Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-12-12, 20:40

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-02-07, 14:50 
Miki napisał(a):
Pan Leduchowski ma koordynować, a nie uprawiać za was sport. Zajrzyjcie do encyklopedii, jak nie rozumiecie terminu "koordynator". Od organizacji są kluby sportowe, stowarzyszenia etc. I pan Leduchowski nie będzie pracował za zarząd Błonianki, Bety czy innego klubu. I jakoś Beta działa i nie narzeka, ciężarowcy na Błoniance działają, działa pan Karlicki na Olympie, choć jest już wiekowy i schorowany. Jak ktoś chce skorzystać z hali Olympu, sali gimnastycznej przy którejś ze szkół, dowolnego boiska - nie musi zakładać klubu, wystarczy ustalić wolny termin z właścicielem obiektu.

Urząd organizuje rozgrywki sportowe na Dniach Błonia. Poza tym ma wam pomagać, ale najpierw to wy musicie chcieć działać. Ja na przykład próbowałem rozkręcić strzelectwo w Błoniu, i miałem pełne wsparcie urzędu, ale zabrakło chętnych do wspólnej pracy, i sobie odpuściłem samotną walkę z wiatrakami - mimo tego, że wśród dzieciaków zapał i zainteresowanie były. Ale nikt nie wybuduje strzelnicy dla jednego działacza, żeby był najbardziej aktywny i ambitny.

Narzekacie na Błoniankę - ale tym ludziom przynajmniej coś się chce robić.

Miki, ponownie zle zrozumiales, albo zrozumiales, jak Ci wygodnie.
Podam przyklad zaszlyszany przed kilku laty od osob, ktore staraly sie cos zorganizowac, kordynacji p. Leduchowskiego, i to chyba nawet z Dni Blonia.
Na prosbe o wsparcie osoba, patronatem burmistrza, zeby brzmialo powazniej, i zasponsorowaniem pucharu, padla odp. "robcie, robcie, nic sie nie martwcie, wszystko bedzie".
Gdy przyszlo do wreczania nagrod, burmistrz nagle nie dojechal, bo cos mu wypadlo.
Ale najsmieszniejsze bylo to podobno, ze p. Koordynator zapomnial dowiezc puchary, bo podobno wozny zamknal je w sejfie. Smieszna sprawa.
Tym berdziej smieszna, ze p. Karlicki dostarczyl puchary ze swoich zbiorow z Olympu.
Taka to byla kordynacja.

Co do zadowolenia Bety, Miki prosze zapytac p. Trochimiaka, czy podziela Twoj poglad.
Sekcje ciezarow juz nawet ostatnio chciano likwidowac. Wiesz cos w temacie, Miki?

Podany przypadek, Miki, jest troche odbiciem Twojego, czyli byli chetni ludzie, tylko koordynator/urzad dal ciala, lekcewazac sobie sportowcow-amatorow. Fakt, szkoda sil na takie przepychanki.

Miki, jak sadzisz, dlaczego p. Buzalski trenuje w Grodzisku, dlaczego takze w Grodzisku dziala p. Mariusz Smysło. Mlody czlowiek, ktory moglby wiele zrobic w blonskim sporcie?

Odpowiem Ci, posrednio dlatego, ze mamy m.in. takiego kordynatora, i m.in. sportu.
Ja osobiscie nie jestem zdziwiony, bo pamietam te osobe, jako m.in. od sportu, ale w liceum.
Lans-balans, i tyle.

Co do Blonianki, fajnie, ze duza grupa dzieci ma co robic polekcjach, ale doskolane wiesz Miki, ze pieniazki dzieki temu ida takze dla seniorow. Na dzialaczy rowniez, posrednio. W koncu gdzies to walne trezba przeprowadzic, czy to bedzie Czarci Rog, czy Pod Lwami, a moze Jankaz, to najmniej wazne akurat.

Przy zespole szkol technicznych mamy teraz niezly stadionik lekkoatletyczny i dobrego trenera w osobie p. Gawryjolka. Czy tam cos sie dzieje? Jest jakas sekcja LA?

Twoim zdaniem, Miki, kordynator powinien usiasc sobie za biurkiem i czekac na propozycje.
A moim zdaniem powinien miec zylke interpelacyjna. Wysuplac pieniadze i zachecic nimi np. do zawiazania sekcji LA, koszykowki, siatkowki. O plywaniu nie ma mowy, bo przeciez basen nam niepotrzebny.
To jest moj model koordynatora. Z reszta, na tye ile w Bloniu sie dzieje w sporcie, to co on koordynuje?

Brakuje takiej osoby, jak p. Parafiniuk. No, ale to z nnych ,politycznych pewnie wzgledow.

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-07, 15:48 

Obrazki: 72
Tak to jest, jak wszyscy rozglądają się głównie za kimś, kto zrobi za nich dowolną rzecz. A jak się już taka osoba znajduje, to zamiast wdzięczności natychmiast zaczynają się pomówienia o to, że coś sprzeniewierzył, ukradł etc. Albo sprzedał się władzy...

Kiedy do was wszystkich dotrze, że władza i my to jedność, jedziemy na tym samym wózku. I jak zagniewani na społeczeństwo, że ich akurat nie wybrało, przestaną na każdym kroku wpychać kij w szprychy, dojedziemy do mety szybciej i wygodniej.

Marek Parafiniuk, którego znam, cenię i szanuję, ma w tej chwili przy swojej szkole piękny zespół boisk, może rozwijać dowolną działalność. Pan Buzalski trenuje w Grodzisku, bo tam ma warunki, jakich w Merze nie ma. Nie wiem, czy nie mógł, czy nie chciał robić czegoś na Olympie, czy na sali przy gimnazjum nr 2.

Budowa kompleksu sportowego na Błoniance jest koniecznością - barak Błonianki trzyma się głównie na warstwach tynku nakładanych na dziury i pęknięcia ścian. A trenujące tam dzieciaki nie mają się ani gdzie przebrać, ani wykąpać po treningu. Weszliśmy do Europy, a to zobowiązuje.

Z panem Trochimiakiem dawno nie rozmawiałem, ale w czasach, gdy mieliśmy wspólną pakamerę w piwnicach gimnazjum jakoś specjalnie na współpracę z urzędem i panem Leduchowskim nie narzekał.

Pan Leduchowski nie ma władzy nad burmistrzem - nie może mu wydać polecenia służbowego. Jak się chce zaprosić burmistrza, to się do niego idzie i zaprasza. I trzeba się liczyć z tym, że akurat może mu coś wypaść - a w hierarchii ważności jego obecność na zawodach amatorów jest na pewno dalej niż np spotkanie z inwestorem.

Podobnie - na zdarzenia losowe nie ma rady, nie myli się też tylko ten, co nic nie robi. Historię z woźnym pamiętam - pan Leduchowski miał pruć ten sejf palnikiem?

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
PostNapisane: 2013-02-07, 15:56 
Miki napisał(a):
Tak to jest, jak wszyscy rozglądają się głównie za kimś, kto zrobi za nich dowolną rzecz. A jak się już taka osoba znajduje, to zamiast wdzięczności natychmiast zaczynają się pomówienia o to, że coś sprzeniewierzył, ukradł etc. Albo sprzedał się władzy...

Kiedy do was wszystkich dotrze, że władza i my to jedność, jedziemy na tym samym wózku. I jak zagniewani na społeczeństwo, że ich akurat nie wybrało, przestaną na każdym kroku wpychać kij w szprychy, dojedziemy do mety szybciej i wygodniej.

Marek Parafiniuk, którego znam, cenię i szanuję, ma w tej chwili przy swojej szkole piękny zespół boisk, może rozwijać dowolną działalność. Pan Buzalski trenuje w Grodzisku, bo tam ma warunki, jakich w Merze nie ma. Nie wiem, czy nie mógł, czy nie chciał robić czegoś na Olympie, czy na sali przy gimnazjum nr 2.

Budowa kompleksu sportowego na Błoniance jest koniecznością - barak Błonianki trzyma się głównie na warstwach tynku nakładanych na dziury i pęknięcia ścian. A trenujące tam dzieciaki nie mają się ani gdzie przebrać, ani wykąpać po treningu. Weszliśmy do Europy, a to zobowiązuje.

Z panem Trochimiakiem dawno nie rozmawiałem, ale w czasach, gdy mieliśmy wspólną pakamerę w piwnicach gimnazjum jakoś specjalnie na współpracę z urzędem i panem Leduchowskim nie narzekał.

Pan Leduchowski nie ma władzy nad burmistrzem - nie może mu wydać polecenia służbowego. Jak się chce zaprosić burmistrza, to się do niego idzie i zaprasza. I trzeba się liczyć z tym, że akurat może mu coś wypaść - a w hierarchii ważności jego obecność na zawodach amatorów jest na pewno dalej niż np spotkanie z inwestorem.

Podobnie - na zdarzenia losowe nie ma rady, nie myli się też tylko ten, co nic nie robi. Historię z woźnym pamiętam - pan Leduchowski miał pruć ten sejf palnikiem?

Dzieki Miki, innych odpowiedzi sie nie spodziewalem.
Nawet nie zapomniales troche propagandy na poczatku zamiescic.
Tylko, ze nikt tutaj nie pisze o "zamiast wdzięczności natychmiast zaczynają się pomówienia o to, że coś sprzeniewierzył, ukradł etc. Albo sprzedał się władzy... "
O co Ci chodzi?

Moge prosic rowniez o wytlumaczenie poniszych hasel:
"Kiedy do was wszystkich dotrze, że władza i my to jedność, jedziemy na tym samym wózku. I jak zagniewani na społeczeństwo, że ich akurat nie wybrało, przestaną na każdym kroku wpychać kij w szprychy, dojedziemy do mety szybciej i wygodniej."?

Ty naprawde sfiksowales. :roll: :shock:

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-07, 16:03 
Miki napisał(a):

Miki, tak tez zostalo podobno uczynione.
Miki, wszystkich wkolo masz za idiotow?

Tak, tak, tlumacz nam wszystkim dalej, ze biale jest biale, a czarne nie moze byc czarne............... :roll: :lol:

Przeciez, jak Ci napisze, ze to byla niedziela, choc jak piszesz, ze sam pamietasz, to pewnie zamiast spotkania z inwestorem napiszesz, ze byla msza sw.
Rozumiem........................ o 15-ej? Hm................ Jasne.

Chyba zajme sie robota.
Czesc!

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-07, 16:13 

A zdajesz sobie sprawę, że niedziela jest dniem wolnym, i zarówno burmistrz, jak pan Leduchowski i woźny w szkole mogą mieć swoje plany, mają rodziny, mają rozmaite obowiązki domowe, również zdarzenia losowe etc? Mnie by w życiu nie przyszło do głowy mieć pretensje do burmistrza, że się nie stawił na moje zawody, też go zawsze zapraszam, ale mam świadomość hierarchii ważności. Nie przyszło ci do głowy, że równolegle mogła się odbywać inna impreza w gminie, czy gdzieś na zewnątrz, i się akurat przeciągnęła? Albo po prostu burmistrz utkwił w korku i nie zdążył?

Ilekroć obserwuję, jak ogon usiłuje merdać psem, mam z tego nielichy ubaw.

Zgłoś post
PostNapisane: 2013-02-07, 16:19 
Miki napisał(a):
A zdajesz sobie sprawę, że niedziela jest dniem wolnym, i zarówno burmistrz, jak pan Leduchowski i woźny w szkole mogą mieć swoje plany, mają rodziny, mają rozmaite obowiązki domowe, również zdarzenia losowe etc? Mnie by w życiu nie przyszło do głowy mieć pretensje do burmistrza, że się nie stawił na moje zawody, też go zawsze zapraszam, ale mam świadomość hierarchii ważności. Nie przyszło ci do głowy, że równolegle mogła się odbywać inna impreza w gminie, czy gdzieś na zewnątrz, i się akurat przeciągnęła? Albo po prostu burmistrz utkwił w korku i nie zdążył?

Ilekroć obserwuję, jak ogon usiłuje merdać psem, mam z tego nielichy ubaw.

Tak, tak, Miki........................
Ty Ty jestes ogonem, czy psem................??????????????

p.s.
Podalem Ci przyklad. Okazal sie zly? Ok.
To nie byly moje zawody, wiem, ze niedziela to wolny dzien, kazdy ma swoje obowiazki, byc moze nawet znam hierarchie waznosci, itd. itd.

To byl przyklad na koordynacje. Sprawdz w encyklopedii.
Takiej mamy oczekiwac, gdy bedziemy chcieli wreszcie, za Twoja namowa, cos zrobic?
W niedziele zle, na tygodniu zle......... Hm, to kiedy?

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-07, 20:57 

Widzisz - jak ja coś organizuję, to i ja jestem za całość odpowiedzialny. Od A do Z. I muszę być przygotowany na różne niespodzianki. Ze dwa lata temu o 13:40 zadzwonił do mnie pan Karlicki, żebym poprowadził strzelanie u niego na pikniku zaczynającym się o 14. A ja akurat wyjeżdżałem po żonę do Bramek. O 14:05 pierwszy zawodnik już strzelał. Zdążyłem zwieźć żonę do domu, i rozstawić wszystko w 25 minut. Jeżeli idzie o Fab-Lab, to odpowiedzialni po równo będą wszyscy uczestnicy, to się uda tylko przy pracy zespołowej. Najmniej ważne jest, kto będzie przecinał wstęgę. A nagrodą będzie to, co sami wytworzymy.

Zgłoś post
PostNapisane: 2013-02-07, 21:15 
Miki, bardzo mi się podoba to zdanie:

Oby stało się tak jak napisałeś :-)

Pozdrawiam

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-07, 22:32 

O remonty tego baraku raban robił tu jeden z użytkowników jeszcze za czasów burmistrza Stępnia, a ja, jak to ja, na sesji zapytałem o ten temat, i pan Ropiak wyjaśnił, że barak właściwie nadaje się tylko do rozbiórki, i łatany jest gospodarczym sposobem, bo jakakolwiek ekspertyza skończyła by się właśnie zamknięciem obiektu i nakazem rozbiórki. Przez ostatnich osiem lat nic się w tym budynku nie zmieniło na lepsze.

Zgłoś post
PostNapisane: 2013-02-07, 22:39 
W ostatnim BISie wyczytałem że są plany zagospodarowania całego obiektu Błonianki, czy mógłbyś nam powiedzieć coś więcej w tym temacie? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.

Pozdrawiam

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-07, 23:18 
Miki napisał(a):
Widzisz - jak ja coś organizuję, to i ja jestem za całość odpowiedzialny. Od A do Z. I muszę być przygotowany na różne niespodzianki. Ze dwa lata temu o 13:40 zadzwonił do mnie pan Karlicki, żebym poprowadził strzelanie u niego na pikniku zaczynającym się o 14. A ja akurat wyjeżdżałem po żonę do Bramek. O 14:05 pierwszy zawodnik już strzelał. Zdążyłem zwieźć żonę do domu, i rozstawić wszystko w 25 minut. Jeżeli idzie o Fab-Lab, to odpowiedzialni po równo będą wszyscy uczestnicy, to się uda tylko przy pracy zespołowej. Najmniej ważne jest, kto będzie przecinał wstęgę. A nagrodą będzie to, co sami wytworzymy.

Moze Ty akurat jestes pozytywnie zakrecony, ale nawet setka Twoich agitacyjnych postow nie zrobi z lansera p. Leduchowskiego zadnego koordynatora. Zrobil go burmistrz i niech tak sobie bedzie. Sport i tak sobie da rade. Dlatego jest sportem............ :idea:

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-07, 23:53 

Pan Leduchowski nie ma w zakresie obowiązków organizowania działalności sportowej. To jest dziedzina dla zawodowych i społecznych działaczy. I sport lokalny jest dokładnie taki, jak poziom owych działaczy i trenerów. Gmina, ani pan Leduchowski na to wpływu nie ma. Gmina ma pomagać, pan Leduchowski - koordynować. Z mojego punktu widzenia - nie mam zastrzeżeń, ani do gminy, ani do pana Leduchowskiego. Oczywiście - moja opinia jest tylko moją opinią. Można się z nią nie zgadzać, można twierdzić, że winnymi kiepskiej kondycji błońskiego sportu są urzędnicy. Ino wypadało to uzasadnić jakimiś konkretami, bo akurat brak burmistrza na jakichś lokalnych zawodach, czy problemy z pucharami, to bzdet a nie zarzut. Ja tam zawsze mam na podorędziu jakieś dodatkowe medale, albo maskotkę, np żeby wręczyć najmłodszemu zawodnikowi.

Zgłoś post
PostNapisane: 2013-02-08, 08:25 
Drogi Miki chciałbym żebyś się zdecydował ponieważ przeglądałem wszystkie wpisy na forum odnośnie Błonianki i natknąłem się na coś takiego: "Problem polega na tym, że ok 80 dorosłych członków stowarzyszenia "Błonianka" żeruje na pieniądzach, wypłacanych przez gminę na szkolenie młodzieży. I wykorzystuje nieodpłatnie utrzymywany przez miasto obiekt, nie dając absolutnie nic od siebie." Wiem, że jest to wypowiedź już stara ale każdy z sympatyków wie, że od tam tego czasu nic się nie zmieniło. Ty natomiast jeszcze wczoraj piszesz "Narzekacie na Błoniankę - ale tym ludziom przynajmniej coś się chce robić".
Moim zdaniem pewnym osobom nic się nie chce i żerują dalej. Dlatego cieszą mnie zmiany przynajmniej na stanowisku prezesa.

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-08, 08:25 
bloniak23 napisał(a):
W ostatnim BISie wyczytałem że są plany zagospodarowania całego obiektu Błonianki, czy mógłbyś nam powiedzieć coś więcej w tym temacie? Z góry dziękuję bardzo za odpowiedź.

Pozdrawiam

słyszałem ,że bedzie to nowoczesny kosciół z basenem na dachu, podswietlanymi krzyżami i z dzwonami bim bam

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-08, 08:37 
Fan1917 napisał(a):
Do beta 13

Grzegorz Banaszkiewicz, Janusz Guzik, Krzysztof Florczyński, Hubert Liszkiewicz, Marcin Kacprzak, Maciej Cieślak, Stanisław Liszkiewicz, Michał Wójcik. Tak jest napisane na http://blonianka.futbolowo.pl/news,1781 ... ianka.html . Odnośnie przydziału stanowisk, żadnej oficjalnej informacji nie ma. Wiadomo tylko tyle, że Prezesem jest Hubert Liszkiewicz zaś Vice-Prezesem Marcin Kacprzak.

tych 3 pierwszych plus Stanisław Liszkiewicz to przyspawani do stołków "działacze" wielofunkcyjni :lol: ręce opadaja :( nic nigdy z tego klubu nie bedzie,nic dziwnego ,że taka poteżna firma jak Dawtona woli sponsorowac druzynę Stal Stalowa Wola jak widzi tychże figurantów cały czas w zarzadzie :(

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1