Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-11-21, 02:30

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Dzięki
PostNapisane: 2005-10-17, 11:15 

Witaj,

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź i pomoc - niestety, na żadnej dostępnej mi mapie Błonia nie było dokładnego opisu (przy ul. Polnej jest tylko zielony kwedracik). Teraz trafię na pewno.

Tworzę witrynę www o cmentarzach żydowskich w Polsce, więc na pewno pojawię się u Was z aparatem.

Swoją drogą zadziwia mnie brak informacji o takich miejscach na wielu mapach czy w serwisach www gmin - kirkuty to przecież zabytki, nierzadko stanowiące najstarsze zabytki kultury materialnej w danej miejscowości.

Pozdrawiam
KB

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-10-17, 16:44 

Obrazki: 72
Jak widzisz - temat był już tu poruszony. Dziękuje za przypomnienie, połączyłem oba wątki, i mam nadzieję, że już rozpoczęta inicjatywa w kierunku uporządkowania i opieki nad tym zabytkiem dojdzie wreszcie do skutku.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł: Kirkut
PostNapisane: 2005-10-17, 17:15 

Witam,
Moderatorze, dzięki za połączenie obu wątków. Przyznaję, że przed napisaniem postu przejrzałem poprzednie wpisy, ale najwyraźniej ten o kirkucie musiałem przegapić. Lekko biję się w piersi.

Wczoraj byłem w Piasecznie - tam lokalna społeczność i władze zadbały o zachowanie śladów po społeczności żydowskiej. Na witrynie Piaseczna jest dział o historii Żydów piaseczyńskich, dojście do cmentarza (zadbanego, ogrodzonego) jest oznakowane.... Władze Błonia mogłyby brać przykład.

Podaję link do witryny Piaseczna:
http://www.gmina-piaseczno.pl/piaseczno ... 4&layout=3

Pozdrawiam
KB

Zgłoś post
 Tytuł: Zdjęcia
PostNapisane: 2006-07-12, 07:36 

Cmentarz żydowski w Błoniu jest opisany na http://www.kirkuty.xip.pl/blonie.htm

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-08-04, 15:47 

Od niedawna mieszkam w okolicy Błonia, wybaczcie slabą orientacje w lokalnych sprawach. Czy rozebrany w zeszłym roku budynek na rogu Warszawskiej to ten "sławny" zajazd, w którym mieszkał Napoleon? Jego los nie rokuje dobrze na przyszłość.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-08-04, 21:53 

Napoleon w swojej drodze na Moskwę bywał na naszej trasie ładnych parę razy. Pewności nikt nie ma ale pewnie zatrzymywał się w takim mieście jak Błonie.. w tych czasach co jakiś czas trzeba było sie zatrzymać. 10 km dalej w Paprotni mamy kużnię NAPOLEOŃSKĄ. Budynek o którym piszesz ADAMUS był jedną z wielu RUDER na Błoniu. Pewnie że fajnie by było żeby go odbudowali dorobili więcej legend i pokazywali za parę złotych. No ale go urzędniki rozebrali i działkę sprzedali jak większość pożydowskich działek na Błoniu. Bo Błonie to ŻYDOWSKIE miasteczko przed wojną było. I wiele POŻYDOWSKIEGO mienia wpadła w państwowe ręce, i wiele z tych nieruchomościi obecne urzędniki sprzedały czy tam dały gratis w prywatne ale za toi właściwe ręce.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-08-04, 21:59 

to podobno w tym rozebranym budynku Napoleon konsumował Panią Walewską. :)

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-08-07, 16:44 

smutne... :(

bo w Błoniu jest jak jest,
ale na forum pogadamy se...

:D

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-17, 11:00 

Czy pomysły z tego wątku umarły śmiercią naturalną czy coś się jednak w tym temacie dzieje? Swoją drogą to mieszkam w Błoniu już dwa lata i gdyby nie Interenet to za chińskiego boga nie wiedziałabym, że mamy w mieście zabytki tego typu. Byłam niedawno na cmentarzu i rzeczywiście przedstawia on obraz nędzy i rozpaczy, ale są ludzie co pamiętają - było tam kilka zniczy

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1