Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-04-26, 02:59

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto


Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-09-26, 09:53 
[quote="Gość"]nic i niczego nie bedzie --jedno jest pewne,że jak PIS wygra wybory to wojna będzie !!!![/quote]
jak PIS wygra będzie lepie


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-04-15, 18:47 
Tak,tak..piszecie krytyczne noty a ścieżek jak ni ma tak nima :oops:
A tak piękne wizje rozpościerał pan burmistrz w czasie poprzedniej kampanii wyborczej.
Właśnie wyczytałem że w zaproszeniu na eko piknik w Błoniu:"...Najbliższy Błonia, przepiękny i unikatowy kompleks leśny - Puszcza Kampinoska"... i przypomniałem sobie,ze ktoś(?),kiedyś obiecywał ze jak zostanie burmistrzem powstaną ścieżki rowerowe w mieście i łączące błonie z Lesznem(Puszczą Kampinowską).
...I co zostało z obietnic???--skończyło się na obietnicach -tak jak to czyni PO. :oops: :oops: :oops:
A sąsiad-burmistrz z Grodziska buduje i buduje ścieżki rowerowe ale tylko do granic Błonia :(


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-09-06, 05:43 
Offline

Dołączył(a): 2007-12-05, 15:09
Posty: 576
john napisał(a):
no.a dziś mamy który ? 2010.czyli jest czas :)
Jest baaaardzo dużo czasu :lol: :lol: :lol: :lol:
Oto nowe wiadomości w temacie:
Cytuj:
Rowerowe ścieżki poczekają

Data publikacji: 31 sierpnia 2012 07:18

​„126 km ścieżek rowerowych do 2013 r.” – takie były założenia, podpisanego w 2009 r. porozumienia między dziewięcioma okolicznymi gminami. Na realizację tej inwestycji nie udało się jednak pozyskać funduszy z Unii Europejskiej.

​Szczątkowa sieć ścieżek rowerowych w regionie jest dużym utrapieniem nie tylko dla cyklistów, którzy podkreślają, że jazda ruchliwymi ulicami jest niebezpieczna. Swoją „cegiełkę” dokładają też kierowcy aut i piesi. Ci pierwsi narzekają na słabo widocznych na drodze rowerzystów, drudzy twierdzą, że chodnik to nie miejsce do jazdy jednośladem. Tę, wydaje się patową sytuację, miała rozwiązać budowa 126 km ścieżek rowerowych na terenie m.in. Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Michałowic, Pruszkowa. Projekt zakładał stworzenie sieci ścieżek dla cyklistów, opartych na trasie Michałowice – Grodzisk Mazowiecki, która przebiegałaby wzdłuż torów Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Od tej głównej trasy miały odchodzić ścieżki umożliwiające dojazd m.in. do Lasów Nadarzyńskich oraz Puszczy Kampinoskiej.

Budowa systemu tras dla rowerów miała się zakończyć w 2013 r. Jednak realizacja unikalnego na skalę Mazowsza pomysłu została spowolniona przez brak pieniędzy.

Porozumienie w sprawie projektu tras dla rowerzystów podpisało dziewięć gmin: Błonie, Brwinów, Grodzisk Mazowiecki, Leszno, Michałowice, Milanówek, Nadarzyn, Podkowa Leśna i Pruszków. Rolę lidera i koordynatora, z racji centralnego położenia na mapie projektu, przyjął na siebie Pruszków.

Budowa ścieżek miała umożliwić rowerzystom tworzenie ciekawych i różnorodnych tras, które stałyby się także jednym z głównych walorów turystyczno-krajoznawczych naszego regionu. Koszt inwestycji szacowany był na ponad 60 mln zł. Przygotowany projekt miał duże szanse na dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. W ten sposób udałoby się pozyskać aż 51 mln zł na tę inwestycję, czyli 85 proc. potrzebnej kwoty. – W całym naborze do rozdania było około 90 mln zł. Co oznacza, że jeśli nasz projekt otrzymałby dofinansowanie, to dla pozostałych wnioskodawców pozostałoby do rozdzielenia zaledwie 40 mln zł – przyznaje Sebastian Szlacheta, specjalista do spraw funduszy unijnych Urzędu Miejskiego w Pruszkowie. – Budowa sieci ścieżek pozwoliłaby mieszkańcom i miłośnikom wycieczek rowerowych na bezpieczne, wygodne i szybkie poruszanie się po naszej okolicy. Niestety, w ostatnim czasie nie ogłoszono naborów, do których moglibyśmy zgłosić ten projekt – dodaje.

Bez pieniędzy ani rusz
Brak unijnego dofinansowania znacznie spowolnił prace związane z budową ścieżek rowerowych. Władze okolicznych gmin zdecydowały się na realizację projektu we własnym zakresie, ale pod warunkiem, że znajdą się na to pieniądze. – Bez pomocy z samorządu województwa nie ma szansy na realizację wszystkich założeń projektu. Czekamy obecnie na nowe programy, które pozwolą nam starać się o dotacje – mówi Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa. – Każda z gmin robi w tej kwestii co może. Władze Podkowy Leśnej i Leszna póki co zrezygnowały z inwestowania w budowę ścieżek. Brwinów skupił się natomiast na budowie kanalizacji – dodaje.

Kurzela podkreśla jednak, że porozumienie nadal obowiązuje i gdy tylko znajdą się pieniądze to pomysł w całości zostanie zrealizowany wspólnymi siłami. – Jeśli dojdzie do realizacji tego projektu, to wspólnie wyłonimy jednego wykonawcę odpowiedzialnego za budowę ścieżek – zaznacza wiceprezydent. – Trzeba jednak pamiętać, że system ścieżek nie będzie służył się do przemieszczania się przez centra okolicznych miejscowości. Trasy rowerowe zostały wytyczone tak, by eksponować walory turystyczne i kulturalne w najbliższej okolicy, czyli m.in. muzeum w Stawisku i lasy w Nadarzynie – podkreśla.

Istnieje szansa?
Jest jednak szansa, że budowa ścieżek rowerowych pojawi się w „Strategii rozwoju turystyki województwa mazowieckiego”. Wśród członków komitetu wdrażającego tę strategię znalazł się również Andrzej Kurzela. – Do tego zadania zostałem wyznaczony przez prezydenta Jana Starzyńskiego. W trakcie przygotowań jest już strategia rozwoju na lata 2014 – 2020. Chciałbym, aby budowa tras rowerowych stanowiła jeden z elementów tej strategii – mówi wiceprezydent. Zintegrowana sieć ścieżek dla rowerów mogłaby się stać główną atrakcję turystyczną Mazowsza.

Rowerzyści podkreślają jednak, że w samym tylko Pruszkowie jest ogromny problem z bezpieczną jazdą. Chodniki w wielu miejscach są za wąskie nawet dla pieszych, a główne ulice zatłoczone. – W wielu miejscach nie mamy możliwości wytyczenia ścieżek rowerowych, chyba że kosztem miejsc postojowych czy pasów zieleni. Dlatego sytuacja z trasami rowerowymi ułatwiającymi przejazd przez miasto jest patowa – twierdzi Andrzej Kurzela. – W ramach przebudowy ulic Przejazdowej i Żbikowskiej chcemy stworzyć ciągi pieszo-rowerowe. Prowadzimy również rozmowy z Mazowieckim Zarządem Dróg Wojewódzkich, tak by przy drogach wojewódzkich również powstały ścieżki rowerowe. Mam nadzieję, że uda nam się wspólnie dojść do porozumienia – mówi.

Anna Sołtysiak

anna.soltysiak@wprmedia.pl


http://wiadomosci.wpr24.pl/rowerowe_sciezki_poczekaja


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2012-10-08, 17:26 
Offline

Dołączył(a): 2012-10-08, 17:09
Posty: 1
Miło, że na przyszły rok mają już zaplanowaną budowę nowych ścieżek rowerowych. Jak na razie sam z nich mało korzystam, bo niestety nadal są mało przystępne dla rowerów szosowych. Od lat jeżdżę na kolarce i chociaż obserwuję poprawę świadomość innych rowerzystów, wciąż można natknąć się na jednoślady "widmo". Nawet uczęszczając po ścieżkach rowerowych, powinno się włączać oświetlenie. Coraz wcześniej się ściemnia i o wypadek nietrudno. Dobrym rozwiązaniem są lampki o zwiększonym kącie emitowania światła PozdRower!


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-01-24, 12:40 
Offline

Dołączył(a): 2014-01-24, 12:38
Posty: 1
Wasza ulubiona ścieżka?


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-01-25, 10:56 
Monskocki napisał(a):
Wasza ulubiona ścieżka?


milicyjna ścieżka zdrowia :wink:


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-03-25, 00:15 
Gość napisał(a):
Kochani, moim zdaniem należy robić wszystko, aby doprowadzić do powstawania jak największej ilości ścieżek rowerowych. To rozładowuje ruch na ulicach, jest ekologiczne, bezpieczne i zdrowe:) Ja od dawna jeżdżę na rowerze i to dość wyczynowo, choć teraz muszę kontrolować tętno podczas treningu bardziej niż kiedyś, ale nawet rekreacyjnie to sama przyjemność!


Jesteś w błędzie, należy robić wszystko aby powstało jak najwięcej fontann i kolejnych alej z tym razem błońskimi gwiazdami, w takich miejscach wypoczynek jest przyjemny ekologiczny i zdrowy. Planuje się również aleje z fontannami zimowymi.
WDiM otworzył listę kandydatów, każdy może siebie wpisać.


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-05-12, 19:57 
w sumie to wstyd by nie było od bas prawdziwej ścieżki rowerowej w Puszczę Kampinowską http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdjecia,1051,0,kampinoski-park-narodowy-truskaw.html. Przecież wiele osób mogło by do nas przyjeżdżać koleją i dalej na rowerach do Kampinosu. Może nawet sprawdziłyby się wypożyczalnie rowerów i jakieś zaplecze gastronomiczne dla rowerzystów. No ale łatwiej tylko ciągle narzekać


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
 Tytuł: Re:
PostNapisane: 2014-05-16, 23:39 
danielos napisał(a):
notarek napisał(a):
Edward napisał(a):
.dla mnie jesteście durną hołotą,która kupiła działeczki po taniości,a teraz kręci aferę :( ale co się odwlecze to nie uciecze :) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :roll: :twisted:

Skoro tak twierdzisz to trzeba było wykupić wszystkie działeczki HURTEM byłoby jeszcze taniej i pozwolić się wywłaszczyć,albo najlepiej oddać za darmo pod ścieżki lub obwodnicę. Ułatwiłbyś robotę burmistrzowi


hehehe
wcześniej takie pomysły trzeba było podrzucić ;)


Przeznaczenie działek ustala się w planie zagospodarowania a plan taki tworzy RADA MIEJSKA a konkretnie burmistrz i jego urzędnicy i tylko daje radzie do "klepnięcia".
Sam więc odpowiedz sobie kto na tym zarabia


Zgłoś post
Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: 2014-08-21, 14:00 
Offline

Dołączył(a): 2014-08-21, 13:26
Posty: 9
Gość napisał(a):
Monskocki napisał(a):
Wasza ulubiona ścieżka?


milicyjna ścieżka zdrowia :wink:


Nieźle. Ale gdy zaczną nas pałować niemieckie służby, bo teraz już mogą, to może nie być tak fajnie. Niby ścieżka zdrowia to to samo, ale jednak niemiecka to nie komunistyczna... ;]


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2015-11-27, 15:05 
Offline

Dołączył(a): 2015-11-27, 15:00
Posty: 6
zoja napisał(a):
w sumie to wstyd by nie było od bas prawdziwej ścieżki rowerowej w Puszczę Kampinowską http://www.zamiasto.com.pl/miejsce_zdjecia,1051,0,kampinoski-park-narodowy-truskaw.html. Przecież wiele osób mogło by do nas przyjeżdżać koleją i dalej na rowerach do Kampinosu. Może nawet sprawdziłyby się wypożyczalnie rowerów i jakieś zaplecze gastronomiczne dla rowerzystów. No ale łatwiej tylko ciągle narzekać


Bardzo fajny pomysł. Chętnie bym się wybrała taką ścieżką do Truskawia :)


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2016-11-29, 21:51 
Offline

Dołączył(a): 2016-11-29, 21:38
Posty: 1
Gość napisał(a):
Kochani, moim zdaniem należy robić wszystko, aby doprowadzić do powstawania jak największej ilości ścieżek rowerowych. To rozładowuje ruch na ulicach, jest ekologiczne, bezpieczne i zdrowe:) Ja od dawna jeżdżę na rowerze i to dość wyczynowo, choć teraz muszę kontrolować tętno podczas treningu bardziej niż kiedyś, ale nawet rekreacyjnie to sama przyjemność!


popieram ;) wg mnie równiez powinno powstać jak najwięcej ścieżek rowerowych, dzięki temu mieszkańcy będą mogli bezpiecznie poruszać się na swoich monośladach :D

_________________
producent pościeli


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2016-11-30, 17:06 
Offline

Dołączył(a): 2016-11-30, 17:05
Posty: 1
No tak, ale niestety nie robią zbyt dużo takich ścieżek.

_________________
używane obuwie z usa


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2017-03-14, 12:39 
Offline

Dołączył(a): 2017-03-14, 12:30
Posty: 1
Nie wiem jak może być ich za dużo.. moim zdaniem jest właśnie odwrotnie.

_________________
kopiarkikonica.pl


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: 2017-04-26, 14:00 
Offline

Dołączył(a): 2017-04-26, 13:41
Posty: 1
ścieżek powinno być jak najwięcej, ale powinny być przemyślane, aby ułatwiały jazdę rowerzyście.

_________________
http://topkatalogowanie.pl/


Zgłoś post
Góra
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Możesz rozpoczynać nowe wątki
Możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie
zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w regulaminie forum.