Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-01-18, 20:37

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-02-06, 15:29 
Kolejna pilna inwestycja, ale nam Błonie pięknieje.

http://www.blonie.pl/modules.php?op=mod ... =0&thold=0

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-10, 07:27 
Pozwolę sobie zacytować fragment z dyskusji na facebooku, nt. rewitalizacji parku przy cmentarzu:

Panie Burmistrzu trzeba zastanowić się nad stworzeniem terenu specjalnie dla mieszkańców z psami. Jest nas wielu.
-
Zenon Reszka: mamy już dawno taki plan. Szukamy tylko najbardziej odpowiedniego miejsca. Pierwszy mój pomysł to na wschód obok skateparku przy Rokitnicy. Proszę o ewentualne inne podpowiedzi.

W związku z tym, to jest rewitalizacją parku przy cmentarzu i stworzeniem miejsca - wybiegu dla psów, chciałabym przypomnieć o możliwości, a nawet konieczności przeprowadzenia konsultacji społecznych w tej sprawie.

Konsultacje takie powinny być przeprowadzone na stronach internetowych miasta, w postaci jakiejś ankiety, oraz oczywiście prezentacji kilku wariantów zaproponowanych przez urząd lokalizacji.

Można także wykorzystać do tego celu specjalnie założony wątek na forum dyskusyjnym, na którym urząd przedstawiłby swoje propozycje i pytania do mieszkańców. Oczywiście wymagałoby to przyłożenia się do moderacji, aby nie zamienić rzeczowej dyskusji, jaka możliwa jest na tym forum, w zwykłą słowną przepychankę.

Jak na razie dowiadujemy się o faktach dokonanych, znowu nie mając żadnego wpływu na decyzje urzędu, co może spowodować kolejne fale głosów niezadowolenia.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-10, 13:41 
to gdzie ma być ten teren dla psów obok skate parku czy cmentarza?????

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-11, 08:43 
napisano że jeszcze myślą...
dla mnie najlepsze miejsce na spacery z psem to pole między Rokitnicą, Orlenem a garażami za targowiskiem. Wiem, że to prywatne pole, ale tam mi się najlepiej spacerowało i pies nikomu nie przeszkadzał jak biegał.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-12, 19:30 

jestem przerażony. droga ze stacji kolejowej "do miasta" wygląda mało atrakcyjnie. za mostkiem z jednej strony zabłocone pole po parkingu, ze świetnie widocznym kościołem, centrum kultury i parkiem za 15 milionów. a z drugiej stary park, który poszedł częściowo pod piłę. cmentarz przez to stał się tak wyeksponowany, że wygląda jakby przesunęli go pod samą drogę. czy będzie wyglądało tak już docelowo, czy to tylko etap?

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-02-13, 07:20 
Ważne żeby młyn się kręcił.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-13, 15:34 

Poza samą rewitalizacją parku powinni w końcu zrobić coś z tymi planami o powiększeniu cmentarza, bo w tej materii jakoś sukcesów na razie nie widać, a ludzie to chyba już muszą(ci co nie mają rodzinnych grobów) do pochówku jeździć poza powiat.

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-02-13, 15:51 
Byłem dzisiaj na wizji lokalnej w parku. Trwają prace przy wycinaniu drzew. Wydaje mi się że efekt jest pozytywny. To że zrobiło się bardziej przejrzyście i widać cmentarz to chwilowy efekt braku liści na drzewach, w końcu jeszcze zima trwa.

To że o kształcie przyszłego parku nikt nie rozmawiał z mieszkańcami - niestety po raz kolejny jest niepokojące.

Szczególnie chodzi mi o właścicieli psów, którzy dotychczas przychodzili do parku. We wspomnianej informacji na temat rewitalizacji parku jest informacja o 15 tys metrów kwadratowych nowych nasadzeń - traw, bylin, pnączy i krzewów. Więc wniosek jest oczywisty że w tak zagospodarowanym parku puszczanie psów luzem nie będzie wskazane - to jest zrozumiałe, że park może być do podziwiania albo do użytkowania. I to powinno byc jasno i dokładnie omówione z mieszkańcami przed podjęciem decyzji o wykonaniu jakichkolwiek prac w terenie.

Jeżeli chodzi zaś o umiejscowieni wybiegu dla psów w lokalizacji położonej obok "skate parku", uważam że to nie jest dobre miejsce, bo taki wybieg powinien być ulokowany na terenie położonym jak najbliżej zabudowy wielorodzinnej, czyli bliżej centrum. I w tej sprawie powinny odbyć się konsultacje społeczne.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-15, 19:36 

Gość napisał(a):
Byłem dzisiaj na wizji lokalnej w parku. Trwają prace przy wycinaniu drzew. Wydaje mi się że efekt jest pozytywny. To że zrobiło się bardziej przejrzyście i widać cmentarz to chwilowy efekt braku liści na drzewach, w końcu jeszcze zima trwa.

To że o kształcie przyszłego parku nikt nie rozmawiał z mieszkańcami - niestety po raz kolejny jest niepokojące.

Szczególnie chodzi mi o właścicieli psów, którzy dotychczas przychodzili do parku. We wspomnianej informacji na temat rewitalizacji parku jest informacja o 15 tys metrów kwadratowych nowych nasadzeń - traw, bylin, pnączy i krzewów. Więc wniosek jest oczywisty że w tak zagospodarowanym parku puszczanie psów luzem nie będzie wskazane - to jest zrozumiałe, że park może być do podziwiania albo do użytkowania. I to powinno byc jasno i dokładnie omówione z mieszkańcami przed podjęciem decyzji o wykonaniu jakichkolwiek prac w terenie.

Jeżeli chodzi zaś o umiejscowieni wybiegu dla psów w lokalizacji położonej obok "skate parku", uważam że to nie jest dobre miejsce, bo taki wybieg powinien być ulokowany na terenie położonym jak najbliżej zabudowy wielorodzinnej, czyli bliżej centrum. I w tej sprawie powinny odbyć się konsultacje społeczne.

W parkach gdzie bawia sie dzieci ichadza sie na spacery średnio wygląda piesek robiący kupkę i jego właściciel 'strugający wariata' i odwracający zwrok żeby tylko nie sprzatac po pupilku. Jeśli ktos mi zagwarantuje ze gówna po psach będą sprzatane przez właściceli-a to jest niemożliwe przy mentalnosci właścicieli pozwolę na wstęp psów do praku-psy mają być w kagańcach i na krótkiej smyczy-bo park ma służyć też mi mojej żonie i dzieciom-a nie psom i ich właścicelom. I to nie wina psów, że mam takie podejście tylko właścicieli, że nie sprzątają i ciągle powtarzają jak pies warczy/szczeka' on jest taki spokojny proszę się nie bać' nie ugryzie' a potem tvn kręci programy....

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-02-16, 22:05 
Szanowny marcel1, kilkanaście lat temu z psich kup nikt nie robił afery, a psów było co najmniej 1 na 3-4 rodziny. Ważniejsze sprawy ludzie mieli na głowie. Ja niemal całe dzieciństwo mieszkałem w jednym z bloków przy tym parku więc mogę śmiało i bez zahamowań stwierdzić, że to co w tej chwili władze chcą zafundować mieszkańcom tego osiedla zakrawa o pomstę do nieba. Dawniej ten park bez żadnych sztucznych uregulowań służył nam dzieciakom do gry w piłkę (boisko było przy samym "łuku triumfalnym"), wieczorami biegaliśmy i w chowanego po krzakach się bawiliśmy. Mieszkańcy bloku z pomarańczowo żółtymi balkonami (a la disco relax) tego nie pamiętają, bo w miejscu tego bloku był kawałek wyasfaltowanego placu, na którym grało się w kwadraty (konia z rzędem 10, 11-latkowi, który wie co to za gra), albo w kometkę. W miejscu parkingu między blokami, a Rokitnicą (przy blokach Wyszyńskiego 16 i 18) była całkiem niezłych rozmiarów górka, na której niejednego siniaka w zimie się nabiło podczas szaleństw na sankach. Chciałoby się rzec, komu to przeszkadzało..........

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-18, 15:30 
Proponuję kaganiec pewnym ludziom żeby za dużo głupot nie szczekali i krótką smycz najlepiej wokół własnej klatki schodowej.

A teren za garażami wzdłuż Rokitnicy jeśli byłby możliwy jest najlepszą opcją i dodatkowo z dala od ulic.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-19, 16:18 
pamiętam, mimo że jestem z drugiej strony miasta to czasem wpadało się za małolata pograć w piłkę tam.

Leon napisał(a):
Szanowny marcel1, kilkanaście lat temu z psich kup nikt nie robił afery, a psów było co najmniej 1 na 3-4 rodziny. Ważniejsze sprawy ludzie mieli na głowie. Ja niemal całe dzieciństwo mieszkałem w jednym z bloków przy tym parku więc mogę śmiało i bez zahamowań stwierdzić, że to co w tej chwili władze chcą zafundować mieszkańcom tego osiedla zakrawa o pomstę do nieba. Dawniej ten park bez żadnych sztucznych uregulowań służył nam dzieciakom do gry w piłkę (boisko było przy samym "łuku triumfalnym"), wieczorami biegaliśmy i w chowanego po krzakach się bawiliśmy. Mieszkańcy bloku z pomarańczowo żółtymi balkonami (a la disco relax) tego nie pamiętają, bo w miejscu tego bloku był kawałek wyasfaltowanego placu, na którym grało się w kwadraty (konia z rzędem 10, 11-latkowi, który wie co to za gra), albo w kometkę. W miejscu parkingu między blokami, a Rokitnicą (przy blokach Wyszyńskiego 16 i 18) była całkiem niezłych rozmiarów górka, na której niejednego siniaka w zimie się nabiło podczas szaleństw na sankach. Chciałoby się rzec, komu to przeszkadzało..........

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-20, 10:40 
Leon napisał(a):

jak zostałeś w tych latach to zostań i przynajmniej nie pisz głupot,bo od zawsze był tam syf i smród przez pijących meneli i srajace psy wypuszczane przez właścicieli a teraz jest szansa że to się zmieni

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-24, 23:11 
wiesz marcel tak sobie chodze po tym forum czytam czytam i twoje wypociy...chciałbym być bardziej powściągliwy ale wtedy mógłbyś nie zrozumieć.
Więc zapytam, może to zrozumiesz: Gdzie zgubiłeś to co powinno być pod czaszką?

Pozwolic czy zgodzić (LUB NIE) się na coś to możesz w swoim domu.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-02-26, 20:35 
Gość napisał(a):
Leon napisał(a):

jak zostałeś w tych latach to zostań i przynajmniej nie pisz głupot,bo od zawsze był tam syf i smród przez pijących meneli i srajace psy wypuszczane przez właścicieli a teraz jest szansa że to się zmieni

Nie zostałem w tamtych latach, tylko miałem na myśli, że czasy się zmieniają niekoniecznie na lepsze. Czytać umie wiele osób tu piszących, ale czytać ze zrozumieniem nieliczny odsetek. Menele to byli, ale pod obecnym Marcpolem (dawniej supersam). Widzę, że ze znajomością historii miasta nie najlepiej u Ciebie).

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 198 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1