Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-06-22, 04:48

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-06, 09:26 
nie będzie nam społeczeństwo podskakiwało.w innym przypadku wydam rozkaz wyjścia na ulice oddziałów ZOMO i rozpędzimy siłe robotniczą do domu.z partyjnym pozdrowieniem Edward.

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-06, 12:20 

Obrazki: 72
zdziwiony napisał(a):
Piszesz @ Miki jakby coś od Ciebie zależało a tak nie jest. Urabiasz tylko opinię na tym forum i to wszystko. Niech w ważnych sprawach wypowiedzą się przede wszystkim ludzie od których coś zależy np. radni, działacze itd. A Ty ciągle paplasz i paplasz w koło te same kawałki. Miesza Ci się stary socjalizm z nowym kapitalizmem i liberalizmem.
To, że pewne struktury znikły wraz z ich liderami świadczy jedynie o ich koniunkturalnym charakterze. Olymp mimo braku środków i właściwego zainteresowania ciągle istnieje i gdyby zorganizować go bardziej komercyjnie to z pewnością byłby hitem.

Gdzie ja napisałem, że ode mnie coś zależy? Piszę, bo to otwarte forum - nie będziesz mi dyktował, co mam, a czego nie mam pisać.

Idź do tych ważnych ludzi, zapytaj, i przekaż nam uzyskane odpowiedzi. Ja tak robię i działa. Możesz też uznać, że brak ich obecności na forum dyskwalifikuje ich i nie głosować na nich następnym razem.

Wszystko można zorganizować inaczej. Pytanie brzmi: Kto ma to zrobić? Odpowiedź nie jest wcale prosta. Komercyjnie działa p. Sitarski i tu na forum dokleja się Poniatówce metkę klubu lokalnej elity. Na korzystanie z usług komercyjnych stać ludzi majętnych.

Poniatówka jest wydzieloną z urzędu gminy samodzielną jednostką gospodarczą, jej pracownicy są na etatach. Kluby sportowe są stowarzyszeniami, ich działacze pracują społecznie.

W dotychczasowym systemie do urzędu zgłaszały się kluby i koła działające w gminie, i na podstawie tych zgłoszeń ogłaszane były konkursy. To nie jest tak, że to gmina sobie wymyślała, że ogłosi konkurs na prowadzenie sekcji siatkarskiej na przykład. To do gminy zgłaszał się pan Trochimiuk, i mówił: "Mam sekcję siatkówki, tu są moje uprawnienia trenerskie, ćwiczy u mnie 30 dziewcząt, koszta przedstawiają się następująco". Raz do roku te zgłoszenia są rozpatrywane przez komisję, pula środków, przeznaczanych w budżecie na sport, dzielona jest proporcjonalnie w zależności od potrzeb, ilości trenowanych wychowanków itp.

Planowany MOSiR będzie mógł zatrudniać personel i organizować zajęcia sportowe. Słowem będzie mógł czynnie kształtować charakter zajęć sportowych w gminie. Ale na razie MOSiR-u jeszcze nie ma, więc sport opiera się na działaniach społecznych. I jeżeli nikomu się nie chce społecznie zorganizować kursów samoobrony, to ich po prostu nie ma. A komercyjnie ich się nie opłaca organizować, bo gdyby się opłacało, to by już dawno je ktoś organizował.

Bez lidera nie ma działalności społecznej - zawsze jakiś lider gromadzi wokół siebie grupę i dopiero coś robią. Czasem po odchodzącym liderze pałeczkę przejmuje ktoś inny, ale nie jest to regułą. A jak nie ma kogoś zdolnego przejąć pałeczkę - grupa się rozsypuje. Takie życie.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-06, 12:34 

Obrazki: 72
Emigrantt napisał(a):
Miki to wszystko oczym piszesz powinno być głośno reklamowane. Ulotki z takimi informacjami powinny znajdować się pod drzwiami każdego lokatora. Tak jest w normalnym cywilizowanym świecie :!: Te kółka, teatrzyki, etc. powinny zabiegać o jak najwiekszą liczbę osób i powinno to być "podane pod nosek w ładnym opakowaniu"
O TO WŁAŚNIE CHODZI JEŚLI TEGO SPOŁECZEŃSTWO OCZEKUJE

Mnie to mówisz? Powiedz to Marcinowi Kołocie, panu Sitarskiemu, panu Karlickiemu itd.

Jak organizuję turniej strzelecki, to informacje o tym są na forum, na stronie miasta i miasto jest oplakatowane tydzień wcześniej.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-06, 12:57 
co do informacji w temacie zajęć z samoobrony, to w SP nr 2 od października ubiegłego roku działa filia grodziskiego klubu UKS Piranie, odbywają się treningi judo

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2008-09-11, 11:19 

Witam. Mam pytanie. Czy w Błoniu 12 letni chłopak może załapać się gdzieś na koszykówkę? Będę wdzięczna za informacje.

Zgłoś post
 Tytuł: Re: Olymp
PostNapisane: 2011-01-09, 00:10 

Jeśli chodzi o Olymp - www.olymp.xx.pl

Zgłoś post
PostNapisane: 2013-08-24, 12:09 
Witam wszystkich, mam następujące pytania:

Gdzie i z kim można konkretnie (nie na "być może") załatwić, by w określonym dniu o określonej godzinie i przez określony czas można było pograć na hali Olympu? Ew. by otrzymać w ramach jakiegoś rodzaju karnetu klucze do tego obiektu?

Warunki:
1. Jestem skłonny zapłacić za wynajem hali (za pokwitowaniem i podmiotowi uprawnionemu),
2. Przychodziłbym ze znajomymi (w liczbie nie większej niż 1-2) i kilkorgiem dzieci,
3. Nie zamierzamy demolować hali,
4. ani biegać w zanieczyszczonym obuwiu,
5. ani wynosić wyposażenia etc. (ponoszę odpowiedzialność za zachowanie i losy każdego, kogo przyprowadzam),
6. Nie zamierzam korzystać z łazienek, wyjąwszy ew. załatwianie potrzeb fizjologicznych, tudzież mycie rąk (brak istotniejszego zużycia wody),
7. Interesuje mnie gra w kosza, ew. pokopanie piłki i gra w ping - ponga na stole pingpongowym w sekcji siłowni - własnymi piłkami i własnymi rakietkami,

http://www.lksolymp.pl/strona-glowna/

Na tej stronie nie widzę żadnych warunków co do wynajmu hali,
Z góry dziękuję i pozdrawiam
TM

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-08-28, 07:57 
Myślę że najskuteczniej będzie skontaktować się z wiceprezesem panem Zygmuntem Karlickim - tel. 502 078 335
lub prezesem panem Marcinem Stępczyńskim - tel. 608 630 954

oni mają grafik kiedy hala jest wolna i myślę że i rachunek mogą wystawić.
pozdrawiam

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-12-21, 12:37 
Fajna sprawa takie Olymp ale nie wiem czy dla każdego się nada :)

Zgłoś post

Tytuł: Olymp - siatka
PostNapisane: 2016-06-10, 13:21 
https://www.facebook.com/BOSSA-Olymp-B% ... 514565036/

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1