Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-04-27, 05:58

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-11-09, 15:49 

Witam,

Ile placicie za godz. niani za opieke nad swoimi pociechami?

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-13, 15:13 
Ja płacę 8 zł/ h

Zgłoś post

PostNapisane: 2010-12-07, 09:26 
Ja też 8

Zgłoś post

PostNapisane: 2010-12-07, 14:58 

Dziekuje za odpowiedzi. Pytalam, bo ja tez place 8 zl i zastanawialam sie, czy to duzo, czy malo? U nas niania jest 10 godz. dziennie, wiec miesiecznie wychodzi nie mala kwota. Chociaz wiem, za odpowiedzialnosc tez spora. Ale w naszym wypadku w gre wchodzi tylko opieka nad dzieckiem plus gotowanie raz na 2 dni obiadu dla szkraba.

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-01-08, 23:31 

brutto 8zł to nie dużo, niebawem będzie trzeba płacić min. 10..

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-02-05, 13:53 
Witam wszystkie Mamy, w związku z tym, że właśnie zaczynam rekrutuję opiekunkę do dziecka, mam pytanie, czy wasze opiekunki zajmują się tylko opieką nad maleństwem, czy w zakres ich obowiązków wchodzą też inne czynności np. gotowanie dla dziecka, ewentualnie uprasowaniem ubranek itp. Powiem szczerze, że za wynagrodzenie 8 zł na godz. zastanawiam się czy opiekunka nie powinna mnie trochę odciążyć z obowiązków domowych. Będę wdzięczna za informacje, jak to wygląda u Was.

Zgłoś post

PostNapisane: 2011-02-05, 16:19 

Ewelina31 napisał(a):
Witam wszystkie Mamy, w związku z tym, że właśnie zaczynam rekrutuję opiekunkę do dziecka, mam pytanie, czy wasze opiekunki zajmują się tylko opieką nad maleństwem, czy w zakres ich obowiązków wchodzą też inne czynności np. gotowanie dla dziecka, ewentualnie uprasowaniem ubranek itp. Powiem szczerze, że za wynagrodzenie 8 zł na godz. zastanawiam się czy opiekunka nie powinna mnie trochę odciążyć z obowiązków domowych. Będę wdzięczna za informacje, jak to wygląda u Was.
Zadaj sobie najpierw pytanie.
Czy sama byś chciała być niańką, i służącą za 8zł/godz (bez socjalu, ubezpieczenia itd).
Albo jesteś biedna, albo pazerna.

"Wyrosłam" z opiekunek już kilka lat temu. Wtedy płaciłam 10zł/godz i miałam uczucie, że wykorzystuję tę osobę.
Opiekowała się moimi dziećmi, podgrzewała jedzenie, przewijała, chodziła na spacery, bawiła się z nimi itp.
Tyle i aż tyle.

Jeżeli będziesz chciała 2w1, to będziesz miała jednego i drugiego po trochu.

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-02-06, 14:31 
Dziękuje za Twoją odpowiedz, ale z tego co piszesz to Twoja opiekunka zajmowała się dziećmi, moja ma się zajmować dzieckiem (1 małym niemowlakiem). Nie jestem ani pazerna, ani biedna, po prostu chciałam wiedzieć jak to wygląda u innych Mam. A skoro miałaś takie poczucie że płacąc 10 zł. za godz. wykorzystujesz kogoś, to myślę że Twoja opiekunka nie pogardziłaby podwyższeniem wynagrodzenia.

Zgłoś post

PostNapisane: 2011-02-06, 17:43 

Zaczęła pilnować pierwsze jak miało 2 lata (przez rok,później poszło do przedszkola), w międzyczasie doszło drugie.
Dwojgiem dzieci zajmowała się ok.1/2 roku.

Uważam, że 8 zł/h to trochę mało, ale to indywidualnie każda rozstrzyga.
Zważ, że było to kilka lat temu (teraz dzieciaki chodzą do szkoły).

Trzeba wyważyć co się opłaca, tak finansowo, jak i moralnie.
Pod względem opłacalności dla ciebie, dla opiekunki, a przede wszystkim dla dziecka.

Opiekunką moich dzieci była starsza Pani , taka "sprawna babcia".
Traktowała je jak własne wnuki, a one traktowały ją jak babcię.
Byłam bardzo zadowolona.

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-05-31, 10:48 

Moralność nie ma tu nic do rzeczy, czyste prawo rynku Ty chcesz płacić jak najmniej opiekunka chce zarabiać jak najwięcej ... kwestia środka gdzie potraficie się spotkać pomiędzy tymi oczekiwaniami.

Nie oszukujmy się że ugotowanie dziecku zupy jest już kwestią "służby" każda mama to robi i bynajmniej uważa to raczej za zakres opieki nad dzieckiem niż bycie służąca we własnym domu. Ktoś kto pisze o dodatkowych zadaniach rzadko ma na myśli pranie skarpetek męża ... raczej chodzi o sprawy związane typowo z dzieckiem. A jak już chcemy być tacy do bólu uczciwi to czy powinnam potrącać za godziny kiedy dziecko śpi?? Przecież wówczas niania raczej się nie napracuje ;). Rozsądek przede wszystkim a myślę że kwestia zupy i sprzątnięcie zabawek po całym dniu z salonu nikogo nie przestraszy.

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-06-02, 13:59 
Z mojego doświadczenia, skromnego.

Ja płacę 15zł.
Bałam się trochę dać mniej.
To już nasza 2 niania.

Oczywiście wolałabym płacić mniej ale w Błoniu Panie nianie mają duże wymagania.
Znam trochę mam i niań. Rzadko która bierze 10, osobiście znam jedną. Reszta po 15.
U mnie niania zajmuje się tylko małą. Ja wszystko szykuję.

Zgłoś post

PostNapisane: 2011-06-03, 07:35 

A ja powiem tak. Jestem juz po rozmowach z wieloma chetnymi nianiami i zadna z nich nie chciala wiecej niz 8 zl, a byly takie, ktore byly sklonne opiekowac sie maluchem za mniej. Co wiecej to wlasnie nianie, ktore byly gotowe przystac na 7 zl, sprawialy najlepsze wrazenie.

Byla jedna chetna, ktora na 8 zl przystala, choc bez przekonania, ale jak zapytala mnie, czy oprocz opieki bedzie tez musiala sprzatac zabawki :shock: No coz jakos przestalam ja brac pod uwage....

Natomiast stawka 15 zl, czy nawet 10 jest realna, jakby to miala byc opieka na max 5 godzin dziennie. Jesli ktos pracuje na caly etat i musi dojezdzac do pracy to potrzebuje niani na 10 godz. A przy 21 dniach w miesiacu, przy stawce 15 zl, niania zarabialaby 3150 :shock: Zeby mamie oplacalo sie jezdzic to pracy to musialaby zarabiac przynajmniej 7000. Oczywiscie sa takie mamy, ale procentowo na pewno nie stanowia wiekszosci :wink:

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-07-25, 14:47 
My też płacimy 8 zł.
Niania jest czasem 7 godzin z małą, a czasem tylko 4. W miesiącu wychodzi nam ok 70-80 godzin łącznie.

Niania sama z siebie sprzata zabawki, zmywa naczynia, z których je moja córka. W domu zastaję porządek. Czasem nawet zbierze suche pranie dziecka z balkonu. Więc jednak można :)
niektóre nianie podczas snu dziecka siedzą np. na Fecebooku czy ogladają TV, a inne spędzają ten czas inaczej.

Zgłoś post

PostNapisane: 2011-07-25, 14:48 
*facebooku

Zgłoś post

PostNapisane: 2017-03-02, 18:31 

Płacę 10 zł/ h.

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1