Karny z dnia 22 lutego 2013 r., przez zatarcie skazania.

UZASADNIENIE

Powołanym wyrokiem zostałem skazany na surową karę, której wykonanie pozbawi mnie nie tylko że dobrego imienia oraz możliwości kontynuacji pracy zarobkowej ale przede wszystkim wiary w ideały i wartości wymienione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej dla których podjąłem się współpracy w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.Jako współpracownik Urzędu Ochrony Państwa a potem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego kierowałem się dobrem kraju i wykorzystałem sytuację w jakiej się znalazłem.. Za współpracę swoją nie pobierałem wynagrodzenia, robiłem to dla kraju i dla Polskie narażałem i wciąż narażam swoje życie i zdrowie. Czy za który zostałem skazany był popełniony na przełomie 1999-2001 (wtedy nie istniały instytucje prawne jak świadek koronny, a Państwo Polskie przegrywało wojnę z mafią). Wskutek popełnienia przestępstwa wniknąłem w strukturę gangu i rozpracowałem skorumpowanych oficerów CBŚ oraz wyszedłem na „szlak bałkański”. „Szlak bałkański” zorganizowała tzw. „grupa pruszkowska” i przemycała nim heroinę (ponad tonę tego narkotyku).
Od lat współpracuję najpierw z UOP a potem ABW w zakresie przestępstw a w szczególności rozpracowywania zorganizowanych grup przestępczych o charakterze krajowym i międzynarodowym oraz w zakresie kontrwywiadowczym i ta właśnie specyfika mojej pracy doprowadziła mnie w efekcie do odpowiedzialności karnej. Za powierzane mi zadania byłem wielokrotnie wyróżniany i nagradzany. W toku swojej wieloletniej działalności przy mojej pomocy skonfiskowano ponad 22 tony narkotyków oraz zatrzymano ponad 300 przestępców w tym Ricardo Fanchiniego przedstawiciela tzw. „mafii sołncewskiej” na Europę i USA. W aktach sprawy znajduje się dokumentacja świadcząca o moich sukcesach zawodowych.
W swojej współpracy, zgodnie z art. 5 ustawy o ABW i AW, kierowałem się jedynie rozpoznawaniem, zapobieganiem i zwalczaniem zagrożeń godzących w bezpieczeństwo wewnętrzne Państwa oraz jego porządek konstytucyjny.
Nigdy nie byłem karany a otrzymana kara to brak zainteresowania wymiaru sprawiedliwości względem podejmowanych przeze mnie działań. Jako osoba działająca incognito nie byłem w stanie uwiarygodnić tego faktu przed Sądem a konsekwencjami rzetelnie wykonywanej przeze mnie służby i działania w interesie państwa jest skazanie mnie nie tylko na surową i dotkliwą karę z uwagi na możliwość utraty zawodu oraz brak znalezienia innej pracy jako osoba karana ale przede wszystkim realnym zagrożeniem życia i zdrowia zarówno mojego jak i osób mi najbliższych, gdyż dla dobra procesu musiałem ujawnić swoją tożsamość. Ta stała obawa o życie powinna być już wystarczającą karą. Nie bez znaczenia pozostaje bowiem fakt, iż w toku współpracy wielokrotnie mi grożono, dwukrotnie porwano oraz raz do mnie strzelano.

Pragnę także podkreślić, iż utrzymanie tego rodzaju wyroku w obrocie prawnym jest sprzeczne z podstawowymi interesami bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej, gdyż negatywnie wpłynie na dobro służby innych tajnych współpracowników. Trudno się bowiem spodziewać, by Ci słysząc o moim przypadku mieli wolę dalszej tajnej współpracy. A przecież są to podstawowe metody operacyjne stosowane na całym świecie a w szczególności w całej Unii Europejskiej, umożliwiające wszystkim służbom do tego powołanym skuteczne działanie i walkę z przestępczością zorganizowaną. Charakter przestępczości, która rozpracowywałem (szczelne zamknięte środowiska) wymuszał na mnie podejmowanie trudnych decyzji z pełną świadomością, że mogę za nie ponieść odpowiedzialność.

Stąd też moja prośba o łaskę Pana Prezydenta jest prośbą składaną nie tylko w moim interesie, ale również w interesie rzetelnej i skutecznej służby innych tajnych współpracowników. Akt łaski Pana Prezydenta bez wątpienia wpłynie na pozytywny wizerunek wszystkich służb mundurowych, podnosząc tym samym zaufanie społeczeństwa i szacunek do organów ścigania oraz wiarę w praworządność i skuteczność systemu. Wykonując swoją pracę kierowałem się przede wszystkim nadrzędnym celem jakim jest służba społeczeństwu poprzez spełnianie jego oczekiwań w zakresie bezpieczeństwa i przestrzegania porządku prawnego.
W sprawie nie bez znaczenia jest fakt, iż zarzucany mi czyn został popełniony ok 12 lat przez cały ten czas działałem i działam dla dobra społecznego. Dlatego też chciałbym zauważyć, że brak zastosowania w stosunku do mnie prawa łaski poprzez zarządzenie zatarcia skazania spowoduje nadmierną dolegliwość nie tylko dla mnie z uwagi na pozbawienie mnie możliwości zarobkowania ale też dla osób którym pomagam jako radca prawny świadcząc pro bono pomoc prawną. Wpłynie również negatywnie na moją dotychczasową działalność charytatywną i społeczną z uwagi na utratę możliwości finansowych. Wspieram domy dziecka, uczestniczę w akcjach charytatywnych. Jestem prezesem stowarzyszenia „Kocham Błonie”, które zajmuje się budowaniem społeczeństwa obywatelskiego, podtrzymywaniem tradycji, krzewieniem postaw obywatelskich i patriotycznych między innymi poprzez wydawanie gazety „Głos naszego Błonia”. Jestem także członkiem założycielem Stowarzyszenia Wolnego Słowa.
Nie bez znaczenia pozostaje fakt, iż za swoje działania, nieskazitelny charakter oraz obywatelską, moralną i patriotyczną postawę zostałem wyróżniony w konkursie im. Jana Radowicza „Anody” organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego.
Warto nadmienić, iż zasądzone karę grzywny oraz koszty postępowania uiściłem w całości.
Z tych wszystkich względów proszę Pana Prezydenta o uwzględnienie mojej prośby jako całkowicie zasadnej z uwagi na szczególnie nadmierną dotkliwość kary i jej niewspółmierność a także dobro publiczne jakim jest bezpieczeństwo Państwa i jego obywateli i służb stojących na jego straży a także` ze względów humanitarnych i społecznych bez kierowania sprawy do sądu pierwszej i drugiej instancji.

Grzegorz Stępniewski

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-02-01, 00:23 

MACHO napisał(a):

Co do spólki PMI posiadamy pakiet większościowy a ci co pisali skargi - siedzą za okradanie zwykłych obywateli i korupcję

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-02-01, 00:39 

Gość napisał(a):
GStepniewski napisał(a):
N
handlował ludźmi :roll:

Taki wpis świadczy tylko o Pana kulturze

Czy ją kochasz? — Polskość to nie słowo a uczucie. Nie da się przed tym uciec. Nawet jakbyś był 40 lat za granicą to i tak będziesz śnić po Polsku,

jeśli kiedyś wyemigruję, to dzięki tym elitom, do których jak widzę i Pan się zalicza - a po kilku latach śnić będę niekoniecznie po polsku, tak już jest...Cóż, zależnie od tego w jakim wieku się wyjeżdża to lepiej lub gorzej się aklimatyzuje. Zresztą proszę zapytać emigrantów ilu z nich wróci, jakoś nie za bardzo wracają.

Mnie nie interesują te pseudoelity. I nie ma mojej zgody że wielu ludzi ucieka z tego kraju - to samo dotyczy Błonia

A w co wierzysz? — .„ Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby”gen. Stefan Rowecki "Grot" Patron Centralnego Ośrodka Szkolenia ABW

No, dobra, od kiedy Pn tak te słowa nosi w sercu? co? Od dwudziestu lat nie tylko w sercu ale i w czynie

Coś ty dla niej? — niech inni to ocenią

Jeśli o mnie chodzi to chciałbym w nawiązaniu do powyższego zapytać czy szanował, szanuje i będzie szanował Pan porządek prawny RP- tę esencję ten szkielet porządku społecznego obywateli - mam nadzieję, że piszę tekstem otwartym....? No i w związku z powyższym czy daje Pan rękojmię....czy też uprawia Pan marketing.
Tak i daję rękojmie

Coś jej winien? — prace

Zgadza się, za odpowiednim wynagrodzeniem.
a, i oszczędźmy sobie pochód wierszyków patriotycznych.

Pan się smieję z tego co ja piszę ale wie Pan ja się tego nie wstydzę. Może wierzę naiwnie, że można zmienić świat na lepsze i jestem przekonany, że Panu też zależy aby żyć w normalnym kraju i normalnym mieście. Siedzicie Przed komputerem i śmiejecie się z tego co piszę - ale wie Pan co ja się tego nie wstydzę, bo tak mnie wychowali- ojciec, matka. Ludziom się ufa i trzeba im pomagać - bronić słabszych, wykluczonych.[/b]

Idę prosto, nie zbaczam ni w lewo ni w prawo
Idę prosto, to dawno już nie jest zabawą
Idę prosto, nie biorę jeńców żadnych
Idę prosto, dopóki nie padnę

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-02-01, 02:04 
chcę żyć pomiędzy patriotami takimi jak on ...gdzie Ci ludzie zdolni poświecić życie za swój kraj , za naszych braci i siostry . Pogoń za pieniądzem zgubiła niemal wszystko .. Dziękuje z całego serca za pana wysiłek nich się Pan trzyma

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-02-01, 09:34 
Znający sprawe napisał(a):
chcę żyć pomiędzy patriotami takimi jak on ...gdzie Ci ludzie zdolni poświecić życie za swój kraj , za naszych braci i siostry . Pogoń za pieniądzem zgubiła niemal wszystko .. Dziękuje z całego serca za pana wysiłek nich się Pan trzyma

odpisywanie na swoje posty jest czyms nienormalnym

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-02-01, 10:00 

Witam .

Panie Grzegorzu , na początku chciałem powiedzieć że ja wierze w to co pan pisze i sądzę że nie bez powodu został pan oczyszczony z zarzutów które panu wcześniej postawiono .
Wierzę również w pana patriotyzm i chęć bezinteresownego pomagania innym , a jak wiemy na pana koncie widnieje długa lista dobrych i skutecznych działań zrealizowanych w tym że kierunku .

Panie Grzegorzu jednak proszę o wyjaśnienia odnośnie sprawy którą się pan zajął w tak kontrowersyjny sposób dotycząca giełdowej spółki PMI , czytam i studiuje artykuł po artykule dotyczące zdarzeń jakie miały miejsce po walnym zgromadzeniu 21 Października (wywiezienie złota,srebra,zagarnięcie majątku, samochodu) i przecieram oczy ze zdumienia .
Po pierwszych doniesieniach i wiadomościach od poszkodowanych postanowiłem sprawdzić co tak naprawdę wydarzyło się tegoż feralnego dnia , zdarzenia które miały miejsce w tym i w następnych dniach wywróciły spółkę na łopatki a większość akcjonariuszy została pozbawiona majątku jaki zainwestowali w tę że spółkę .
Włos się jeży , tak! , właśnie tak było gdy dowiedziałem się szczegółów przejęcia i całej tej operacji ,,Pustynna Burza" tak bodajże pan nazwał tą akcję przed samym walnym zgromadzeniem , w następstwie wymuszenia , długa broń , zamaskowani ludzie , wtargnięcie do lokalu firmy , przetrzymywanie pracowników , telefony do TM po zagarnięciu by majątek odsprzedać za 75% ceny ,wymuszenia ,zagarnięcie dokumentacji , wszystkich dokumentów związanych z dostępem do Kont (bankowych,systemów ESPI,stron internetowych itd....
To tylko niektóre wstawki napisane w skrócie bo jeśli temat by rozwinąć to był by to chyba najdłuższy post tego forum .

Panie Grzegorzu , to co usłyszałem to napisałem i nie jest to wyssane z palca , postanowiłem napisać to gdyż pan jako osoba powołująca się na prezesa w/w firmy wiedział doskonale że rozłoży firmę na łopatki i z pewnością zdawał pan sobie sprawę jakie konsekwencje wynikną z takich działań .
Z relacji świadków oraz osób do których dotarłem wynika iż nie zrobił pan oczywiście całego tego zamieszania w pojedynkę lecz za pomocą innej osoby , osoby która jest znana w świecie giełdowych spółek .
Panie Grzegorzu , czy te działania jakie miały miejsce do tej pory są spowodowane iż rozgryza pan kolejną sprawę pod przykrywką a w rzeczywistości jest pan dalej tajnym agentem ?

Z uwagi iż firma stała się (firmą widmo) bez prawowitego zarządu , bez lokalu bo jak wiemy zostało wszystko wywiezione a klucze zdane na pana ręce , nie ma możliwości kontaktu z władzami firmy nikt nie odpisuje na e-maile nie odbiera telefonów , nie ma już stron internetowych , nie mam jak zadać sensownych pytań odnośnie dalszego funkcjonowania firmy PMI a sprawa wygląda tragicznie i wygląda na to że po pańskich działaniach spółka pójdzie w piach .

Panie Grzegorzu , a może jest inaczej i poznałem historię nie zgodną i wymyślona przez pana przeciwników i nie słusznie napisałem kilka zdań z wymienieniem pana osoby jako tej która jest za to wszystko odpowiedzialna ?

Czy jest pan w stanie coś wyjaśnić w temacie dalszego istnienia spółki ? wyjaśnić co stało się z majątkiem firmy ?
Czemu takie działania zostały podjęte? Jak długo to wszystko jeszcze potrwa ?
Co kolwiek bym uwierzył że jest pan prawym człowiekiem ?

Pamiętam jak założyłem konto by spokojnie porozmawiać z panem na priv , lecz po kilku zadanych pytaniach następnego dnia nie miałem już konta . Mam nadzieję że tym razem tak się nie stanie i wyjaśni pan wszystkie moje wątpliwości by oczyścić swoje dobre imię .

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-02-01, 10:45 
Panie Grzegorzu proponuje napisac prośbe o ulaskawienie do przybocznego Prezydenta Wałęsy Pana Wachowskiego - mysle ,że załatwi sprawe.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-02-01, 13:52 
Nie znam akt sprawy, ale jako osoba "zorientowana " w tych klimatach to jak dla mnie to Pan zostałby ułaskawiony gdyby Pan był Bondem. a nawet śmiem twierdzić, że trudno byłoby Pana postawić w stan oskarżenia, a tak to wygląda to jak wygląda tj. na co najwyżej na informatora wewnątrz grupy itp. ale powtarzam nie znam Pana kartoteki i nie mogę i nie chcę nic więcej powiedzieć, bo mimo wszystko postrzegamn Pana jako człowieka o dobrym sercu -tylko pogubionego.. inne Pańskie ruchy jak dla mnie przemawiają mimo wszystko na Pana niekorzyść.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-02-01, 14:11 
Będzie odpowiedź Panie GS w sprawie tego co się wydarzyło w PMI 21 października? dla dobra Polaków(akcjonariuszy) zawiesiliście spółkę ,żeby wisiała? i żeby ludzie stracili pieniądze?mam nadzieję ,że sąd dorwie winnych tego zajścia.

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1