Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-10-17, 09:05

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-21, 16:46 

Obrazki: 72
czat ma nieco inne założenia niż forum, i jest ulotny - to jak rozmowa telefoniczna.
Forum to bardziej wymiana korespondencji.

Na razie jest zbyt mała frekwencja na stronie i forum, by czat zaskoczył. Do tego potrzeba stałej obecności przynajmniej kilku osób w pokoju (chatroomie).

Mogę postawić na serwerze oprogramowanie do czatów, i wrzucić tu okienko, a nawet zrobić osobne okienka do tego samego czata z każdej strony, której właściciel wyrazi na to ochotę.

Zobacz profil   Prywatny album

Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-24, 01:21 

Miki napisał(a):
Do propozycji (już zresztą prawie zrealizowanej) odnośnie utworzenia odrębnej zakładki "Rada Gminy" z rozbudowanymi sposobami kontaktu oraz informacjami o radnych i ich okręgach,
no i co z tego że zrealizowano tę propozycję? Korzysta ktoś z możliwości zadania pytania radnemu przez @ ? Ja zadałem pytania/zgłosiłem nieprawidłowości swojej radnej swój problem na żywo! Obruszyła się moja radna na postępowanie "Jaśnie Wielce Szanownego i Oświeconego Pana Dyrektora" (to moje słowa a nie radnej i niech te słowa a nie inne zawdzięcza ten PAN DYREKTOR swojemu koledze z pracy), obiecała reakcję i tyle. Znaczy żadnego odzewu, a mieszkamy bardzo blisko. Dalej jestem zdania że w Urzędzie to o problemach się szepcze a najlepiej unika rozmowy, a rozmawia się chętnie o sukcesach używając słowa "ZROBILIŚMY" słowo "zaprzepaściliśmy", "zmarnowaliśmy" i im podobne w Urzędzie nie padają.
Jest możliwość zadania pytania Burmistrzowi. Poważnym wydarzeniem było na forum, że bodajże Ksebek napisał że jest zadowolony z odpowiedzi(wcześniej kilkakrotnie napisał że nie był). Na forum można wyczytać że burmistrz w odpowiedziach pisze OGÓLNIKAMI zamiast szczegółami. Tata się denerwował, Krzall i chyba jeszcze ktoś, reszta (chyba zrozumiałym jest że reszta oprócz mnie)wykazała stalowe nerwy. Pozytywnych komentarzy o ODPOWIEDZIACH BURMISTRZA(poza Ksebkowym) nie znalazłem, negatywnych wiele. Moja propozycja jest taka by oduczyć ODPOWIEDZI BURMISTRZA odpowiadania ogólnikami. Napisałem Prywatną Wiadomość do użytkownika forum o nicku Odpowiedzi_burmistrza z prosbą o doprecyzowanie kilku słów które mozna interpretować najróżniej. Mam nadzieję że dostanę precyzyjną odpowiedź i pamiętam że nadzieja matką głupich. Ale będę dociekliwy i śledczy!

Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-25, 14:06 

Radna jako taka ma niewielki wpływ na działania konkretnego urzędnika. Źle kierujesz zarzuty - za pracę poszczególnych urzędników odpowiadają ich kierownicy, za pracę kierowników odpowiada burmistrz. Rada jako taka nie ma żadnych perogatyw do interwencji na poziomie codziennej pracy urzędu - radny jest takim samym petentem, jak każdy obywatel.

Odpowiedzi burmistrza są takie, jakich udziela kompetentny (bądź nie) wydział urzędu. Sam burmistrz może raz w życiu na tę stronę zajrzał, a i za to nie postawię zbyt dużej sumy w zakładzie.

Burmistrz przyjmuje w każdy czwartek o 13 bodajże - proponuję zacząć go odwiedzać systematycznie, i dręczyć pytaniami o naszą szarą rzeczywistość. Być może to poskutkuje.

Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-25, 22:24 

Ale radna powiedziała: "Ja się tym zajmę." i czekam juz trzeci rok.
PYTANIA I ZGŁASZANE RADNYM PROBLEMY POWINNY BYĆ PUBLICZNE I ZAWSZE DOSTĘPNE!
Tak jak moje pytanie zadaneBurmistrzowi w sprawie skrzyżowania ulicy Lipowej i Północnej w Bramkach. Jeśli w przyszłym roku rolnik znowu posieje w rowie zboże które kompletnie ogranicza widoczność wyjeżdżającym z DPS Bramki i znowu dojdzie do wypadku to odpowiadajacego na moje pytanie powinni wsadzić do więzienia!
Ja mam nadzieje... a odpowiadajacy na moje pytanie pewnie liczy ze rolnik posadzi okopowe które rosną na 30 cm, i jakoś to będzie!
Pytanie czy korzysta ktos z tych mozliwości? jest dalej aktualne! Korzysta pare osób z możliwości zadania pytania Burmistrzowi, jakoś jego "OGÓLNIKI" i stwierdzenia typu "TO NIE JEST W GESTII GMINY" raczej odstraszają od zadawania pytań! O to twórcom tych możliwości chodzi? Potraficie upomnieć użytkowmika serwisu że zaśmieca czy inne niegodne rzeczy na forum robi a upomniał ktoś osobę która stwierdza że żywopłoty to równa się zimą, czy dalej jest taka osoba pasiona przez Urząd w przeświadczeniu że ciężko pracuje???? toż to kompromitacja totalna!!!
W BŁONIU ŻYWOPŁOTY RÓWNA SIĘ ZIMĄ!!!!!!!!!!!
podać link?

Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-26, 11:49 

Nie musisz podawać linka. Pytania należy precyzować, i domagać się konkretnej odpowiedzi.

O ile chcesz od razu informować opinie publiczną o zadanym pytaniu - otwieraj nowy watek na forum, wklejaj treść pytania, i kontynuuj temat, gdy odpowiedź cię nie satysfakcjonuje.

Zrozum jedno - ta strona, forum, odpowiedzi burmistrza itp nie powstały na życzenie burmistrza, czy tej grupy urzędników, którą krytykujemy.

Jest to działnie oddolne kilku osób z urzędu, z rady oraz wolontariuszy, którym zależy na rozwoju i na wprowadzeniu e-govermentu w naszej gminie.

Gdyby to było również priorytetem dla władz gminy, problem nie zaistniał by w ogóle. Ponieważ istnieje poparcie dla tych projektów ze strony rady, osoby, którym te działania się nie podobają nie mogą ich storpedować, ale też i nie ma możliwości bezpośredniego wpłynięcia na ich postawę.

Mógłby to zrobić burmistrz, gdyby mu na tym zależało.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-26, 19:18 

brakuje mi opcji 'szukaj', nie na forum, ale na stronie głównej;
oraz miejsca, w którym kandydaci na burmistrza mogliby się przedstawić internautom. wybory to chyba dość znaczące wydarzenie dla miasta, a oficjalna strona miasta, to dość istotny przekaźnik informacji. przynajmniej dla mnie.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-10-26, 21:59 

Paru nieudaczników zajmuje się tym tematem i dlatego jest tak źle.
Nowy burmistrz musi to bezwarunkowo zmienić.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-02, 19:16 

Krezus pytanie do Ciebie ; czy nastąpią zmiany, jak wygra P.Białecki, na forum i jakie?

Tytuł:
PostNapisane: 2007-10-20, 18:38 

Dyrektor napisał(a):
Paru nieudaczników zajmuje się tym tematem i dlatego jest tak źle.
Nowy burmistrz musi to bezwarunkowo zmienić.

Widac jak zmienił :D :D :D

Tytuł:
PostNapisane: 2007-11-09, 10:02 

Słuchajcie, to straszna żenada. W dzisiejszych czasach mieć taką stronę internetową?! Nic na niej nie jest zaktualizowane. Te zakładki powinni zlikwidować zamiast trzymać nieaktualne informacje. Kto odpowiada za takie rzeczy w Urzedzie? W sąsiedniej gminie sekretarz , ale prowadzi ją dział marketingu. Wstyd, odstraszanie potencjalinych inwestorów i ignorowanie potrzeb mieszkańców na dostep do wiedzy o Gminie. Nawet w BIPie ne ukazuje się nic na bieżąco. Nie można zobaczyć załączników graficznych do uchwał, choćby o planach zagospodarowania itp. A to forum. Jakiś rok temu coś tu się działo więcej. Teraz cisza. Po co stworzono możliwość zadania pytań radnym, jeśli nikt oprócz Pani Sowińskiej, nie raczy sie tym zainteresować. Kompletna ignorancja i obciach. :oops:

Tytuł:
PostNapisane: 2007-11-10, 22:23 

Sekretarz właśnie się zmienił, więc i strona pewnie ruszy z kopyta :)

Tytuł:
PostNapisane: 2008-03-30, 00:12 

No, no ładny ten projekt domu kultury w Błoniu. Tylko kiedy będą pierwsze wnioski? Kiedy budowa? Bo jak wiemy z historii najnowszej, w większości to na animacjach komputerowych sie kończyło, a jak już się robiło to po 4, 5 latach... :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 2008-03-31, 15:27 

Na wiosnę ma zostać wybrany inwestor. Kiedy ma się zacząć budowa to nie pamiętam, lecz budynek ma zostać oddany do użytku za 3 lata.
Nie dziw się drogi Adamie, że to trwa tak długo, bo nawet budy dla psa nie zbijesz w 5 minut.

Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-01, 08:22 

super mi się bardzo podoba oby szybko zostało wdrożone w życie

Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-01, 19:29 

Miki napisał(a):
Sekretarz właśnie się zmienił, więc i strona pewnie ruszy z kopyta :)

Niestety; strona nie ruszyła
zdezaktualizowane dane na stronie głównej w BIPie.
BIP ostatnio na trzech portalach
http://bip.zetorzeszow.pl/blonie/?c=mdTresc-cmPokaz-40#
http://new.bazagmin.pl/bip_blonie
http://www.bazagmin.pl/dane.php?id_klienta=1F0066

Chaos jakiego jeszcze nie było. :idea:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1