Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-09-20, 06:06

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Olymp
PostNapisane: 2007-05-01, 19:09 

Uważam że na Olympie powinno powstać Centrum Sportowe wraz z boiskiem i bazą szkoleniową, a na Błoniance - basen,słyszałem, że już Teresin szykuje budowę takiegoż.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-05-11, 18:15 

a w tym centrum to kto by się szkolił ?

ja uważam że powinno się zasypać glinianki i postawić stadion na euro2012 !
a obok może aqapark.
po co basen ? po 2, 3 latach działania, bedzie pusty jak stare (byłe) kino.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-07-04, 13:53 
Ja mam pytanie odnosnie kortów na olympie czy da się je jakoś wynająć i u kogo ?

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2008-07-04, 16:49 
U p.Karlickiego jak go znajdziesz :lol:

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2008-07-06, 14:06 

Oczywiscie że się da wynająć, z tego co pamiętam w weekendy napewno.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-07-07, 09:07 

Z tego co zauwazylem to korty przezywaja prawdziwe oblezenie 8)

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-07-14, 09:06 
Tak jest, cały błoński sport na Olymp (taka jest prawidłowa pisownia, sprawdźcie) i glinianki...

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-01, 21:45 
pamiętam jak kiedyś "Olymp" był dostępny dla każdego kto chciał (za darmo), ale przyszedł dziki kapitalizm.
Wielu dobrych sportowców z zamiłowania przestało tam chodzić. Wszystko się skończyło... wspólne spotkania na siłowni i na hali sportowej, można było się wyszaleć do bólu.
Później zaczęli przyjeżdżać "snoby" z kasą i blokowali halę dla zwykłych ludzi. :evil:
Od tych co tam chodzili regularnie też zaczęto pobierać kasę (głównie siłownia) :(
rzekomo za utrzymanie obiektu i oświetlenie. Przecież i tak to gmina utrzymywała.
Niestety p. Karlicki wtedy się bardzo zmienił :(

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-04, 14:53 

Dużo się tu pisze (zwłaszcza MIKI), że jak ktoś chce coś robić to sam powinien zabrać się za robotę np. założyć kółko strzeleckie. Pracuję niestety..., mam też dzieci - nie mam gdzie ich zapisać , jak wracam do domu, to padam na twarz i nie mam siły ich wozić do W-wy lub nawet Grodziska, a za młode żeby same mogły.
Nie ma ŻADNEJ oferty w naszym mieście. Ani lekcji tenisa, ani sztuk walki, ani siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, gimnastyki artystycznej, szkółki baletowej. A przepraszam, jest pieszczone przez Gminę Bravko - grupa dzieci błońskiej "śmietnki sponsorującej" - ale to trochę za mało. Potem się dziwią ,że o 19.00 młodzież za kinem chla piwsko i nie tylko... To nie ja powinnam im organizować zajęcia - ja mogę za nie zapłacić i ewentualnie razem z władzami miasta cieszyć się później sukcesami naszych pociech.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-04, 17:51 

Obrazki: 72
Siatkówka jest - działa UKS Beta pod egidą p. Trochimiuka ( www.uksblonie.republika.pl ). Na Olympie odbywają się zajęcia lekkoatletyczne, działa i ma sukcesy sekcja warcabów. Piłka nożna na Błoniance, kółko teatralne - Marcin Kołota i jego Teatr Bez Nazwy. Jeżeli zbierzesz z piętnastu chętnych na sztuki walki - zorganizuję w ramach LOK-u. Podobnie jest z pracownią modelarską.

To jest tak: Albo jest pasjonat/grupa pasjonatów i coś organizują dla innych, albo jest grupa, zainteresowana konkretnymi zajęciami, i szuka kogoś, kto im to zorganizuje.

Kółko baletowe zorganizuje p. Sitarski, jak zgłosi się do niego odpowiednia ilość chętnych. O zajęcia koszykówki należy atakować Błońskie Stowarzyszenie Koszykówki ul. Sowińskiego 17 tel. 725-14-23, o ile działa.

A najprościej powiedzieć "nic tu nie ma" i dalej nic nie robić.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-05, 14:31 

Dziękuję Ci uprzejmie za info - skąd Twoim zdaniem powinnam je uzyskać? Poucz mnie proszę - może z gazetki miejskiej? z jakichś ogłoszeń? Jestem przekonana, że 80% rodziców pracujących poza Błoniem nie posiada tych informacji. Nie będę zbierać piętnastu chętnych na sztuki walki - je chcę zapisać dziecko i zapłacić za zajęcia - gdybyśmy mieli sprawnie funkcjonujący ośrodek sportu jakim mógł w przeszłości być Olymp, a teraz w zasadzie też pod warunkiem jego modernizacji lub rozbudowy, wszystko mogłoby funkcjonować w jednym miejscu. Nie wszyscy, MIKI, są społecznikami lub "KaOwcami" i nie wszyscy muszą nimi być...

Zgłoś post
 Tytuł: Olymp
PostNapisane: 2008-08-05, 15:15 

Cytuj:
Nie wszyscy, MIKI, są społecznikami lub "KaOwcami" i nie wszyscy muszą nimi być...

No właśnie, a szkoda.... .

Cała sytuacja się powtarza bez przerwy, ja zapłacę i żądam, "w Błoniu nic nie ma i nic się nie dzieje".
Pytanie: Dlaczego ?
Odpowiedź jest prosta:
Młodzieży po prostu się nie chce. Era informatyki (gry), spotkania przy piwku ("za kinem") wyparła dla większości młodych osób wszelkie inne zainteresowania. Bo łatwiej jest posiedzieć przy "kompie" czy "za kinem" i ponarzekać jak to jest źle w naszym Błoniu.

Właśnie dzięki takim osobom (organizacjom) jak Teatr M. Kaloty, LOK Mikiego, wszelkiego rodzaju sporty (p. Trochimiuk i Sitarski) możemy zauważyć nikły, ale jednak wzrost zainteresowań młodzieży błońskiej lecz jest to i tak odsetek procenta wszystkich "młodych" mieszkańców.

Dzisiejsze czasy są takie a nie inne i nie ma niestety miejsca na wszelkiego rodzaju funkcje społeczne, ponieważ przynależność do jakiejkolwiek organizacji czy to "prywatnej" czy "państwowej"np. OSP daje na usta młodzieży pytanie:" Ile i co za to mogę mieć ? Jak społecznie, to Ja się na to nie piszę."

Więc pisanie przez Nas (starszych) na wszelkiego rodzaju forach słów krytyki, negowania, wszelakich żalów na temat jak to jest źle i nie dobrze w Błoniu bo "nie ma co robić", jest "bardzo dobrą pożywką" właśnie dla tych młodych ludzi.
Więc nie dziwmy się iż młodzież "nie ma zajęcia"- bo niby po co?. W końcu biorą z kogoś przykład ......... do narzekania.

Mam nadzieję, że Miki w swojej wypowiedzi pomógł pani "hmmm" :wink:

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-05, 17:19 

Obrazki: 72
Te wiadomości są ogólnodostępne - na forum, na stronie miasta etc. Ale niektórym marzy się, żeby im wszystko pod nosek w ładnym opakowaniu...

Może burmistrz ma latać za ludźmi po rynku, i łapiąc za rękawy odpytywać, czym by się chcieli w wolnych chwilach zajmować?

Generalnie w normalnym kraju zajęcia, o jakich pisze pani "hmmm" powinny być organizowane przez podmioty gospodarcze. Ponieważ nadal żyjemy w ustroju socjalistycznym, państwo i gminy angażują się w taką działalność.

Ale żadnego hobby nie rozwija się w trybie urzędowym, i jak nie ma zapaleńca, który takie kółko pociągnie, to kółka nie ma i już.

Nie będzie Bety bez pana Trochimiuka, Teatru Bez Nazwy bez Marcina Kołoty, Poniatówki bez pana Sitarskiego. I można tak długo wymieniać. Odwrotnym przykładem jest Bejzment, gdzie grupka zapalonej młodzieży wywalczyła sobie lokal na działalność muzyczną.

Gosia Popiak wyszła za mąż i pracuje - nie ma czasu na działalność społeczną, Paweł Białecki pracuje w Kampinosie i w Błoniu się nie udziela, i zanikła grupa wokół nich działająca jako Młodzi dla Błonia, potem Agrafka.

Takich lokalnych liderów nie znajduje się z ogłoszenia.

Olymp podupada, bo pan Karlicki jest już w wieku emerytalnym i ma poważne kłopoty zdrowotne.

Błonianka cienko przędzie, mimo olbrzymich dotacji z gminy - pochłania połowę funduszy na sport, bo działacze jakoś nie mogą się dogadać między sobą.

Wciąż brakuje obiektów sportowych - nowa sala gimnastyczna trochę sytuację rozluźni, ale to wszystko mało. A takie kursy sztuk walki wymagają odpowiednio urządzonej sali treningowej.

Nie porównujmy się z Warszawą, czy nawet Grodziskiem - jesteśmy malutkim miasteczkiem i zapotrzebowanie na tego typu działalność jest niewielkie.

A dla jednego dziecka pani "hmmm" nikt nie zatrudni na etat instruktora czy trenera, bo to nieopłacalne.

Dlatego albo pań "hmmm" i ich dzieci znajdzie się więcej i sprecyzują swoje potrzeby, albo zajęć nie będzie.

Nikt za was o wasze i waszych dzieci potrzeby nie zadba.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-06, 00:05 
Piszesz @ Miki jakby coś od Ciebie zależało a tak nie jest. Urabiasz tylko opinię na tym forum i to wszystko. Niech w ważnych sprawach wypowiedzą się przede wszystkim ludzie od których coś zależy np. radni, działacze itd. A Ty ciągle paplasz i paplasz w koło te same kawałki. Miesza Ci się stary socjalizm z nowym kapitalizmem i liberalizmem.
To, że pewne struktury znikły wraz z ich liderami świadczy jedynie o ich koniunkturalnym charakterze. Olymp mimo braku środków i właściwego zainteresowania ciągle istnieje i gdyby zorganizować go bardziej komercyjnie to z pewnością byłby hitem.

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-06, 08:49 
Miki to wszystko oczym piszesz powinno być głośno reklamowane. Ulotki z takimi informacjami powinny znajdować się pod drzwiami każdego lokatora. Tak jest w normalnym cywilizowanym świecie :!: Te kółka, teatrzyki, etc. powinny zabiegać o jak najwiekszą liczbę osób i powinno to być "podane pod nosek w ładnym opakowaniu"
O TO WŁAŚNIE CHODZI JEŚLI TEGO SPOŁECZEŃSTWO OCZEKUJE

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1