Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-12-16, 06:49

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-08-03, 10:45 
Szanowni Państwo,
w dniu dzisiejszym jechałam pociągiem z Warszawy Ochoty (4:55) do Niepokalanowa. Piszę to na forum Błonia, bo "bohaterowie" właśnie tam wysiedli (5:26). Notatka trafi również do Kolei Mazowieckich. Chcę poruszyć problem bezpieczeństwa w pociągach.

W drugiej jednostce, na samym jej końcu podróżowała sobie grupka młodych panów, byli trochę podpici i zachowywali się bardzo głośno. Szczególnie jeden z nich miał potrzebę zwrócenia na siebie uwagi - kilka razy było to darcie się, wykrzykiwanie kibolskich haseł (Polonia K, Polonia S...) czy innego rodzaju wulgaryzmów. Co więcej, robił on to nie tylko w swoim "przedziale", ale również wchodził do następnego. Szczytem tego popisu było wybicie szyby w drzwiach działowych pomiędzy przedziałami.

Pociąg ten dysponuje monitoringiem, który umożliwia szybkie interwencje. Nikt z obsługi nawet nie raczył przyjść i wygonić młodych byczków, nie mówiąc już o wezwaniu policji, która zgarnęła by ich podczas najbliższego postoju - pociąg ma możliwość zablokowania drzwi, aby pasażerowie nie mogli wysiąść. Przerażeni pasażerowie musieli skierować się do pierwszych przedziałów.
Grupka ta wysiadła na stacji w Błoniu i tam kontynuowali swoją zabawę - co było bardzo dobrze słyszalne. Co stało się następnie? nie wiem, bo pociąg odjechał a ja kontynuowałam swoją podróż.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-08-03, 21:03 
To tylko kultura Błońska. Sorry takie mamy służby gminne, powiatowe i kolejowe. Ale zapraszamy na pielgrzymki.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-08-04, 08:36 

widziałem podobną sytuację kilka lat temu, ale wtedy konduktor miał jaja i sam wygonił całą bandę z pociągu. tak ich zjechał, że nie wiadomo było kogo tu się bardziej bać - jego czy ich. wszystko jest możliwe, tylko trzeba chcieć

Zgłoś post
PostNapisane: 2014-08-07, 20:39 
I czym się chwalisz?!!! na co żalisz?!! Jesteś pisakiem internetowym, zwykłym tchórzem jak i inni pasażerowie w tym pociagu!!! Dlaczego sami nie podjęliście interwencji, nawet na 112 nie zadzwoniliście!? WSTYD Dla ciebie i innych z tego pociągu.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-08-08, 16:42 
Gość napisał(a):
Dlaczego sami nie podjęliście interwencji, nawet na 112 nie zadzwoniliście!?

Pociąg ma obsługę i monitoring. Pasażer ma podróżować, a nie łapać chuliganów.

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-08-08, 20:45 
Gość napisał(a):
I czym się chwalisz?!!! na co żalisz?!! Jesteś pisakiem internetowym, zwykłym tchórzem jak i inni pasażerowie w tym pociagu!!! Dlaczego sami nie podjęliście interwencji, nawet na 112 nie zadzwoniliście!? WSTYD Dla ciebie i innych z tego pociągu.

Weź może wytrzeźwiej zanim coś napiszesz, albo nie ćpaj tego syfu
1. dzwonienie pod 112 - zanim policja przyjmie zgłoszenie to pociąg zdąży się przemieścić z jednej mieściny do drugiej, a w międzyczasie te gówniarze mogą wysiąść na byle przystanku
2. w pociągu o tej porze zwykle nie ma wielu osób, zatem zbiorowa "interwencja obywatelska" również nie wchodzi w grę
3. i w ten sposób jedyne co można było zrobić, to czekać na interwencję obsługi pociągu, dla której utrzymanie porządku jest najzwyklejszą powinnością zawodową

mam nadzieję, że wystarczająco łopatologicznie wytłumaczyłem :oops:

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-08-12, 10:53 
Łopatologie zapewne studiujesz, ale takie tłumaczenie to masło maślane. Kto co powinien, kto nic nie powinien....takie bla bla bla...a ja uważam że to zwykła ZNIECZULICA ludzi jadących pociągiem i ich brak reakcji. Wystarczyło podjąć interwencje(podejrzewam że tych lalusiów 20 nie było a pasażerów zapewne więcej) zmusić obsługę pociągu do podjęcia działań, zadzwonić na policje(od ochoty do błonia trochę czasu jest a mieścin wiele, w takiej sytuacji w każdej chwili można przekazać organom ścigania położenie gówniaży, gdzie znajduje się pociąg, czy gdzie wysiedli). Zrobić cokolwiek. Następnym krokiem powinno być złożenie skargi na załoge pociągu gdyby nie podjęła działań i ew na brak interwencji policji gdyby była poinformowana o sytuacji.
Ale idąc dalej twoją łopatologią pasażer nie jest od podejmowania wszelakich działań(ciekawe jak by ci w pociągu pełnym ludzi pobito, okradziono kogoś bliskiego, córke, syna, żone, matke? i nikt by nie zareagował...bo przecież jest obsługa pociągu...)
W takim razie kierowca będący świadkiem wypadku nie powinien się zatrzymać i udzielić pomocy bo przecież jest od tego straż, pogotowie? A ich to powinna poinformować służba drogowa?

A do twojej wiadomości nie pije i nie ćpam....może dlatego dziwi mnie znieczulica bardziej niż ciebie...

Zgłoś post

PostNapisane: 2014-08-21, 13:36 

Niestety muszę potwierdzić. Ludzie nie podejmują żadnych działań i są bierni. nie czują się za nic odpowiedzialni. Czego najlepszym dowodem sa wybory. Nie dość, że wszyscy mają je w dupie to jeszcze nie wiedza na kogo głosować :D Albo głosują dla jaj. W sumie, nie dziwie się. Ale jednak jesteśmy biernym społeczeństwem i nic nas nie obchodzi oprócz własnej dupy. Gdyby Rosja (jakimś cudem) wkroczyła do Polski, to byłoby to co najwyżej wydarzenie dnia ;]

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-03-07, 12:06 
Potwierdzam, że autorka tego postu na pewno nie zadzwoniła na 112, bo to nie jest jej sprawa. Konduktor ma mieć jaja, ma mieć obowiązek interwencji. Sam jeden pójdzie i będzie się szarpał????
Oczywiście pasażer nie ma takiego obowiązku i na to nie liczę, aby mu pomógł. Jestem pewien, ze nikt dupy by nie ruszył aby mu pomóc.

Zgłoś post

Strefa czasowa: UTC + 1