Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-08-22, 07:02

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-26, 13:49 

Obrazki: 72
ok, już widzę oba, w smietniku widocznym też nie powinno być możliwosci rozpoczęcia nowego tematu.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-26, 13:56 
Administrator

OK już działa i tylko moderatorzy mogą tam coś zrobić

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 06:50 

Jacku - obecna na wczorajszej prelekcji w kinie pani naczelnik obiecała przekazać ci materiały z prezentacji do osadzenia na stronie www. Jakbyś mógł wrzucić je na ftp, to bym je opracował w postaci htm.l Moglibysmy to wrzucić jako artykuł na stronę główną.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 08:15 

materiały dla jacka dostałam - tzn płytkę którą przekazała firma opracowująca wczoraj prezentowany projekt. na płytce nie ma prezentacji - jest wersja robocza projektu tylko - plik worda ważący 2 mega.
chyba jedyne co można zrobić to zamieścić go na stronie (bo nie wszyscy mogą się osobiście udać do WITu na zapoznanie się z nim). kto chce to sobie ściągnie, przeczyta - 99 stron i będzie mógł mejlem zgłosić uwagi. linka można zamieścić w tej informacji o wyłożeniu albo mogę nową wiadomość napisać.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 09:09 

Ok. Myslałem, że dadzą tą prezentację - nie była taka wielka. Mogę napisać coś w rodzaju sprawozdania z tej prezentacji i do tego można podpiąć link do materiału.

Wczoraj stoczyłem walkę o puszczenie tego na www - podobno nie było takiego zwyczaju :)

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 09:30 

oki, to napisz normalnie jako news na główną i wsadzimy tam link jak jacek na serwer wrzuci ten projekt

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 09:39 

korekta: dziś to nie pójdzie - jacek jest na urlopie - jacku jacku kiedy wracasz? ew. te 2 mega mogę ci mejlem wysłać jeśli twoje konto to wytrzyma i jeśli jesteś w stanie z domu to wsadzić na serwer czy gdzieśtam

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 10:51 

no problem, o ile to spakujesz jakimś zipem, bo inaczej serwery pocztowe będą odrzucać
adres sklep@ceti.pl

Możesz skorzystać z ftp na następujące dane:

ftp - miki.easyisp.pl
user jacek@miki.easyisp.pl
pass jacek123

albo mogę po to wpaść do gminy, tylko powiedz gdzie cię znaleźć :)

Artykuł poszedł, jak będę miał ten plik, to podam adres do uzupełnienia.

Jeżeli skorzystasz z ftp to adres będzie wyglądał tak
Kod:
<a href="http://miki.easyisp.pl/jacek/nazwa_pliku">Projekt zalożeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe gminy i miasta Błonie</a>

Gdzie za nazwę pliku podajesz faktyczną nazwę wysłanego pliku.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 11:07 

co prawda moje pytanie było do jacka, bo rozumiem, że ty na jakiś swój serwer to wrzucisz, tak? nie wiem czy ktoś z "góry" nie przyczepi się że oficjalna rzecz jest podczepiona u kogoś prywatnego (mi to bez różnicy, w końcu jak byłoby na urzędowym to każdy prywatny mógłby sobie do siebie wsadzić i tak - ale znając niechęć do internetu u "niektórych" mogą wymyślac różne problemy). najwyżej jak jacek przyjdzie w poniedziałek to zmienimy.
to zaraz spakuję i wysyłam.
a jeśli chodzi o artykuł - skoro jacka nie ma to nie ma kto go pchnąć na stronę - jakimś sposobem u mnie w uprawnieniach ta opcja nie działa. albo więc czekamy do poniedziałku albo wsadź tekst np. tutaj i ja go ze swojego konta wsadzę. jakby mejl z plikiem nie przeszedł to siedzę w ratuszu - zamówienia publiczne, parter, pokój nr 3 (tam gdzie kiedyś komunikacja była)

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 11:15 

Kod:
W dniu wczorajszym odbyła się w kinie "Bajka" prezentacja projektu <b>zalożeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe</b> dla naszej gminy.

Prelegenci z firmy  <a href="http://www.auipe.pl/o_nas.html">Agencja Użytkowania i Poszanowania Energii</a> przedstawili wykonany przez ta firmę  projekt.

Z bardzo ciekawej, multimedialnej prezentacji dowiedzieliśmy się, że po pierwsze stan bezpieczeństwa energetycznego w naszej gminie jest dobry, po drugie, że ceny dostarczanego ciepła są średnie, i mogły by być obniżone, pod warunkiem intensywnego przystąpienia do prac termomodernizacyjnych, realizowanych z kredytu, przyznawanego w wysokości 80% kosztów inwestycji. Po zrealizowaniu inwestycji <b>państwo zwraca 25% poniesionych kosztów</b>.

Program ten jest bardzo korzystny, ponieważ kredyt spłacany jest z oszczędności na ogrzewaniu.
Własne środki, wyłożone na audyt i wkład własny w inwestycję (20%) zwracają się natychmiast po zrealizowaniu  inwestycji dzięki wspomnianej uprzednio subwencji.

Prelegenci zapewnili, że likwidacja drugiej kotłowni, i dostawienie dodatkowych kotłów w pierwszej nie wpłynie znacząco na bezpieczeństwo dostawy ciepła, a pozwoli na obniżenie kosztów ze względu na większą wydajność i sprawność większych kotłów.
Minusem w kwestii bezpieczeństwa jest brak tzw <b>"pierścienia"</b> w rurociągach ciepłowniczych, co uniemożliwia w razie awarii dostarczania ciepła do odbiorców położonych poza miejscem awarii.

Podobnie jest w systemie zasilania gazem - również brak jest <b>"pierścienia"</b> rurociągów - zagrożenie analogiczne do poprzedniego.

W przypadku gazu atutem jest względnie mały wiek instalacji, czego nie można powiedzieć o instalacjach ciepłowniczych. Jednak ze względu na trwającą operację wymiany starych rurociągów ciepłowniczych na nowe, preizolowane, można uznać, że i na tym odcinku stan bezpieczeństwa energetycznego ulega szybkiej poprawie.

Stan bezpieczeństwa energetycznego jeżeli chodzi o energię elektryczną jest dobry, istnieją rezerwy mocy w transformatorach, zakład energetyczny nie widzi przeszkód w zwięszeniu dostaw w razie potrzeby.

Zgazyfikowanie gminy sięga 90% i praktycznie osiągnięto kres możliwości - gazyfikacjja pozostałych 10% jest nieopłacalna ekonomicznie.

Do zagrożeń bezpieczeństwa energetycznego należy zaliczyć również swoisty monopol dostawców - wszystkie media energetyczne na terenie gminy dostarczane są przez pojedyńcze podmioty. Brak jest alternatywnych żródeł.

Jednak ogólna ocena stanu bezpieczeństwa energetycznego jest <b>dobra</b>.

Ponieważ normy europejskie przewidują dużo mniejszy niż aktualnie osiągnięty wskaźnik energochłonności naszych budynków (ogrzewanie), należy zintensyfikować prace termomodernizacyjne.

Dodatkowo jeden z prelegentów zwrócił uwagę, iż Błonie leży na dużym złożu wód geotermalnych, co może zostać wykorzystane do obniżenia kosztów ogrzewania. Jednak do tej pory nie wykonano żadnych badań owych złóż, co uniemożliwia przeprowadzenie analizy ewentualnych zysków, i obliczenie potrzebnych na inwestycję środków.

Niestety, ze względu na okres wakacyjny, jak również na padający nieco wcześniej deszcz, na prelekcję przybyło zaledwie kilka osób. Dyskusja była raczej krótka, poruszono kwestię cen energii i ogrzewania.

Jeden z prelegentów wyjaśnił jakie składniki wchodzą w skład opłaty za energie elektryczną oraz podkreślił znaczenie prawidłowego określenia tzw "mocy zamówionej" która to wartość ma niebagatelny wpływ na wysokość naszych rachunków.

W przypadku ogrzewania istotne jest olicznikowanie budynków, wprowadzenie tzw "podzielników", okryzowanie instalacji i sprawne termostaty. Dodatkowo bardzo ważna jest kwestia regulacji pogodowej na węzłach oraz zachowanie właściwych parametrów czynnika grzewczego. Wskazano na celowość częstego kontrolowania tych wartości i obciążania odpowiednimi karami dostawcy.

Pan Wojdyński przytoczył przykład bloku, który po wykonaniu termomodernizacji nie wykazuje oszczędności odpowiednich do wartości procentowych przedstawianych przez prelegentów jako wartości  przykładowe (różnica dziesięciokrotna na niekorzyść).

Pan prowadzący prezentację obiecał zająć się wyjaśnieniem przyczyny takiego stanu rzeczy, podał jednocześnie, że dane z prezentacji są jedynie teoretyczne, w praktyce np. zawilgocenie budynku może nawet pięciokrotnie zwiększyć zapotrzebowanie na ciepło, podobnie niewłaściwy stan instalacji, czy niesprawna wentylacja mają ogromne znaczenie dla bilansu cieplnego budynku.

Przedstawicielka gminy przedstawiła dotychczasowe osiągnięcia w dziedzinie oszczędności energii w postaci wymiany oświetlenia ulic (ok 1400 lamp) na energooszczędne, oraz montaż dodatkowych kilkuset lamp. Inwestycję skredytowała firma wykonująca, zaś spłaty gmina dokonuje z oszczędności wynikającej z mniejszych rachunków.

Na pytanie o palące się czasem do południa latarnie pani Naczelnik wyjaśniła, że jest to wynik celowego przysłaniania fotokomórek wyłączników zmierzchowych przez wandali. Gmina radzi sobie z tym problemem przez wymianę wyłączników zmierzchowych na zegarowe tzw "astronomiczne", jednak odbywa się to stopniowo i jeszcze trochę potrwa.

Pan Dudziński zapytał czy Ośrodek Zdrowia w Błoniu również zostanie docieplony.
Uzyskał odpowiedź, że Ośrodek Zdrowia też jest w planach jeżeli idzie o termomodernizację i wymianę stolarki okiennej.

Pełny tekst opracowania, które było omawiane na tym zebraniu od dziś jest wyłożony w ratuszu, przez 21 dni można się z nim zapoznawać, oraz składać swoje wnioski i uwagi. Tekst ten można również pobrać klikając poniższy link <a href="http://www.blonie.pl">Projekt zalożeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe</a> Jest to 99 stronicowy dokument Worda, wielkość pliku to 2 megabajty, więc użytkownicy modemów muszą się przygotować na długi czas pobierania.
Po tych 21 dniach zebrane wnioski i opinie zostaną rozpatrzone przez radę, dokument zostanie zatwierdzony i oficjalnie opublikowany w BIP-ie. Tekst, który będziecie pobierać i czytać <b>nie jest jeszcze</b> oficjalnie zatwierdzonym dokumentem.

Dobrze, że nie wyłaczyłem okna przeglądarki bo pisałem to bezpośrednio na www, i nie wywołałem więcej stron, niż pojemność cache-u :)

O ile znasz nazwiska osób z gminy, obecnych na prelekcji, to przeredaguj odpowiednio tekst. Burmistrz Bakon był jedynie chwilke przed prelekcją, pozostałe osoby znam z widzenia, ale nie potrafię dopasować nazwisk.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 11:24 

Kod:
<a href="http://blonie.avx.pl/wersja_robocza.zip">Projekt zalożeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe</a>

<a href="http://blonie.avx.pl/wersja_robocza.doc">Projekt zalożeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe</a>

pierwszy plik ma mega, ale wymaga od uzytkownika rozpakowania, drugi jest rozpakowany, i ma dwa razy tyle objętości.

Nie sądzę, żeby ktokolwiek z notabli dopatrzył się, że blonie.avx.pl to mój serwer :)

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 11:24 

no nieładnie panie Miki, przynajmniej panią naczelnik czyli własną sąsiadkę powinieneś znać po nazwisku :)
oki, przeredaguję, i z umieszczeniem czekam na link do pliku.
a i uwaga - ten pan nazywa się Wojtyński - lepiej nie przekręcić jego nazwiska ;)

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 11:28 

tak czułem, że to pani Koźlicka :)

W Błoniu jestem elementem napływowym. Linki masz wyżej, nawet dwa.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 11:32 

dzięki, jestem w trakcie wpisywania, zaraz zawiśnie (i mam nadzieję ze wszystko wkleję jak trzeba i nie rozwalę jackowi strony, bo czasem mi się to zdarza :-) )

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-29, 11:52 

no dobra wisi, jakbyś miał jakieś uwagi to zgłaszaj, poprosiłam też żeby WIT sprawdził czy wszystko w porządku, szczegóły techniczne itp. i ew. ich uwagi naniosę

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1