Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-10-19, 11:50

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: drogi Błonia
PostNapisane: 2005-08-18, 20:19 

Ponieważ na forum nie spada zainteresowanie Błoniaków-Forumowiczów problemem dróg w mieście,proponuję połączyć te sprawy w jednym temacie z podziałem na podtematy np."579","720",Warszawska itp.(dla porządku rzeczy)-apel ten kieruję do admina/moderatora.
Najczęściej poruszany temat obwodnicy i drogi 579,który przyćmiewa problemy związane z innymi ulicami.
Otwarty jest nadal problem drogi 720 a konkr.skrzyżowania ul.Poniatowskiego z ul. Nowakowskiego.Nie wszyscy o tym wiedzą, ale ostanio doszło tam do kolejnego niebezpiecznego wypadku.
Mam propozycję dla kolegów ze Stowarzynienia Drogi Błonia by poszerzyli swój program zgodnie z nazwą swego stowarzyszenia a nie podejmowali inicjatyw ubocznych np.dotyczących Rokitnicy.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-18, 23:56 

Cytuj:
a konkr.skrzyżowania ul.Poniatowskiego z ul. Nowakowskiego.Nie wszyscy o tym wiedzą, ale ostanio doszło tam do kolejnego niebezpiecznego wypadku.

no to opowiem wam swoją historię dotyczącą tego skrzyżowania. Jechałem kiedys jako pasażer od strony Rokitnicy potem Szkoły Jedynki z bardzo mądrą i odpowiedzialną osobą! W pewnym momencie zauważam że osoba ta traktuje to skrzyżowanie na którym jest wyraźny znak STOP jak gdyby miała pierwszeństwo! i pruje przez to skrzyżowanie nawet nie patrząc w prawo! o lewej nie wspomnę! A ja siedziałem z prawej!
Wypadki w tym miejscu to nie nowość! oznakowanie wydaje się być właściwym! Ma ktoś jakiś pomysł?
Może trzeba namieszać z kierunkami jak na Warszawskiej?

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-19, 00:05 

przypuszczam że koszt jednej no góra dwie... takich akcji z lądującym helikopterem po rannego z wypadku równa się kosztowi przebudowania tego skrzyzowania na bezpieczne!

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-19, 01:33 

Obrazki: 72
Oddzielnych działów forum tworzyć na razie nie trzeba - jeden wielki wątek o obwodnicy i kilka w sumie krótkich o innych drogach to zbyt mało materiału. Natomiast nazwę działu wypadało by zmienić, bo mowa w nim nie tylko o obwodnicy. Istotnie dróg mamy do naprawy i budowy dużo, i jest o czym mówić.

Rozmawiałem dziś z panią Koźlicką w urzędzie Gminy. Tutaj na forum zazwyczaj wieszamy psy na urzędnikach, którzy nam czymś podpadli. Większość z nich tu nie wchodzi i nie czyta, a nawet jak czytają, to boją się wypowiedzieć.

Ale nie jest do końca tak źle z tymi naszymi urzędnikami. Pracuje w urzędzie mnóstwo osób, o których tu nic nie mówimy, bo swoje obowiązki po prostu wykonują prawidłowo.

Kilka czarnych owiec nie powinno nam zaciemniać ogólnego obrazu.

Od trzech lat gmina nie może zatrudnić na etat inżyniera-drogowca. Brak chętnych za pieniądze, jakie z widełek Urząd może takiemu fachowcowi zaproponować. Niedawno świeżo upieczony absolwent nawet chęć podjęcia pracy wyraził, złożył papiery. Ale w przeddzień terminu podjęcia pracy przyszedł i przeprosił, że nie może tej pracy podjąć. Powód był prosty - firma prywatna zaoferowała mu ponad trzy razy tyle na rękę, niż mógł zaoferować urząd.

A jak nie ma fachowca, to kto ma to zrobić?

Co do skrzyżowania o którym mowa - tam jest trzech właścicieli dróg, i czterech właścicieli nieruchomości w narożnikach skrzyżowania. I za nic nie potrafią się dogadać.

Gmina wielokrotnie wnioskowała do zarządcy drogi Warszawa-Poznań o otwarcie Warszawskiej (prawoskręt). Byc może uda się to przeprowadzić przy okazji przebudowy tej drogi, co ma nastąpić w stosunkowo niedługim czasie.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-19, 09:36 

Marek napisał:
Cytuj:
Są też ludzie , którzy dobrze wykonują robotę ale ich nikt nie zauważa. Nikt o ich pracy nie pisze bo co to za sensacja - dobra robota.

Miki napisał:
Cytuj:
Ja wychodzę z założenia, że wykonywanie pracy, za którą się bierze pieniądze, w godzinach do tego przeznaczonych nie wymaga skomentowania. Mogę pochwalić za zrobienie czegoś więcej, niż wymaga pracodawca czy przepisy - wtedy jest to dobra wola urzędnika.

tak było

a teraz Miki napisał :
Cytuj:
Rozmawiałem dziś z panią Koźlicką w urzędzie Gminy. Tutaj na forum zazwyczaj wieszamy psy na urzędnikach, którzy nam czymś podpadli. Większość z nich tu nie wchodzi i nie czyta, a nawet jak czytają, to boją się wypowiedzieć.

Ale nie jest do końca tak źle z tymi naszymi urzędnikami. Pracuje w urzędzie mnóstwo osób, o których tu nic nie mówimy, bo swoje obowiązki po prostu wykonują prawidłowo.

Kilka czarnych owiec nie powinno nam zaciemniać ogólnego obrazu.

Dojrzewanie jest widoczne gołym okiem.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-19, 11:43 

Obrazki: 72
A gdzie widzisz sprzeczność? Komentuję konkretną rozmowę z osobą kompetentną i konkretnie mówiącą o problemach. Zauważyłem przy tym, że forum i jego zawartość budzi mocno mieszane uczucia - a wynika to z tendencji do uogólniania - urzędnicy zdaniem niektórych bywalców w czambuł są źli, leniwi, olewają petenta.

A to nie jest tak - zły, leniwy i olewający jest konkretny Iksiński. I dlatego należy wskazywać konkretnego adresata. Dostałem dziś odpowiedź na pismo o dostęp do informacji publicznej, i w przyszłym tygodniu wybiorę się do ZUK-u poczytać. Przy okazji zapytam jak się panu Ropiakowi podoba opinia publiczna na temat pracy podległej mu jednostki i jego osobiście.

Natomiast nadal nie uważam za konieczne pisanie o tym, że Iksiński przyszedł do pracy na czas, uczciwie pracował do fajrantu i wyszedł.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-19, 22:38 

Miki! ale wkurza mnie to że urzędnik taki jak na przykład forumowa Karol czy pani Ewa Ratz czy pani z którą rozmawiałeś o tynkach na budynku Błonianki i która poinformowała cię że odpowiedzialność za nie ponosi Ropiak nie widzą że Pan dyrekto ZUKU jest nieudacznikiem! O Burmistrzu nie wspomnę i nie chcę go stawiać w szeregu z jego podwładnymi ale też nie widzi że hoduje grzyba trawiącego to miasto. Dlaczego taki grzyb jest pod ochroną swoich kolegów i koleżanek z pracy? (przepraszam... miało być "czarna owca") Naprawde nikt nie widzi różnicy w grubości i wysokości tych nieszczęsnych drzewek i tak trudno się o tym wypowiedzieć???? Trąbię o tym od miesiąca czy dwu, rozsądny urzędnik już dawno zatkał by mi buzie rozsądnym wytłumaczeniem tego oczywistego faktu! poza tym inne inwestycje kontrolowane przez ZUK! W każdej o której mam jakiekolwiek informacje widzę WIELKIE BŁĘDY, NIEDOCIĄGNIĘCIA, PARTACTWO, A CHYBA I ZŁODZIEJSTWO! Co by było gdybym miał pełne informacje których broni Urząd? I dlaczego Odpowiedzi Burmistrza twierdzą że otrzymałem kompletny projekt jak otrzymałem jedną jego stronę? No mogę nie wzbudzać zaufania... ale panowie Jean-Yves Prat oraz Denis Retournard uznani w

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-19, 23:00 

cd. ....
... uznaci w swiecie specjalisci od roślin ich sadzenia i przycinania chyba zaufanie mogą wzbudzać? A napisali że lipy to sadzi się co 10 metrów (zapraszam na Harcerską) i napisali że ciecia wyrównujące żywopłoty to czyni się w naszym klimacie od maja do września.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-19, 23:56 

cd:
... i zapraszam do kompromitującej "odpowiedzi Burmistrza" w sprawie cięć żywopłotu. Mam też problem który mnie trapi mnie i dotyczy "klonów globosa" posadzonych na rynku. Czy podobnie jak w przetargu na nasadzenie "partacko" posadzonych lip i głogów też była mowa o kształtowaniu ich korony przez bodajże trzy lata? Bo od posadzenia tych dzrew żadnych cięć na nich nie dokonywano! A szkoda! Wymieniano tylko drzewa które padły bo dołki były źle wykopane.
Miki i jeszcze jedna niespodzianka która moze cie spotkać ze strony "czarnej owcy"
A po moim wpisie na forum napewno Cię nie spotka!
Czarną owcę czyli nieudacznika Pana Derektora Ropiaka widywałem kilkanaście no może nawet kilkadziesiąt razy jak podjeżdżał do pracy. Mówił "dzień dobry" nie tylko mnie. Z reguły było to kilkanaście a może nawet kilkadziesiąt minut przed ósmą. Średnio za dwadziescia ósma. Widziałem Pana Derektora tak często bo odprowadzam dzieci do przedszkola przy ZUK. No i ten pan derektor umówił się ze mną podczas telefonicznej rozmowy na odbiór opisywanego przeze mnie wielokrotnie "KOMPLETNEGO PROJEKTU NASADZEŃ NA ULICY KILIŃSKIEGO W BŁONIU". Umówił się na "RANO" !!!!!!!!!
Uznałem że rano to godzina ósma bo tak zaobserwowałem że ten pan zaczyna pracę!
A tu ZONK!
Przyjechałem o ósmej a pana Derektora nie ma. No to dzwonię! Obiecano mi projekt! Domawiam się telefonicznie z Panem Derektorem. No nawet dotrzymał słowa. Ale opierniczył mnie że nie byłem rano. Dla Pana derektora rano to siódma!!!!!!! No i był i czekał a tu mnie nie było!!!!!
Zaznaczam że RANO to była propozycja pana Derektora a nie moja!

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-08-20, 00:34 

pan Derektor też na mnie nafuczał jak zadzwoniłem do ZUKU z prośbą by pług odśnieżający ulice nieco zwalniał przy odśnieżonych chodnikach. Byłem wkurzony jak po odśnieżeniu 40sto metrowego odcinka chodnika pare minut później przejechała odśnieżarka i wrzuciła mi na chodnik dwa razy więcej śniegu, nie było by problemu gdyby kierowca jechał 20 km/h a nie 40 czy 50 km/h (zaznaczam że na moim osiedlu wolno jeździć z prędkością nie większą niż 20 km/h), ale pan Derektor stwierdził że nie ja jestem od odśnieżania tylko ON!!! i że nie będzie wydawał poleceń by zwolnić prędkość przy odśnieżonych chodnikach, bo to odśnieżanie za długo by trwało!

Zgłoś post
 Tytuł: to jeszcze nic
PostNapisane: 2006-03-17, 14:06 

witam! odsniezarke, jestem w stanie zrozumiec :) to materia! ale co w sytuacji, gdy pracownik zuku, odsnieza ulice, a snieg kieruje na chodnik:/? to mnie zainteresowalo i postanowilem spytrac: dlaczego???? uslyszalem odpowiedz: bo tak mi kazali :[ rece mi opadly, ale skoro mu kazali to jest w pelni usprawiedliwiony:] panowie nie kazcie mu tak wiecej- blagam!!!! :twisted: pozdrawiam krezus

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-18, 15:35 

Kryzys napisał :
Cytuj:
pracownik zuku, odsnieza ulice, a snieg kieruje na chodnik

to gdzie ma śnieg kierować wg CIEBIE?

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-18, 15:45 

Kierowniku.
Nie zauważyłeś że post jest z 17.03.br. może niema jeszcze wiosny, ale jest malutkie przedwiośnie. Z reguły na przedwiośniu, stary śnieg z pryzm "roztrząsało" się na jezdnie(jeżeli była taka możliwość), aby samochody bardziej go rozdrobniły i szybciej stopniał. Tak czyniło się nawet w latach kiedy technika nie była tak zaawansowana, oprócz tego nadmiar śniegu wywoziło się z terenów miejskich.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-19, 01:20 

kierownik czy tam inny staśko/dyrektor jak zwykle robi z siebie głupszego niż jest. Kierowniku! gdy się dorobisz własnego(obowiązki a nie prawo własności) chodnika, i urzędnicy z miasta zdecydują że musisz go odśnieżać, przypomną Ci o tym pare razy, a ty odśnieżysz. A wtedy pan z zuku (po Twoim odśnieżeniu) wrzuci Ci z ulicy ne TEN TWÓJ CHODNIK drugie tyle śniegu niż natura Ci "napadała" to zaręczam że nie będziesz zadowolony. Mnie to spotkało.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-19, 01:38 

Lido kiedy masz rację to masz . Popieram twoje stanowisko !!!!
Powodzenia.

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1