Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-05-21, 13:47

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2005-08-25, 14:22 

Obrazki: 72
Cytuj:
Ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu, a w tym wątku pisałem już o podawaniu nazwisk to mam nadzieję że wszyscy mi wybaczą mój wybryk przeciwko netykiecie!
Dzisiaj pojawiły sie na tablicach, ogłoszenia o majacej się odbyć sesji Rady Gminy, na stronie www też. Punkt 10 mnie PORAZIŁ !!!!
GRATULACJE SKŁADAM OSOBIE KTÓRA KOMPONOWAŁA TO OGŁOSZENIE!!!!
GRATULUJĘ POLOTU!
Nie znam pani Bożeny S. zapewne nie zna jej większość mieszkańców Gminy.(być może się mylę) ale bardzo bym chciał poznać problem jaki trapi jednego z moich współmieszkańców niezależnie od tego jak się nazywa! Być może gdybym wiedział czego dotyczy skarga poszedłbym na to spotkanie rady. Niestety.. dla gminnych urzedników ważniejsze jest nazwisko!!! niż problem który trapi mieszkańca gminy! ZAZNACZAM ŻE NIE PO RAZ PIERWSZY!!!
W strone autora ogłoszenia składam wyrazy obrzydzenia.

Tu Boguś ma absolutną rację. Mnie nie obchodzi kto imiennie ma problem. Natomiast bardzo obchodzi mnie merituum problemu. O ile pani Bożena zdecydowała się swą skargę skierować do rady, tym samym zgodziła się na upublicznienie swojego problemu. Być może chciałbym ją poprzeć, bądź sprzeciwić się udzieleniu poparcia przez radę w tej konkretnej sprawie. Niestety nie mam na to szansy, ponieważ na sesji dopiero dowiem się o co pani Bożenie chodziło.

To nie jest właściwa metoda informowania społeczeństwa o działaniach rady.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
PostNapisane: 2005-08-29, 07:36 
Radny

Tutaj akurat zgodzić się nie mogę.
1) Skarga na działalność Burmistrza zgodnie z art 229 pkt 1 KPA jest rozpatrywana przez Radę Miejską praktycznie zawsze (za wyjątkeim zadań zleconych),
2) Skarga rozpatrywana jest w sprawie indywidualnej i szczerze mówiąc do dziś mam wątpliwości (a nawet Wydział Prawny i Nadzoru u Wojewody nie jest w stanie ich rozstrzygnąć) czy na czas rozpatrywania tej skargi nie powinienem wręcz utajnić obrad sesji ze względu na uwarunkowania proceduralne (np. jakikowliek Twój wniosek o wydanie decyzji administracyjnej rozpatrywany jest bez udziału publiczności)
3) projekty uchwał Rady są dostępne w BIP (i to jest być może jedyny błąd, że brak jest do nich linka w ogłoszeniu, postaram się o tym pomyśleć)
4) ton "Bogusia" jest dla mnie zupełnie nieodpowiedni do odpowiadania czy jakiejkolwiek innej reakcji, ten człowiek najpierw powinien nieco się dowiedzieć w sprawie i dopiero potem ewentualnie żołądkować, tego typu wypowiedzi czynią z niego śmieszną jednostkę, którą powoli zaczną wszyscy olewać. Jedynym usparwiedliwieniem dla Niego jest fakt, że pisał to o godzinie w pół do trzeciej w nocy, więc rozumiem, że był rozdrażniony brakiem snu ;)
Podsumowując. Skargi na działalność Burmistrza rozpatrywane są zawsze w sprawach indywidualnych i dlatego taka lakoniczna forma sygnalizacji tego problemu w porządku obrad. Taka forma jest przyjęta od dawna. Każdy inny merytoryczny problem jest wyraźnie wskazany w porządku obrad.

John Fitzgerald Kennedy

Zgłoś post
PostNapisane: 2005-08-30, 00:26 

Obrazki: 72
nie można stracić połowy cnoty - na przyszłość takie sprawy powinny istotnie być rozpatrywane w trybie niejawnym ze względu na możliwość naruszenia dóbr osobistych osób postronnych - w tym przypadku nazwisk osób, którym pani Bożena zarzucała nieuczciwość czy wręcz nepotyzm. Człowiek rozżalony nie do końca panuje nad emocjami, może również wygłaszać gołosłowne zarzuty. Natomiast na pewno nie jest tajemnicą temat rozpatrywanej skargi - w tym przypadku raczej chodziło o nie przydzielenie mieszkania, które sobie ta pani upatrzyła, cóż, postawa roszczeniowa niektórym wydaje się remedium na ich bolączki.

Gdyby w ogłoszeniu napisano, że rozpatrywana będzie skarga pani Bożeny S. tycząca przydziału lokalu komunalnego i postawy burmistrza to na pewno było by to poprawniejsze politycznie, niż wymienienie tej pani z imienia i nazwiska bez podania czego skarga dotyczy.

Może trzeba na następnej sesji przegłosować uchwałę o wyłączeniu jawności tego typu punktów sesji, bądź każdorazowo przed punktem o rozpatrywaniu skargi obligatoryjnie wstawiać punkt o jej utajnienie ze względu na osobisty charakter sprawy. Osobiście byłbym za drugą metodą.

Radni mają czas wcześniej zapoznac się z problemem, i mogą zadecydować, czy dana sprawa nadaje się do omawiania z udziałem publiczności, czy też nie.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album

Strefa czasowa: UTC + 1