Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-10-23, 15:32

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-06-24, 12:48 
Też myślę, że to poważna inwestycja, jednak ma zasadniczą zaletę: może kiedy rowery będą miejskie, służby wezmą się na poważnie za tępienie złodziejstwa rowerowego, które jest w tym mieście plagą. Nawet jak jest monitoring to służby nie są w stanie skutecznie zadziałać. Myślę, że to nie tylko moje doświadczenie...

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-06-25, 05:08 
Jedrek napisał(a):
A tak na marginesie do jakich obiektów użyteczności publicznej nie da się dotrzeć (pieszo) w ciągu 10 min (dla osoby sprawnej fizycznie). Punkt startowy ratusz. PKP, urząd pracy i ZS nr 1 (Łąki). Co jeszcze?

Ale dlaczego mamy mierzyć czas dla osoby sprawnej fizycznie? i co to właściwie oznacza? Przykładowe 10 minut pieszo to można przemierzyć centrum miasta np. od przychodni do poczty, więc widać że to niewielka część obszaru miasta.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-06-25, 20:42 
Jest drugie podejście do przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej ścieżek rowerowych na terenie gminy. Nie wróżę sukcesów i tym razem.

Z tego wszystkiego jasno wynika, że na ścieżki rowerowe poczekamy jeszcze długo. Może uda się w tej kadencji.

Dodatkowo w tym przypadku widać, że pracownicy urzędu nie lubią posługiwać się Systemem Informacji Przestrzennej jaki wdrożony jest przez wiele gmin, m.in gminę Błonie. Wolą korzystać z mapy Google i kopiarki ze skanerem, co daje niskiej jakości i użyteczności opracowanie graficzne.

Zachęcam do zapoznania się z materiałami opisowymi przetargu, jest tam wykaz ścieżek jakie mają powstać.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-06-28, 09:16 

Gość napisał(a):
Jedrek napisał(a):
To ja proponuję szybszą analizę. Ile znacie ścieżek rowerowych w mieście Błoniu i ile one mają w sumie długości. Mi są znane 3: przejazd PKP do kościoła, wzdłuż Rokitnicy w kierunku Leszna oraz nowo wybudowana wzdłuż ulicy Łąki w sumie 3km. Istnieje jeszcze trasa rowerowa wybudowana jako chodnik wzdłuż 92, ale to po za miastem.

Proszę zapoznać się z ambitnymi planami utworzenia ścieżek rowerowych na terenie miasta Błonie:

http://bip.zetorzeszow.pl/blonie/?c=mdP ... c-251-540#

Wszystko ładnie wygląda w teorii, niestety pierwsze podejście do zamówienia dokumentacji projektowej zostało położone. Zero ofert, czyli wybitne osiągnięcie zamawiającego.

Chodnik z Błonia do szkoły w Bieniewicach był budowany 15 lat co daje 1 km na kadencję. Powodzenia życzę. Akurat większość dróg, gdzie powinny powstać chodniki i ścieżki jest powiatowych, więc burmistrz ma mało tu do powiedzenia. Musi się dogadać z powiatem.
Gość napisał(a):
Ale dlaczego mamy mierzyć czas dla osoby sprawnej fizycznie? i co to właściwie oznacza? Przykładowe 10 minut pieszo to można przemierzyć centrum miasta np. od przychodni do poczty, więc widać że to niewielka część obszaru miasta.

Dla sprawnej, bo inna nie pojedzie na rowerze. Już widzę dziadka poruszającego się o lasce wypożyczającego rower.
@Gość dałeś dobry przykład, że całe miasto można przejść w 10 min. Obszary domków jednorodzinnych raczej posiadają rowery, a stacje są proponowane w takich miejscach gdzie najpierw trzeba przejść 10 - 20 min aby na rowerze przejechać się przez 1 - 4 min.
@Miron chyba żartujesz. Co z tego, że są kamery jak nikt tego nie potrafi profesjonalnie obsługiwać. Myślisz, że coś się poprawi. Będziemy płacić ubezpieczenie i z tego tytułu będzie uzupełniana ilość rowerów - jeśli będzie. Tak jest teraz z komputerami w ramach wykluczenia cyfrowego.

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-06-29, 06:38 
z tego co słyszałem to tramwaje mają być w Błoniu

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-06-29, 17:00 

Gość napisał(a):
z tego co słyszałem to tramwaje mają być w Błoniu

Ja słyszałem, a nawet czytałem pismo podpisane przez burmistrza w sprawie wspólnego biletu WKM i co 3 kadencja i nic w tej sprawie nie zrobione.

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-06-29, 19:06 
Jedrek-z całym szacunkiem ale nawet mało ogarnięty umysłowo zrozumiał,że Błonie nie ma szans na WKM było to tłumaczone na spotkaniach z Burmistrzem no chyba że cuda Duda to załatwi :lol: :lol: :lol:

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-07-01, 23:04 

Bez sensu z tymi rowerami. Lepiej niech zorganizują miejsca gdzie jeździć tymi rowerami.
Sugeruję ścieżkę rowerową Błonie - Leszno. Nie wiem tylko jak dwie gminy miały by się dogadać, ale to nie mój problem.

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-07-02, 13:34 

Tramwaje? Kolej? Autobusy? Nie lepiej metro przeciągnąć, szybsze i wygodniejsze... :D
@GreDi Jeśli chodzi o drogę rowerową Leszno- Błonie to nie jest sprawa dogadania między tymi dwiema gminami. Droga nr 579 jest drogą wojewódzką tym samym aby cokolwiek na niej robić decyzję musi wydać zarząd województwa. Gdy w końcu zaczną robić obwodnicę Błonia to całe prace modernizacyjne drogi mają rozpocząć się od Leszna więc może przy okazji odnowienia całej drogi dorobiony zostanie chodnik lub chodnik/droga rowerowa, oby...

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-07-05, 10:01 

DW579 Leszno-Błonie ma już pozwolenie na budowę, nie budują!!!!!!!!

Ścieżka rowerowa nie musi przebiegać przy szosie, poczytaj o projektach w:
viewtopic.php?f=40&t=1408
Projekty niedługo będą obchodziły 10lecie.
Zapytaj Reszkę co zrobił w tym temacie. :D

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-07-28, 06:33 
misia napisał(a):
Projekty niedługo będą obchodziły 10lecie.
Zapytaj Reszkę co zrobił w tym temacie.

No właśnie! Dlaczego to wszystko tyle trwa? Ile ścieżek mamy na terenie miasta? Ilu jeszcze odcinków brakuje?

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-07-29, 12:59 

Gość napisał(a):
Jedrek-z całym szacunkiem ale nawet mało ogarnięty umysłowo zrozumiał,że Błonie nie ma szans na WKM było to tłumaczone na spotkaniach z Burmistrzem no chyba że cuda Duda to załatwi :lol: :lol: :lol:

@Gościu to świadczy jak wiele warte są obietnice wyborcze obecnej władzy. Tylko skąd te 70%, czyżby w Błoniu mieszkali tacy od igrzysk.

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-07-29, 20:49 

Gość napisał(a):

ale jesteś naiwny. to tak jak z odbudową Pałacu Saskiego w Warszawie - jak się nie da, to komuś na tym zależy, żeby się nie dało... proponuję zacząć szukać od rynku

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-08-03, 20:40 
Rower miejski w Błoniu nie jest potrzebny. Potrzebne są sieżki rowerowe wzdłuż dróg wojewódzkich 720 i 579.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-08-06, 19:01 

Obrazki: 0
Gość napisał(a):
Rower miejski w Błoniu nie jest potrzebny. Potrzebne są sieżki rowerowe wzdłuż dróg wojewódzkich 720 i 579.

-wreszcie głos rozsądku wśród bełkotu oszołomów :idea: .
Po co w takiej mieścinie jak Błonie moda na wypożyczalnię rowerów :?: .Takie wypożyczalnie powstają w dużych miastach w celu m.in. częściowego rozwiązania problemów komunikacyjnych.W Błoniu wciąż nie rozwiązano problemu podstawowego, jakim jest budowa wiaduktu i wyprowadzenia poza miasto TIR-ów "rozjeżdżających" osiedle mieszkaniowe przy Traugutta itp.itd. :oops:

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1