Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-11-12, 19:55

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-10-01, 14:19 

Obrazki: 0
Problem znany od ponad 12 lat:

W związku z tym pytania do Pana Burmistrza:
1.Co Pan zrobił w kwestii budowy wiaduktu?
2.Na jakim etapie jest budowa wiaduktu?
3.Czy to prawda, że obiecał Pan mieszkańcom przeciwnym budowie wiaduktu, że dopóki jest Pan burmistrzem wiadukt w Błoniu nie powstanie?

PS.
Miki nie usuwaj ponownie tego wątku, chyba, że Twój pracodawca boi się tych pytań bo ma coś na sumieniu. Zrobiłem screena.

Zgłoś post
PostNapisane: 2018-10-01, 17:07 
Widać na mieście że kampania wyborcza już rozpoczęta, dużo plakatów... mało konkretów... a odpwiedzi na te pytania mało kogo w tym miasteczku interesują!

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-10-04, 09:17 
Można pytać burmistrza osobiście. Od dziś zaczynają się spotkania z mieszkańcami, dziś w OSP w Bieniwicach o godz. 17.30.

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-10-04, 11:45 

Gość napisał(a):
...a odpwiedzi na te pytania mało kogo w tym miasteczku interesują!

Czyżby? A mi się wydaje, że wielu mieszkańców Błonia i gminy chciałoby poznać odpowiedzi na te pytania.

Ale najwyraźniej Burmistrz Reszka się ich boi i woli udawać że problemu nie ma.

Zgłoś post
PostNapisane: 2018-10-04, 14:21 
Pan Cogito napisał(a):
Gość napisał(a):

Czyżby? A mi się wydaje, że wielu mieszkańców Błonia i gminy chciałoby poznać odpowiedzi na te pytania.

Nie boi sie skoro co roku organizuje spotkania.
Spotkania z mieszkańcxami: http://blonie.pl/aktualnosc,1679,termin ... eszkancami

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-10-04, 16:46 
Duży Franek napisał(a):
Pan Cogito napisał(a):
Gość napisał(a):

Spotkania z mieszkańcxami: http://blonie.pl/aktualnosc,1679,termin ... eszkancami

Aby zrozumieć "problem" trzeba prześledzić proces inwestycyjny od samego początku i zapoznać się z kilkunastoma tomami dokumentów.

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-10-04, 19:02 
Duży Franek napisał(a):
Można pytać burmistrza osobiście. Od dziś zaczynają się spotkania z mieszkańcami, (...)

Zadać pytanie to jedno - uzyskać analityczną, popartą dokumentami i wyczerpującą odpowiedź to drugie...

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-10-04, 20:13 
Panie Zenonie jestem już starym człowiekiem i pamiętam dane czasy jak był pan radnym i jak razem staliśmy na protestach. Wtedy Pan mówił, że wiadukt w Błoniu to największy priorytet i nie później jak do 2010 sprawa będzie załatwiona. Pamiętam też że na fali tamtego oburzenia społecznego ciągle zakorkowanym miastem i brakiem wiaduktu został pan burmistrzem.

Dlatego przyłączam się do pytania: Co z wiaduktem? Miał Pan ludzi ze swojej opcji w województwie i rządzie i co Pan zrobił w sprawie wiaduktu.

Ja jestem już stary wnuki bawić muszę a na spotkania i protesty się już w życiu wychodziłem i wiem, że to nie ma sensu a tylko sprawia wrażenie, że coś robimy.

Niech Pan mi tylko powie czy wiadukt powstanie w najbliższych 4 latach czy to wszystko były bajki i na pokaz?

Z wyrazami szacunku
Adam

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-10-08, 09:59 
Kampania wyborcza w pełni a burmistrz nie potrafi zdecydowanie rozwiązać od lat niepopularnego problemu : wyprowadzenia ruchu tranzytowego TIR-ów z miasta (przebudowa drogi 579 oraz budowa wiaduktu). Niebawem problem zaogni się wraz z oddaniem do użytków basenu z kompleksem rekreacyjno-sportowym,gdzie dojazd do.. będzie blokowany przez nieustanne korki samochodów od szlabanu PKP przy Grodziskiej do Jankazu przy Sochaczewskiej!
Pan burmistrz w zamian serwuje nam kosztowne tematy zastępcze, choćby budowa ,pod wyborczą publikę ,tzw.bulwaru przy Grodziskiej i Rokitnicy (koszt.3 865 960,96 zł gdzie wkład Funduszy Europejskich to 1 956 227,85 zł)itp.

Pytam więc, czy podczas obecnej kampami podejmie zdecydowana,męska decyzję w tej sprawie co przysporzyłoby mu znaczną część elektoratu poparcia.

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-10-18, 10:34 
Dzisiaj spotkanie z burmistrzem w Centrum Kultury... ktoś się wybiera?

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-10-18, 11:49 

Pan Cogito napisał(a):

W związku z tym pytania do Pana Burmistrza:
1.Co Pan zrobił w kwestii budowy wiaduktu?
2.Na jakim etapie jest budowa wiaduktu?
3.Czy to prawda, że obiecał Pan mieszkańcom przeciwnym budowie wiaduktu, że dopóki jest Pan burmistrzem wiadukt w Błoniu nie powstanie?

Panie Burmistrzu brak Pana odpowiedzi na pytania dotyczące wiaduktu utwierdzają mnie w przekonaniu, że jednym z celów Pana urzędowania jest blokowanie budowy wiaduktu w Błoniu.

Zgłoś post
PostNapisane: 2018-10-23, 08:30 

Gość napisał(a):
Tymczasem w sąsiednim Grodzisku Mazowieckim dobre wiadomości przed wyborami: w dniu 26.09.2018 r. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję Nr 37/II/2018 o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn.: „Budowa zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 579 odcinek od km 2+209,60 do km 9+560,51”.

http://bip.mazowieckie.pl/obwieszczenie/21405/obwieszczenie-wi-ii-7820-2-2-2017-lk

Trochę to trwało, a teraz trzeba zapewnić środki z unijnego dofinansowania i budować :)

W Grodzisku mają wiadukt, tunel i będą mieli obwodnicę bo mają świetnego burmistrza i kompetentnych urzędników.

A my? No cóż, możemy zazdrościć mieszkańcom Grodziska ale za to mamy fontanny za miliony jedną niby interaktywną drugą cieknącą na rynku, oraz burmistrza i urzędników co przez 12 lat wiaduktu nie potrafią wybudować.

Zgłoś post
PostNapisane: 2018-10-23, 20:24 
Pan Cogito napisał(a):
W Grodzisku mają wiadukt, tunel i będą mieli obwodnicę bo mają świetnego burmistrza i kompetentnych urzędników.

Nie jest tak różowo jak piszesz!

polecam:

https://www.facebook.com/Ratujmy-Grodzisk-Mazowiecki-847991501975010/

https://www.facebook.com/Grodzisk-bez-lukru-654799794599893/

https://www.facebook.com/obiektyw.info/

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-10-23, 22:36 
Gość napisał(a):

Spotkania z mieszkańcxami: http://blonie.pl/aktualnosc,1679,termin ... eszkancami[/quote]
Aby zrozumieć "problem" trzeba prześledzić proces inwestycyjny od samego początku i zapoznać się z kilkunastoma tomami dokumentów.[/quote]

Aby zrozumieć problem należy przypomnieć sobie, w jakiej cenie sprzedawano/kupowano działki nieopodal przewidywanego przebiegu średnicy... W latach 1996-2002 po około 20-30 zł/m2... Oczywiście z perspektywą średnicy pod oknem...
Dzisiaj średnica to przeżytek, przydałaby się obwodnica i prawie wszyscy kandydaci na radnych z komitetu p. burmistrza obiecują wiadukt i średnicę...
Może wreszcie się uda...!!!???

Powodzenia!

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-10-24, 08:49 
Ponieważ już jestem na wylocie z tego błonia - jak wg. słownika sama nazwa wskazuje - dużej przestrzeni pokrytej trawą, duże pastwisko, łąka ; rozumiem że wiadukt zaburzył by ten krajobraz i wcale się nie dziwię jak tak dalej będzie wyglądało rządzenie tą wsią to faktycznie będzie to na koniec spore błonie :DDDD POKRYTE TRAWĄ PASTWISKO :DDDDD

A tak nawiasem mówiąc to w sąsiednim Brwinowie właśnie za moment oddają kolejny tunel pod torami PKP :D tam też potrafią działać - nasze władze wzięły kurs na PASTWISKO :DDDDD

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1