Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-11-19, 05:47

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-04-13, 10:14 

Mam taka mała skromną sugestie,mianowicie pełno remontów w okolic powstają nowe śliczne uliczki,nowe mosty to wszystko wygląda jak pomost do przyszłości nowa droga fajny pomysł,jest super ze remontują lub budują nowe nawierzchnie bitumiczne w błoniu... ALE CHYBA ZAPOMNIELI O JEDNEJ ULICY A MIANOWICIE O UL.PIASKOWEJ NA OSIEKU!!!Ludzie już od wielu lat zbierają sie podpisują petycje piszą listy do burmistrza z prośbą o wybudowanie tu nowej ulicy ale od ponad 10 lat nikt nic z tym nie robi,więc sie pytam czy te pieniądze wszystkie które miasto wydaje na remont ulic w okół rynku i miejsc często uczęszczanych przez ludzi jest tylko tak zwana atrapą żeby było widać ze budżet naszego miasta jest wydawany dobrze dobrze inwestowany?? po co mi piękny rynek skoro zanim dojdę do niego moje buty już maja po pięknym zimowym lub deszczowym dniu maja centymetrową warstwę opadów meteorologicznych a moje spodnie maja piękne ciapowate wzorki na nogawkach... Ludzie męczą się tak już od ponad 10 lat pozostając bez odezwy ... Już nie będę wspominał w ogóle o tym że na tej ulicy powstaje już coraz większe i piękniejsze osiedle ... Mam nadzieję że ktoś zajmie się to sprawą nim minie kadencja...

Z podpisami wszystkich mieszkańców ul.Piaskowej

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-13, 19:21 

Co do remontu chodników. To bezwzględnie powinien być przeprowadzony remont chodnika od ulicy grodziskiej do stacji. Po opadzie deszczu przejście tam to tragedia.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-13, 21:40 

Piaskowa jest ulicą wewnętrzną czyli że korzystają z niej wyłącznie właściciele posesjii usytuowanych przy tej ulicy.Obawiam się że nie jast w obowiązku gminy czy ZDM-u remontowanie i modernizacja każdego dojazdu do prywatnych działek. Proponuję wam zrzutę i zrobienie nawierzchni na własny koszt.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-13, 22:03 

Co ty Neo mówisz?? Piaskowa to nie działki... Nie wiem nawet z kąt masz takie informacje?? Mieszkasz w ogóle w Błoniu?? Orientujesz sie w ogóle gdzie jest ta Ulica?? Piaskowa to taka sama Ulica jak Zacisze,a na zaciszu NIKT SIĘ NIE SKŁADAŁ ANI NIE ROBIŁ NAWIERZCHNI BITUMICZNEJ NA WŁASNY KOSZT!!! Może jesteś urzędnikiem i w łatwy sposób chcecie to załatwić nie wydając złotówki ani tracąc czasu... Wiec nowy osiek też jest ulica wewnętrzna a ludzie mieszkający tam złożyli się na Bitumiczna nawierzchnie i sami ja wylewali???? ŻENADA

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-14, 08:06 

zorientowany76 napisał(a):
Co do remontu chodników. To bezwzględnie powinien być przeprowadzony remont chodnika od ulicy grodziskiej do stacji. Po opadzie deszczu przejście tam to tragedia.

Popieram, poza tym trzeba pamietać jak dużo ludzi codziennie tamtędy chodzi do pociągu aby dojechać do roboty.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-14, 08:17 

Ta droga 587 przy PKP chyba nie należy do gminy. Nie można jej było zrobić razem z Grodziską.
No ale mogę się mylić. Ktoś coś wie na ten temat :?:

Ostatnio edytowano 2008-04-14, 15:21 przez Emigrant, łącznie edytowano 2 razy

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-14, 09:38 

Gmina kończy się za Białutami... JA porostu myślę że władze są bardziej zajęte upychaniem na siłę pieniędzy w taki sposób żeby było widać że coś się zmienia że jest lepiej zamiast zając się czymś co jest bardziej potrzebne,BO PIĘKNY RYNEK NIE ŚWIADCZY O TYM ŻE W BŁONIU JEST PIĘKNIE MIŁO I BEZPIECZNIE ŻE TO CUDOWNE MIEJSCE DO EGZYSTENCJI,Zamiast zając sie pijana młodzieżą włócząca sie po nocach,nachlanymi małolatami cwaniakującymi z nożami że są bandziorami ... CZY TAK JAK WSPOMINAŁEM ZROBIĆ KOMUŚ ULICE... CZY JEDYNYM SPOSOBEM JEST WALCZENIE O SWOJE CZY NIE MOŻE BYĆ TAK ZE PAŃSTWO DBA O CZŁOWIEKA KTÓRY PŁACI 30% SWOICH ZAROBKÓW NA PODATKI,PODATKI KTÓRE RZEKOMO MAJĄ BUDOWAĆ WSPÓLNA POLSKĘ LEPSZA BEZPIECZNA I PIĘKNA??A TU WIDAĆ ŻE KAŻDY Z RZĄDZĄCYCH DBA TYLKO O TO BY WYPEŁNIĆ SWOJĄ KIESZEŃ I ZAŁATWIĆ SOBIE POPARCIE NA KOLEJNE WYBORY PUSTYMI OBIETNICAMI ... POLSKA AŻ SRAĆ SIE CHCE...

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-14, 15:59 

Obrazki: 72
@Don Mariano - zamiast zionąć jadem skrzyknij sąsiadów, napiszcie pismo do rady, złóżcie na dziennik, i stawcie się grupowo na sesji, jak pismo będzie omawiane. Wtedy brońcie swoich racji. Budżet na ten rok zamknięty, ale może coś nie wypali i chociaż projekt załatwicie. A w przyszłym roku wykonanie i macie ulicę.

Tak jak w rodzinie - nie zawsze wszystkim dzieciom dostaje się po równo, często to, które potrafi się tatusiowi bardziej przypodobać dostaje więcej, albo szybciej :)

Wiem, że w idealnym świecie powinno być inaczej, ale żyjemy w realnym. Bóg pomaga tym, co sobie sami pomagają.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-14, 16:57 

zorientowany76 napisał(a):
Chodnik do stacji należy do ul. Kolejowej, a ona jest we władaniu MZDW (od Grodziskiej do bocznicy).
neo napisał(a):
Piaskowa jest ulicą wewnętrzną czyli że korzystają z niej wyłącznie właściciele posesjii usytuowanych przy tej ulicy.Obawiam się że nie jast w obowiązku gminy czy ZDM-u remontowanie i modernizacja każdego dojazdu do prywatnych działek. Proponuję wam zrzutę i zrobienie nawierzchni na własny koszt.
Jeżeli ta ulica jest w katalogu ulic gminnych, to gmina jest zobowiązana do jej utrzymania i ulepszania (może nawet prowadzić w pole).

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-14, 17:46 

legal napisał(a):
Chodnik do stacji należy do ul. Kolejowej, a ona jest we władaniu MZDW (od Grodziskiej do bocznicy).

To znaczy, że mogli wyremontować razem z Grodziską. Dlaczego tego nie zrobiono :?: Ta droga jest w fatalnym stanie :!:

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-14, 18:27 

Wiele rzeczy mogło by się stać, a się nie staje.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-14, 22:03 

Emigrant napisał(a):
legal napisał(a):

To znaczy, że mogli wyremontować razem z Grodziską. Dlaczego tego nie zrobiono :?: Ta droga jest w fatalnym stanie :!:
Mogli tylko poprzednie władze Błonia nie "zauważyły" takiej możliwości.
MZDW taka uliczka teraz nie obchodzi. Władze Błonia powinny przejąć ją i wyremontować.
Ale wątpię, aby to zrobiły; (to nie Rynek i fontanna aby była godna uwagi).

Może przy budowie parkingu Marszałek włączy ten remont do swoich zadań.
To również nasze władze powinny zasygnalizować Urzędowi Marszałkowskiemu.

Miki napisał(a):
@Don Mariano - zamiast zionąć jadem skrzyknij sąsiadów, napiszcie pismo do rady, złóżcie na dziennik, i stawcie się grupowo na sesji, jak pismo będzie omawiane. Wtedy brońcie swoich racji. Budżet na ten rok zamknięty, ale może coś nie wypali i chociaż projekt załatwicie. A w przyszłym roku wykonanie i macie ulicę.

Don Mariano skrzyknij sąsiadów i przyjdź na sesję błagać urzędników, aby zrobili to co do ich obowiązkó należy. Musicie tylko gorąco prosić i poszukać układów bo inaczej drogi nie będzie :D :D :D :D
Don Mariano napisał(a):
JA porostu myślę że władze są bardziej zajęte upychaniem na siłę pieniędzy w taki sposób żeby było widać że coś się zmienia że jest lepiej zamiast zając się czymś co jest bardziej potrzebne
I dobrze myślisz - bo tak jest. Fakty o tym świadczą.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-15, 17:26 

Bóg pomaga tym, co sobie pomagają - nie chodzi o błaganie, a o zajmowanie się własnymi interesami. Oczekiwanie na mannę z nieba jest mało skuteczne, gdy dróg do naprawienia jest 90% w gminie, a inni za swoimi sprawami chodzą i pukają gdzie się da.

Bywam na sesjach i prawie nie ma takiej, na której w interpelacjach nie pojawi się podobny problem.

Pisanie o tym na forum pomoże tyle co msza w tej intencji - czyli niewiele. Napisanie pisma do rady trwa tyle samo, co napisanie posta, tylko trzeba się pofatygować i złożyć na dziennik. A potem pofatygować się na sesję i o swoje powalczyć.

Czasy, kiedy władza miała monopol na myślenie i działanie minęły. Dziś każdy jest kowalem swego losu, władza jest partnerem, trzeba się z nią dogadywać, negocjować, ustalać. A nie biernie czekać, aż się ulituje.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-15, 20:58 

Miki napisał(a):
Czasy, kiedy władza miała monopol na myślenie i działanie minęły.
Tu się z tobą zgadzam, tyle tylko, że to dotyczy tylko Błonia.
W innych gminach jakoś wygląda inaczej 8)
Czyżbyśmy we wszystkim byli takim wyjątkiem. :?:

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-04-15, 22:19 

Mam iść i błagać urzędników by zrobi to co powinni zrobić sami z siebie?? Czy my jesteśmy dla urzędników czy oni dla nas?? A wchodzi się do ratusza do pokoju w godzinach funkcjonowania i grzecznie mówi sie dzień dobry widzi sie że nikogo nie ma,a te miłe i uprzejme panie mówią proszę wyjść i poczekać na swoją kolej :twisted: bo muszą coś zjeść choć przerwę obiadową mają za godzinę... pomijając fakt że ciągle coś jedzą a potem jak się przeciskają to strącają wszystko po jak leży na stole... ( Nie ubliżając nikomu) Mówisz Neo żeby skrzyknąć sąsiadów i napisać petycje czy podanie o budowę drogi... powiem ci że co roku od 10 lat jest pisana ... ale Urząd widzi inne ważniejsze sprawy do załatwienia np: przyjecie bożonarodzeniowe dla pracowników itp...Lub montowanie systemu monitoringu w Parku "za Kinem" który nie rozwiąże żadnego problemu,a kamery szybko zostaną zdewastowane a co idzie z tym te tysiące włożone w ten cały monitoring zostaną po prostu wyrzucone w błoto,bo młodzież i tak będzie piła tyle że w innych miejscach... Najciekawsze jest to że rząd ssie każda złotówkę z podatków oraz wprowadza coraz to nowsze podatki i napycha sobie kieszenie a w zamian to nie oferuje nic... Nawet pomoc socjalna nie pozwoli na zakup połowy leków a renty i emerytury nie pozwalają na zakup wszystkich leków i jedzenia... Ostatnio sam widziałem starszą panią zaczepiająca ludzi na starówce i prosząca ludzi o grosik na zupkę bo nie starczyło jej na wszystkie leki a wydała cała już rentę i jest teraz głodna a nie ma za co kupić jedzenia ... Czy to Państwo mam choć Honor?? Być może ona lub jej mąż walczyli o niepodległość a teraz państwo odpłaca im się w ten sposób... My odpłacamy im się obojętnością przechodząc obok i patrząc sie na nią jak szczura ... Już przestaje bo coraz bardziej mam dość tego Państwa ... Ekonomia i Socjologia dwa kierunki które wybrałem bo interesowało mnie to a im więcej wiem tym Bardziej mam dość tego systemu

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1