Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-04-25, 23:05

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-02-08, 09:23 
Miki napisał(a):
O remonty tego baraku raban robił tu jeden z użytkowników jeszcze za czasów burmistrza Stępnia, a ja, jak to ja, na sesji zapytałem o ten temat, i pan Ropiak wyjaśnił, że barak właściwie nadaje się tylko do rozbiórki, i łatany jest gospodarczym sposobem, bo jakakolwiek ekspertyza skończyła by się właśnie zamknięciem obiektu i nakazem rozbiórki. Przez ostatnich osiem lat nic się w tym budynku nie zmieniło na lepsze.

Chwilunia coś mi tu się nie zgadza.
Pan Ropiak na posiedzeniu rady miejskiej mówi że barak nadaje się do rozbiórki i ekspertyza zakończyła by się zamknięciem budynku, a co na to radni? Powiem ci że odważny jest chłop, jeżeli świadomie naraża dzieciaki na niebezpieczeństwo.
Ale jako konserwator tego baraku pewnie bierze sporą kasę z Miasta.
Może masz informację ile Miasto przeznacza na konserwację Błonianki??

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-08, 09:40 
Miki, przyklad moze i smieszny. Ja go sobie nie wymyslilem, zaslyszalem calkiem niedawno.
Moze nawet mnie nie zdziwil, znajac zainteresowanych, ale nie dorabiaj swoich teorii o korkach, w ktorych mogl stac burmistrz, czy spotkaniach z inwestorem.
Dla mnie tak samo smieszny przyklad, jak smieszne zachowanie obu panow, z ktorych jeden (podobno) zobowiazal sie, ze bedzie, a drugi zobowiazal sie, ze dostarczy.

Po co back-up?
Byc moze przed jakimis kolejnymi Dniami Blonia potrzebnych bedzie ze dwoch sobowtorow burmistrza................ :lol: :lol: :lol:

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-08, 09:47 
Miki napisał(a):
Pan Leduchowski nie ma w zakresie obowiązków organizowania działalności sportowej. To jest dziedzina dla zawodowych i społecznych działaczy. I sport lokalny jest dokładnie taki, jak poziom owych działaczy i trenerów. Gmina, ani pan Leduchowski na to wpływu nie ma. Gmina ma pomagać, pan Leduchowski - koordynować. Z mojego punktu widzenia - nie mam zastrzeżeń, ani do gminy, ani do pana Leduchowskiego. Oczywiście - moja opinia jest tylko moją opinią. Można się z nią nie zgadzać, można twierdzić, że winnymi kiepskiej kondycji błońskiego sportu są urzędnicy. Ino wypadało to uzasadnić jakimiś konkretami, bo akurat brak burmistrza na jakichś lokalnych zawodach, czy problemy z pucharami, to bzdet a nie zarzut. Ja tam zawsze mam na podorędziu jakieś dodatkowe medale, albo maskotkę, np żeby wręczyć najmłodszemu zawodnikowi.

Zadania Wydziału Oświaty Kultury i Sportu
2) z zakresu sportu:
a) współpraca ze środowiskiem sportowym w zakresie kreowania lokalnej polityki w dziedzinie kultury fizycznej i turystyki,
b) współpraca z innymi instytucjami i organizacjami na rzecz upowszechniania kultury fizycznej i turystyki na terenie Gminy Błonie,
c) opracowywanie propozycji do budżetu gminy związanych z realizacją zadań z zakresu kultury fizycznej i turystyki,
d) opiniowanie wniosków o przyznanie dotacji z zakresu kultury fizycznej i turystyki,
e) Prowadzenie spraw związanych z realizacją przyznanych dotacji w zakresie kultury fizycznej i turystyki,
f) kontrolowanie prawidłowości wydatkowania przyznanych środków finansowych na realizację zadań z zakresu kultury fizycznej i turystyki,
g) przeprowadzanie kontroli imprez sportowych dofinansowywanych przez Gminę,
h) monitorowanie i nadzór nad obiektami sportowymi będącymi własnością Gminy,
i) opracowywanie planów i promowanie działań na rzecz rozwoju kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży placówek oświatowych podległych Gminie,
j) opracowywanie decyzji Burmistrza w sprawie zezwoleń na organizację imprez masowych,
k) organizowanie okolicznościowych spotkań sportowców i działaczy sportowych z władzami gminy,
l) organizacja imprez sportowych finansowanych przez Gminę, zgodnie z kalendarzem zawodów szkolnych,
m) nadzór nad organizacją wypoczynku letniego i zimowego dzieci i młodzieży szkolnej w ramach akcji stacjonarnych i wyjazdowych;

Na stronie Błonia jest zakres działań naszego Wydziału.
Rozmawiam z działaczami różnych Klubów i stowarzyszeń w Błoniu i nie są zadowoleni ze współpracy z P.Leduchowskim.
Praktycznie takiej współpracy niema. Oczywiści nikt tego głośno nie powie, każdy wie dlaczego.
Pan Naczelnik pewnie myśli podobnie jak Ty są kluby to niech sobie działają, My mamy ważniejsze sprawy.
A może by tak jakaś inicjatywa ze strony Wydziału, zorganizować jakiś turniej międzyszkolny z Klubem w celu wyłowienia najzdolniejszych. Zorganizowanie spotkania nauczycieli WF z działaczami / trenerami z Klubów. W celu promocji sportu i zajęć pozalekcyjnych w Klubach.
Ja uważam że tak to powinno działać, współpraca, pomoc.
W dzisiejszych czasach same dzieciaki ci nie przyjdą do Klubu, jeżeli nie będą miały informacji, zachęty.
Uważam że współpraca szkół i Klubów jest kluczem do sukcesu.

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-08, 11:09 
Nie wiem dlaczego te pretensje do Pana Leduchowskiego. Kontakt z klubami sportowymi czy jakakolwiek pomoc dla nich uzależniona jest od tego kto danym klubem zarządza. Dokładnie chodzi o to kogo Pan Burmistrz lubi bardziej a kogo mniej. Nie jest tajemnicą, że UKS Beta ma podgórkę. W przypadku Błonianki to tak na prawdę nigdy nie była ona rozliczana za swoją pracę. Ostatnio zmieniona władza w tym klubie również może nie przypaść do gustu Burmistrzowi ponieważ od lat Prezesem był Grzegorz Banaszkiewicz ( obecny rady z ramienia Pana Burmistrza i wielce zaufany człowiek).

Niestety ale trzeba zgodzić się z tym, że pomoc dla sportu w Błoniu podyktowana jest wyłącznie interesem politycznym. Na tym wszystkim cierpi tylko błońska młodzież.

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-08, 11:56 
fan1917 napisał(a):
Drogi Miki chciałbym żebyś się zdecydował ponieważ przeglądałem wszystkie wpisy na forum odnośnie Błonianki i natknąłem się na coś takiego: "Problem polega na tym, że ok 80 dorosłych członków stowarzyszenia "Błonianka" żeruje na pieniądzach, wypłacanych przez gminę na szkolenie młodzieży. I wykorzystuje nieodpłatnie utrzymywany przez miasto obiekt, nie dając absolutnie nic od siebie." Wiem, że jest to wypowiedź już stara ale każdy z sympatyków wie, że od tam tego czasu nic się nie zmieniło. Ty natomiast jeszcze wczoraj piszesz "Narzekacie na Błoniankę - ale tym ludziom przynajmniej coś się chce robić".
Moim zdaniem pewnym osobom nic się nie chce i żerują dalej. Dlatego cieszą mnie zmiany przynajmniej na stanowisku prezesa.

Przeciez to zadna tajemnica w Błoniu.
Chyba, ze dla Mikiego, koordynatora sportu i kolegi Mikiego - burmistrza.
Tutaj nawet Kossaka nie trzeba. Reka reke myje od lat..................... :oops:

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-08, 12:02 
fan1917 napisał(a):
Nie wiem dlaczego te pretensje do Pana Leduchowskiego. Kontakt z klubami sportowymi czy jakakolwiek pomoc dla nich uzależniona jest od tego kto danym klubem zarządza. Dokładnie chodzi o to kogo Pan Burmistrz lubi bardziej a kogo mniej. Nie jest tajemnicą, że UKS Beta ma podgórkę. W przypadku Błonianki to tak na prawdę nigdy nie była ona rozliczana za swoją pracę. Ostatnio zmieniona władza w tym klubie również może nie przypaść do gustu Burmistrzowi ponieważ od lat Prezesem był Grzegorz Banaszkiewicz ( obecny rady z ramienia Pana Burmistrza i wielce zaufany człowiek).

Niestety ale trzeba zgodzić się z tym, że pomoc dla sportu w Błoniu podyktowana jest wyłącznie interesem politycznym. Na tym wszystkim cierpi tylko błońska młodzież.

To chcesz powiedziec, ze Zainteresowany piszac o zerowym kontakcie koordynatora z klubami, trafil we wszystkie antypatie burmistrza?
Niezla laurka dla naszych najjasniejszych.

To jak to Mkiki jest z tymi rownymi szansami dla wszystkich?
Wierzysz w to, co piszesz?

p.s.
A powaznie, to srodowisko sportowe w Bloniu o takich historiach juz mowi nawet nie pol-oficjalnie.
Pewnie sobie to powymyslali................. :lol:

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-02-08, 12:22 
fan1917 napisał(a):

Popieram w 100%

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-03-01, 08:37 
http://bloniankablonie.futbolowo.pl/new ... zawa-.html

Bardzo fajnie. Więcej takich działań!

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-12-20, 05:33 
Mamy kolejny powiew sily demokracji kreującej dalszy postęp w naszym klubie. Na wczorajszym Walnym Sprawozdawczym czlonkowie KS Blonianka "podziękowali" trzem czlonkom zarządu - Grzegorzowi B. Januszowi G. i Krzysztofowi F.

Zgłoś post

PostNapisane: 2013-12-30, 11:31 
Nowymi członkami zarządu zostali: Wojciech Dąbek ( wiceprezes ), Dariusz Chrząszczewski ( skarbnik ) i Rafał Jałowiecki.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-01-12, 16:22 
Skutkiem dzialalności bylego prezesa Banaszkiewicza (podobno wielce zaufanego burmistrza)jest komornik,który ostatnio zająl konto cięzarowców zabierając z niego ponad 1600 zl. W 2012 r. pelniący wówczas funkcję prezesa radny Grzegorz B. nie odprowadzal podatków od umów z trenerami,o co upomnial sie Urząd Skarbowy. Ten sam "genialny radny" w 2011 r.nie wykupil zbiorowego ubezpieczenia NNW dla pilkarzy,przez co narazil klub na pozew sądowy o zwrot kosztów leczenia zawodnika który doznal poważnej kontuzji.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-01-29, 04:02 

Gość napisał(a):
Skutkiem dzialalności bylego prezesa Banaszkiewicza (podobno wielce zaufanego burmistrza)jest komornik,który ostatnio zająl konto cięzarowców zabierając z niego ponad 1600 zl. W 2012 r. pelniący wówczas funkcję prezesa radny Grzegorz B. nie odprowadzal podatków od umów z trenerami,o co upomnial sie Urząd Skarbowy. Ten sam "genialny radny" w 2011 r.nie wykupil zbiorowego ubezpieczenia NNW dla pilkarzy,przez co narazil klub na pozew sądowy o zwrot kosztów leczenia zawodnika który doznal poważnej kontuzji.

Tak to prawda prowadziłem tą sprawę z pozytywnym skutkiem w sądzie.

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-01-29, 20:06 
GStepniewski napisał(a):
Gość napisał(a):

Tak to prawda prowadziłem tą sprawę z pozytywnym skutkiem w sądzie.

no i co z tego? kogo to obchodzi poza zainteresowanymi?

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-01-30, 15:14 
Masakra jakaś co się dzieje na tym świecie :)

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-02-01, 16:02 
To nie wszystko w sprawie działań byłego prezesa Grzegorza B. Pewien "wróbelek" wyćwierkał że dyrektor ZUK-u zlecał firmie "Gregor" remonty Błonianki.Jeśli te pogłoski są prawdziwe, to w grę wchodzą niezłe wałki.Podobno wartość jednego zlecenia z przed kilku lat to 18 tyś. pln.

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1