Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-05-21, 13:53

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2005-07-11, 19:19 

Obrazki: 72
Test nowego forum przeprowadzony pomyślnie.

Ponieważ mamy tu rozmawiać o konkretach to do dzieła:

Jacek sugerował wykonanie jakiegoś zamiennika dla stronki WPI
Od czasu do czasu dłubię sobie coś przy wersji rozwojowej systemu CMS XOOPS

www.miki.easyisp.pl/blonie - to właśnie jedna z testowych witryn, dostępna również przez alias www.blonie.prv.pl

O ile dostanę materiały ze stronki WPI to postaram się ją postawić właśnie na Xoopsie. Oczywiście na własnym serwerze, po ewentualnej akceptacji przerzucimy na blonie.pl

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
PostNapisane: 2005-07-12, 08:13 

W skrócie o wczorajszych ustaleniach.
Postulowane zmiany:
- szkoły i itp instytucje winny miec swoje strony jako subdomeny pod blonie.pl -kwestia 1. - czy jako jednolite strony z krótkimi, podstawowymi informacjami i linkiem do już prowadzonej własnej strony czy cała rozbudowana strona; kwestia 2 - co z placówkami "niegminnymi" - np. szkoły średnie - kto finansuje? itp sprawy
- bezpośrednie wejście ze strony głównej na forum
- bezpośrednia zakładka do Rady Miejskiej
- zmiana grafiki
- uproszczenie menu na "users friendly"
- dodanie "gdzieś" działu NGO

Konkrety: kto? co? do kiedy?:

- Miki - wzorcowa strona jednej placówki - "szablon" na którym mają się wzorować inni
- Bulgot - pytania po przejrzeniu strony- tydzień (max. do 22.07.2005)
- Jarek - omówić z burmistrzem kwestię zmian, jak on widzi postulowane ulepszenia - do 15.07.2005
- Jacek - niewidzialny wątek - zrobione
- Jacek - nowy dział - widoczny na stronie głównej równeż dla niezalogowanych - konkretne propozycje zmian na www - zrobione
- karol - wiadomość na stronie głównej dla tych co rzadko na forum bywają - o nowym dziale - dziś nieco później
- mieszkańcy - zgłaszanie uwag/propozycji - do 15.09.2005
- Bulgot - projekt 3 (?) wersji graficznych - w międzyczasie
- Miki - szablon strony na podstawie wybranego projektu
- Jacek i karol - zakładka Rada Miejska - dziś nieco później

UWAGA PODSTAWOWA: przy opracowywaniu nowego układu uwzdględnić należy: 1. potrzeby mieszkańców, 2. potrzeby urzędu, 3. możliwości techniczne

jeśli coś pominęłam dodawajcie.
pozdrawiam,
k.

Zgłoś post
PostNapisane: 2005-07-12, 08:23 

czy ten wątek gdzie mają być wpisywane propozycje zmian, inne ciekawe strony itp... nie miał być widoczny dla wszystkich, w tym przede wszystkim - żeby pojawiał się na stronie głównej w "ostatnich postach" ????
przed chwilką sprawdzałam - na stronie głównej nie widać go ani dla niezalogowanego użytkownika, ani dla zalogowanego "niewtajemniczonego" - tylko my go widzimy... jak się wejdzie na forum też wogóle nie ma tego działu new design... chyba że mi coś przestało działać...

Zgłoś post
PostNapisane: 2005-07-12, 10:23 
Radny

new design ma być tylko dla nas jako grupy roboczej a odrębnie jeszcze jedno forum, ostro moderowane, na którym miałyby padać propozycje co do wyglądu i zawartości strony i to własnie to forum miało by być widoczne od razu i dostępne dla wszystkich zalogowanych użytkowników

John Fitzgerald Kennedy

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-12, 12:11 

http://miki.easyisp.pl/wpi/

To gotowy szablon do postnuka, jeżeli chodzi o WPI to praktycznie mogło by na tym chodzić. Wystarczy podmienić lewe logo na ładnie wykonane logo WPI Błonia, zaś w miejscu prawego dać herb Błonia.

Przy okazji to też wzór, jak można zrobić główną stronę serwisu www.blonie.pl - dotychczasowy szablon przy tym wygląda jak wprawka małoletniego webmastera - bez urazy Jacku, ale nie każdy musi się zachwycić twoim dziełem.

Zgłoś post
 Tytuł: nowy wątek
PostNapisane: 2005-07-12, 12:53 

jarek_hernik napisał(a):
[...] odrębnie jeszcze jedno forum, ostro moderowane, na którym miałyby padać propozycje co do wyglądu i zawartości strony [...]

no dobra, to trzeba założyć nowy wątek dla ogółu - mogę to zrobić tylko jedyne miejsce jakie na to pasuje to "co na www" a to nie jest widoczne na głównej tylko po wejściu dla zalogowanych - czy to wystarczy?

przejrzałam dziś cały wątek co na www i skopiowałam do jednego dokumentu wszystkie sensowne postulaty (nie jest tego dużo - około strony) - mogę to w rozpoczynającym poście zamieścić z odpowiednim komentarzem - co wy na to?

Zgłoś post
PostNapisane: 2005-07-12, 13:02 
Administrator

Cytuj:
... bez urazy Jacku, ale nie każdy musi się zachwycić twoim dziełem.

Nie mam urazy bo robiłem lepsze strony, takie były założenia co do strony i z tym trzeba się było liczyć. Poza tym miałabyć w rozdzielczosci 800 X 600, a to niestety ogranicza w jakimś stopniu nawet najlepsze szablony.
Osobiścię wolę Flash'a bo ma o wiele większe możliwości (oczywiście animacje stosowane z umiarem bo nie wszyscy mają stałe łacze, a modemowiec napewno nie wejdzie drugi raz na stronę która mu się upiornie długo wczytuje).

Zgłoś post
PostNapisane: 2005-07-12, 13:20 
Radny

do Karol

Ma być stworzone nowe forum widoczne od razu. Więc prośba do Jack o stworzenie takiego.

John Fitzgerald Kennedy

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-12, 16:09 

Ponieważ pan Marcin Sidor jest odpowiedzialny za stronę WPI, sugeruję włączenie go do grupy New Design.

http://miki.easyisp.pl/wpi/ - to zaczyna nabierać kształtu, o ile Bulgot znajdzie chwilkę czasu na wykonanie obrazków zamiast tych nieudolnie sklepanych przeze mnie było by fajnie.

Prosiłbym o uwagi dotyczące funkcjonalności tej strony.

Do końca tygodnia opracuję formularz WPI -1, który można by wypełniać w internecie na zasadzie wypełnienia jedynie odpowiednich pól tekstowych, do wydrukowania w urzędzie.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-12, 22:22 
Administrator

Ok. Fajnie, jutro podeślę Ci emalią plik, które są na serwerze blonie.pl. Tym zagadnieniem (WPI) ze strony UMiG zajmuje się Agnieszka Kulesz. Co do p. Mariusza to i tak trzeba mu pokazać projekt do zaakceptowania bo on może mieć inne zdanie i gust w tym temacie (WPI to jego projekt i nie za bardzo chciałem mieszać).
Co do tematów (Theme) warto zajrzeć tutaj: http://www.dev-postnuke.com/dpThemes4.html

Jest wtedy szansa że pełne menu zobaczą nie tylko użytkownicy IE :wink:

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-12, 23:11 

Do p. Mariusza wysłałem maila, skórka w postnuku to nie jest wielki problem, zwłaszcza, że ta wersja akurat jest na autotheme, co znakomicie ułatwia konfigurację.
Panią Agnieszkę też wypada zaprosiś do naszej grupki.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-15, 08:23 
Radny

Wczoraj miałem spotkanie z Burmim i ustaliliśmy, że pomysł by wszyskie jednostki orgazniacyjne Gminy miały strony w domenie blonie.pl jest całkiiem niezły i zostanie wprowadzony pismem Burmiego do dyrektorów poszczególnych jednostek, które będzie traktowane jako polecenie służbowe.

Cała reszta zmian jest w naszej gestii.

John Fitzgerald Kennedy

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-15, 11:51 

Jednym słowem owi dyrektorzy jednostek będą musieli się zdecydować, czy chcą zachować istniejące strony tam, gdzie są i przekierować je, tak jak zrobiliśmy to ze stroną przedszkola nr 3.

Zaś gmina musi albo rozszerzyć istniejące konto www na home.pl do serwera business pro, który umożliwia podział konta na mniejsze niezależne jednostki, nad którymi opiekę można przekazać np nauczycielom informatyki, czy kółkom zainteresowań w szkołach, albo wykupić konto gdzie indziej, i jedynie przekierowywać subdomeny tamże.
Koszt ok 300 zł netto raczej nie zrujnuje budżetu gminy, zaś pożytek społeczny będzie duży, wzrośnie też odwiedzalność i atrakcyjność strony blonie.pl jako spójnej całości.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-15, 13:10 

Cytuj:
new design ma być tylko dla nas jako grupy roboczej a odrębnie jeszcze jedno forum, ostro moderowane, na którym miałyby padać propozycje co do wyglądu i zawartości strony i to własnie to forum miało by być widoczne od razu i dostępne dla wszystkich zalogowanych użytkowników

Proponuję udostępnić po prostu istniejący dział forum dla wszystkich odwiedzających, jeżeli Jacek nie ma czasu tego moderować, mogę się tego podjąć ja. Oczywiście trzeba ten dział oczyścić ze śmieci, i dbać o jego prawidłową zawartość merytoryczną. Istnienie dwóch dublujących się działów nie ma sensu.

Istniejący dział forum "wydarzenia" proponuję podzielić na Sport i Rekreacja, Kultura oraz Inicjatywy mieszkańców. Wydaje mi się, że dział Dyskusyjny Klub Filmowy również byłby wskazany jako odrębny topic.

Prośba do Jacka o usunięcie rozwinięcia komunikatów administracyjnych - po pierwsze mają nagłówek z błędem ogłoszenies, a po drugie ten, co ma ochotę się z tym zapoznać znajdzie to przez wejście do działu na dole listy, a ten, co tego czytać nie chce, i tak nie przeczyta, zaś takie zdublowanie wprowadza tylko zamęt.

Na stronie głównej wejście do forum powinno być realizowane jako żółty przycisk, w rozwinięciu lista działów forum.
Naprawdę to forum może stac się dla społeczności błońskiej katalizatorem oddolnego ruchu który w naszym mieście może wiele dobrego zdziałać.
Im więcej ludzi oderwiemy od telewizorów i wciągniemy do dyskusji, tym łatwiej bedzie się skrzyknąc do realizacji jakiegoś określonego zadania.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-07-21, 10:21 
Administrator

Cytuj:
Proponuję udostępnić po prostu istniejący dział forum dla wszystkich odwiedzających...

Miki sprecyzuj bo nie wiem, o które forum chodzi.
Z moderowaniem nie ma sprawy podaj tematy do których chcesz mieć dostęp jako modertor (to samo jeżeli chce Maciek lub Ania).
Sprawa przycisku na głownej do forum no problem od nowego tygodnia powinno się (zależy od czasu i opinni pozostałych):

FORUM
L Obwodnica
L Bezpieczeństwo
L Sprawy ogólne
L Wydarzenia

Rozumiem, że tak to ma wyglądać ?

Ogłoszenies ;) usunięte.

Pomysł podziału forum "wydarzenia" na zaproponowane subkategorie to dobry pomysł, ale nie ma opinni innych (oprócz mojej, którą właśnie wyraziłem).

Co na te tematy sądzi reszta (chodzi o wystawienie zakładki FORUM z tematami forum, podziału forum wydarzenia na podkategorie zaproponowane przez Mikiego i sprawa moderacji)?

Sprawy związane ze stronami przedszkol "stokrotka" i "iskierka" posuwają się do przodu - obydwie stronki już wiszą z czego należy się cieszyć.

Pozostaje pytanie jak to się zakończy to co dalej ?

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1