Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-07-18, 22:49

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-06-15, 21:29 

Obrazki: 72
Nie należy mylić zadań WIT-u z zadaniami koordynatora sportu.

Inwestycje przygotowuje WIT, finansuje gmina (czyli rada de facto) a wykonuje burmistrz. Koordynator co najwyżej może zgłosić zapotrzebowanie, czy podpowiadać jak coś można zrealizować. Na tym jego rola w procesie inwestycyjnym się kończy.

I teraz dochodzimy do clou naszej dyskusji - sport dorosłych zasadniczo jest ich prywatną sprawą. Gmina może dać dostęp do urządzeń i obiektów sportowych, będących jej własnością. Może dofinansować imprezy ogólnodostępne, typu piknik sportowy, dni Błonia etc.

Finansuje zadania z zakresu szkolenia młodzieży - w tym celu ogłaszane są konkursy, z pieniędzy pozyskanych w ten sposób można opłacać trenerów, czy kupić sprzęt sportowy. Zasadniczo powinien to być sprzęt do szkolenia młodzieży, ale tu się zdarza, że kluby kupią np stroje dla seniorów.

Gmina nie ma obowiązku podtykać pod nosek.

Kiedy się nauczycie, że człowiek ma tyle, ile sobie wypracuje? Wygodny kojczyk, korytko napełniane o określonej porze to szczyt marzeń?

Pan Dumała w Bramkach zorganizował treningi piłkarskie dla młodzieży, i wyjął Błoniance 30 tysięcy z ogólnej sumy 140 tysięcy na piłkę nożną w gminie. Chciało mu się i zostało to dostrzeżone. Niestety, wyprowadził się z terenu gminy, i nie ma komu pociągnąć roboty w Bramkach.

Za to ruszyło się coś w Passie i w Radzikowie. Stowarzyszenie z Radzikowa wystąpiło o dofinansowanie szkoleń dla kandydatów na trenerów i instruktorów sportowych - członków stowarzyszenia. Zobowiązali się oni odpracować społecznie te nakłady przy szkoleniu młodzieży z Radzikowa.

I to powinien być wzór do naśladowania - zakasać rękawy, robić, i szukać wsparcia w gminie i u sponsorów prywatnych.

A pomocnik na pół etatu nie będzie potrzebny, jak każdy organizator imprezy sportowej dopilotuje do końca swoje dzieło - skończyłem strzelanie, zrobiłem listę zwycięzców, przekazałem panu Leduchowskiemu i nie uciekłem, tylko poczekałem, aż przyjdzie pora na dekorację moich zwycięzców, pomogłem donieść nagrody, i dopiero wtedy mogłem iść delektować się świętem.

Ktoś musi robić, żeby inni mogli się bawić. Ale takie imprezy jak dni Błonia są sporadyczne, i do ich obsługi nie potrzeba ludzi na całorocznych etatach.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-06-15, 21:42 

Dobrze gada, wodki mu dac...
Powstaje nowa hala z dwoma boiskami do siatki/kosza, jak piszesz boiska do plazowki, wiec trza cos zorganizowac.
:roll:

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1