Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-07-15, 22:10

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2018-02-07, 10:32 
Witam,

Szukamy z mężem działki pod dom na zachód od Warszawy. Z dalszych z naszej perspektywy miejscowości rozważamy dość poważnie również Błonie, ze względu na cenę ziemi, na położenie w połowie drogi do jednych dziadków naszych dzieci, na park, na autobus szkolny, dobre zajęcia dla dzieci (polecane przez kilku znajomych) i dość spokojna okolicę przy jednoczesnej, względnej bliskości do Warszawy. Byłam do niedawna nawet bardziej za Błoniem niż Milanówkiem, czy Nadarzynem, ale jak poczytałam niektóre forumowe konwersacje, zaczęłam się zastanawiać, czy ten wyczytany powiew beznadziei ma uzasadnienie, czy to tylko te kilka osób mają problem ze swoim miastem. Powiedzcie, jak się żyje w Błoniu? Warto się u Was budować, mając pracę w Warszawie? Ktoś się orientuje czy Medicover ma u Was jakąś filię wspołpracujacą? Jak z dostawami np. pizzy do domu? Jeżdża jakieś taxówki? Tesco widziałam w googlu, że z tych mniejszych, ale może z innego dowożą zamowienia do domu, czy to już za daleko? Jest jakiś dobry klub karate w Błoniu, który organizuje też egzaminy na kolejne pasy? Lubicie swoje miasto?

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-02-09, 18:54 
Jeżeli chodzi o zaopatrzenie i zakupy nie ma problemu. Tesco, Biedronka, InterMarche, spożywcze sklepy osiedlowe, artykuły budowlane, sanitarne, instalacyjne, meble, obuwie, pizzerie z dostawą do domu, Mcdonalds, restauracje, aptaki... wszystko to jest dostępne.

Jezeli chodzi o działalność kulturalną i sportową to są możliwości zaangażowania i znalezienia zająć dla siebie i dzieciaków. O to trzeba pytać osoby które uczestniczą w takich zajęciach, należą do klubów, stowarzyszeń, szukać na fejsie, bo sfera informacyjna i promocyjna jest niestety zaniedbywana i działa jak w każdym małym miasteczku.

Jeżeli chodzi o transport zbiorowy nie jest tak różowo, lepiej mieć dwa samochody w rodzinie jeżeli zamierzamy dojeżdżać do Warszawy.

Jeżeli chodzi o dostęp do publicznej służby zdrowia jest dużo głosów krytycznych, ale to w całym kraju norma. Oferta prywatnych usług medycznych też nie jest zadowalająca, wybierać możemy tylko szukając stomatologa.

Oferta oświatowa w publicznych jednostkach jest przeciętna, nauczyciele wykazują dużo zaangażowania. Nie jest to niestety priorytet sprawujących władzę wykowawczą i stanowiącą. Działają także prywatne szkoły, przedszkola, żłobki.

Co do malkontentów na forum, taka jest natura internetowych głębin...

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-02-10, 19:51 
Na obrzeżach miasta można naleźć naprawdę ciekawe oferty, a klimat małego miasteczka trzeba polubić.

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-02-14, 21:29 

Poszukująca napisał(a):
Witam,

Szukamy z mężem działki pod dom na zachód od Warszawy. (...)

Tutaj na forum tacy jedni chcą sprzedać za 160 000 PLN 500m2. POLECAM! Po transakcji zdjęcie ze mną GRATIS!

Zgłoś post
PostNapisane: 2018-02-17, 20:09 
Poszukująca napisał(a):
Witam,

Szukamy z mężem działki pod dom na zachód od Warszawy. Z dalszych z naszej perspektywy miejscowości rozważamy dość poważnie również Błonie, ze względu na cenę ziemi, na położenie w połowie drogi do jednych dziadków naszych dzieci, na park, na autobus szkolny, dobre zajęcia dla dzieci (polecane przez kilku znajomych) i dość spokojna okolicę przy jednoczesnej, względnej bliskości do Warszawy. Byłam do niedawna nawet bardziej za Błoniem niż Milanówkiem, czy Nadarzynem, ale jak poczytałam niektóre forumowe konwersacje, zaczęłam się zastanawiać, czy ten wyczytany powiew beznadziei ma uzasadnienie, czy to tylko te kilka osób mają problem ze swoim miastem. Powiedzcie, jak się żyje w Błoniu? Warto się u Was budować, mając pracę w Warszawie? Ktoś się orientuje czy Medicover ma u Was jakąś filię wspołpracujacą? Jak z dostawami np. pizzy do domu? Jeżdża jakieś taxówki? Tesco widziałam w googlu, że z tych mniejszych, ale może z innego dowożą zamowienia do domu, czy to już za daleko? Jest jakiś dobry klub karate w Błoniu, który organizuje też egzaminy na kolejne pasy? Lubicie swoje miasto?

Witam
Sam przeprowadziłem się z rodziną do Błonia kilka lat temu po namowie znajomych i nie żałuję chociaż dojazdy do Warszawy potrafią być wnerwiające.
1. Z tego co wiem i można wyczytać na stronie Credomed obsługują klientów Medicover (ja osobiście korzystam jako klient Luxmed)
2. Pizzę można do domu zamówić przynajmniej od 4 dostawców (tak policzyłem na szybko więc może być więcej)
3. taksówki są chociaż nie miałem potrzeby korzystać
4. nie korzystałem z dowozu towarów, ale słyszałem że osoby korzystają (nie lepiej zadzwonić do źródła?)
5. bez problemu można znaleźć w internecie wszelkie informacje o różnych sposobach aktywnego spędzania czasu w Błoniu i też można się dowiedzieć o zajęciach karate (nie korzystam, ale zadałem sobie trud i w 5 sekund znalazłem potrzebne informacje w wyszukiwarce)
5. Lubię swoje miasto, bo mam wspaniałych sąsiadów i w gruncie rzeczy to się najbardziej liczy...

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-02-22, 09:21 
Malkontentów zawsze pod dostatkiem:) Błonie to małe miasto- ze wszystkimi urokami i trudnościami stosunkowo małej społeczności. W granicach miasteczka można w zasadzie poruszać się pieszo. W okolicy rozwija się budownictwo jednorodzinne- bo faktycznie oferta mieszkaniowa jest dość uboga, rzadko powstają nowe budynki wielorodzinne- co pewnie wynika z małego zainteresowania tym tematem władz.
Jak pisali przedmówcy- opieka medyczna pozostawia trochę do życzenia- ale ja akurat nie narzekam; w przychodni funkcjonują dwaj świadczeniodawcy kontraktujący usługi medyczne na nfz- kwestia wyboru. Usług stomatologicznych na dobrym poziomie do wyboru, do koloru:) podobnie jak fryzjerów, kosmetyczek i usług ogólnie rzecz biorąc.
Oświata faktycznie nie jest priorytetem włodarzy, ale też dramatu nie ma. Dość prężnie rozwija się sektor niepublicznych placówek- oferta właściwie już od wieku żłobkowego. Zajęcia dodatkowe bez trudu można znaleźć, choć o miejscowym Centrum Kultury i jego zarządzaniu/ofercie krąży już wiele legend miejskich:) Faktycznie dobrze działają kluby sportowe- zwłaszcza wspomniany powyżej klub karate ( w budynku SP1) i judo ( w budynku SP2). Klub karate znam z doświadczeń mojego dziecka- faktycznie można zdawać wszystkie egzaminy:) Organizowany jest również wypoczynek letni i zimowy. Szkół językowych, lektorów również pod dostatkiem.
Jest kilka knajpek, gdzie można smacznie zjeść, kino dość "świeży" repertuar. Zima działa lodowisko. W trakcie budowy centrum sportu i rekreacji ( na bogato bedzie - i basen i hala i spa i squash i inne cuda:))
Komunikacja: faktycznie od "zawsze" nie mamy obwodnicy tudzież tunelu nad/pod torami i nie jest fajna często zakorkowana ul. Grodziska, przebiegająca przez miasto. Dojazd do pracy do stolicy możliwy jest nie tylko autem ale i PKP i PKS- tu są trudności takie same jak w kraju, w Błoniu nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Ze 20 lat dojeżdżamy PKP do Warszawy i naprawdę da się przeżyć, a i czas na czytanie jest:)
Niewątpliwymi zaletami są: odległość od dużego miasta, ceny nieruchomości i bieżącego życia, częściej bliskie relacje miedzy ludźmi niż w wielkim świecie:) Zapraszamy:)

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-03-04, 21:11 

Dużo w tym racji, jednak mieszkańcy gminy spoza obszaru miasta mogą to widzieć inaczej. Praktycznie nie istnieje żaden transport publiczny (pomijam autobusy szkolne - w tym przypadku duży plus). W dobrej sytuacji są tylko zamieszkujący blisko stacji kolejowej. Tak więc jeśli chcesz się wybrać do knajpki w Błoniu na przysłowiowe piwo, to:
- załatwiasz sobie kierowcę;
- prowadzisz samochód i nie pijesz;
- jedziesz rowerem i raczej nie pijesz;
- walisz spacerkiem i możesz pić do bólu :mrgreen:

Zgłoś post
PostNapisane: 2018-03-07, 13:31 
Uwaga na fałszywych przedstawicieli firm energetycznych! Grasują niemal w całym regionie: warszawskie Bielany, Pruszków, Piastów, Błonie…

http://zachodniemazowsze.info/2018/03/uwaga-falszywych-przedstawicieli-firm-energetycznych-grasuja-niemal-calym-regionie-warszawskie-bielany-pruszkow-piastow-blonie/

do tego przedstawiciele firm telekomunikacyjnych, sprzedawcy garnków i leczniczych materacy :lol:

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-03-07, 19:56 
chinet napisał(a):
Dużo w tym racji, jednak mieszkańcy gminy spoza obszaru miasta mogą to widzieć inaczej. Praktycznie nie istnieje żaden transport publiczny (pomijam autobusy szkolne - w tym przypadku duży plus). W dobrej sytuacji są tylko zamieszkujący blisko stacji kolejowej. Tak więc jeśli chcesz się wybrać do knajpki w Błoniu na przysłowiowe piwo, to:

A od czego są usługi taksówkarskie?

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-03-13, 20:31 
Błonie jest super jest tu cmentarz szkoły place zabaw jest też kanalizacja naprawdę nie żałuję że się tu przeprowadziłem jeżdżą samochody są światła że 2 ronda , jest też przejazd kolejowy ciągle zamknięty sporo dziur w drogach nie mogę z rodziną nigdzie pośmigać na rowerze no bo ścieżek brak ale mam pracę na magazynie wraz z moimi kolegami z Ukrainy siedzimy na melinach bo tu jest już chyba że 300 kwater gdzie są pokoje dla całych rodzin ze wzoru fajnie się pije na dworcu PKP icw jego podziemiach przyjemnie wali szczoszkiem kolegi z Ukrainy mówią że zamierzają sprowadzić swoich znajomych od siebie bo tu tyle pracy za 1200zl i biedronki są a i policja ma wszystko w domu pod i się nie czepia straż miejska się boi tylko lipa bo niedługo to tu nic nie załatwię wszystkie urzędy w Ożarowie ehhh jakie szczęście że za miesiąc z rzędu spierbla bla

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-04-11, 00:00 

Feliks napisał(a):
Błonie jest super jest tu cmentarz szkoły place zabaw jest też kanalizacja naprawdę nie żałuję że się tu przeprowadziłem jeżdżą samochody są światła że 2 ronda , jest też przejazd kolejowy ciągle zamknięty sporo dziur w drogach nie mogę z rodziną nigdzie pośmigać na rowerze no bo ścieżek brak ale mam pracę na magazynie wraz z moimi kolegami z Ukrainy siedzimy na melinach bo tu jest już chyba że 300 kwater gdzie są pokoje dla całych rodzin ze wzoru fajnie się pije na dworcu PKP icw jego podziemiach przyjemnie wali szczoszkiem kolegi z Ukrainy mówią że zamierzają sprowadzić swoich znajomych od siebie bo tu tyle pracy za 1200zl i biedronki są a i policja ma wszystko w domu pod i się nie czepia straż miejska się boi tylko lipa bo niedługo to tu nic nie załatwię wszystkie urzędy w Ożarowie ehhh jakie szczęście że za miesiąc z rzędu spierbla bla

No, i brakuje tylko przecinków i kropek :D .

Zgłoś post
PostNapisane: 2018-04-11, 00:02 

Gość napisał(a):
chinet napisał(a):

A od czego są usługi taksówkarskie?

W zasadzie to można podciągnąć pod pierwszy punkt :) .

Zgłoś post
PostNapisane: 2018-05-16, 17:55 
Z internetu:

http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/wies-i-rodzina/osp-blonie-nowy-woz-strazacki-na-jubileusz-jednostkli/

:) :) :)

Zgłoś post

PostNapisane: 2018-05-25, 17:39 
szyszka14 napisał(a):
W okolicy rozwija się budownictwo jednorodzinne- bo faktycznie oferta mieszkaniowa jest dość uboga, rzadko powstają nowe budynki wielorodzinne- co pewnie wynika z małego zainteresowania tym tematem władz.

Co z budownictwem wielorodzinnym?

Zgłoś post

Strefa czasowa: UTC + 1