Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-09-20, 06:17

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-27, 10:04 

Obrazki: 72
Na temat gminnych zasobów mieszkaniowych to ja się wypowiadałem nie raz. Uważam, że tysiąc lokali komunalnych w niebiednej dwudziestotysięcznej gminie to wielka przesada. 80 procent ich lokatorów nie powinno tych lokali dostać i użytkować - stać ich na własne, albo mają własne, a gminne podnajmują innym. Budżet ZUK to ok 9 milionów, pożerany głównie przez komunalkę.

Polityka wyprzedaży co lepszych lokali krewnym i znajomym królika za psie pieniądze spowodowała, że pod opieką gminy zostały rudery.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-27, 11:13 

Kilka uwag.
Gminne zaboby mieszkaniowe powstały głównie w oparciu o to postawiła w dawnych czasach mera (przede wszystkim dla swoich pracowników) i oddała to w zarząd miastu.

80% - to może tym bardziej im sprzedać z ulgą, a skupić na budowie mieszkań socjalnych.

Jeżeli Ciebie stać na kredyt rzędu 300 tyś żeby kupić mieszkanie w Błoniu to Ci gratuluję, ale wielu takich nie ma (nawet jeżeli nie kwalifikują się do otrzymania mieszkania komunalnego).

Poza tym jeżeli jedna rodzina płaci za lokal od jego oddania do użytkowanie, to czy powienni móc starać o jego wykupie (po czterdziestu paru latach już z nawiązką "zwrócili" za "wybudowanie" tego lokalu.

Cytuj:
Budżet ZUK to ok 9 milionów, pożerany głównie przez komunalkę.

Jak sprzedadzą to mogą otrzymawać kasę jako administrator budynków. Ludzie sami będzą za wszystko płacić.

Jakie Twoim zdanie są te lepsze lokale.
Ja obserwuję co innego, że co raz to nowe lokale otrzymują Ci co najsprawniej niszczą.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-27, 21:32 

Cytuj:
Na temat gminnych zasobów mieszkaniowych to ja się wypowiadałem nie raz.
i tu zgodzę się z toba pierwszy raz.To twoja pięta Achillesowa.Masz problem jełopo że się na te mieszkania nie załapiesz.Czekasz na mannę z nieba.Bierz się chłopie do roboty,weź kredyt i kup mieszkanie jak tysiące młodych z Błonia.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-27, 22:38 

@neo - tak to bywa, jak się innych ocenia według siebie. Nie odczuwam potrzeby kupowania mieszkania w Błoniu.

Ale jestem taki złośliwy zakapior, i wynajmuję sobie mieszkanie tutaj, ku twojemu udręczeniu. Pisałem ci już, żeś kiepsko poinformowany? Od dwóch lat jeden koleś daje mi za chałupę z działką więcej niż warte według ciebie mieszkanie w Błoniu. Ale tam ma przechodzić autostrada niedaleko i wartość działki się jeszcze podwoi. Więc sobie jeszcze poczeka...

I całkiem miło mi się mieszka w obecnym lokum.

A tak ogólnie to weź dobrą lupę i zapylaj do gminy szukać mnie na liście kolejki po mieszkanie komunalne. I nie wracaj, póki nie znajdziesz :P

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-27, 22:55 

Cytuj:
Od dwóch lat jeden koleś daje mi za chałupę z działką więcej niż warte według ciebie mieszkanie w Błoniu. Ale tam ma przechodzić autostrada niedaleko i wartość działki się jeszcze podwoi. Więc sobie jeszcze poczeka...
Czekaj czekaj aż sprzedaż po cenie jaką narzuci ci specustawa a może wolisz ekrany wyciszające prosto w okna bo znam przypadki że wielu cwaniaków co chciało zarobić to zyskali ...piękny widok z okna :lol:

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-30, 14:56 

I bardzo im dobrze.... :lol: cwaniactwo pewinno być "karane".

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-30, 21:54 

Każdy biznes niesie ryzyko. Ryzykuję i albo zarobię, albo stracę - ani skakać do góry nie będę z radości, ani się nie powieszę z żalu. A działka jest na tyle duża, że jak mi wybudują ekrany przed oknami chałupy, to zrobię tam CPN albo pizzerię, a dom postawię dwieście metrów dalej.

Co to ma wspólnego z cwaniactwem? Działka jest pozostałością po gospodarstwie rolnym, które kupił mój dziadek w połowie ubiegłego wieku.

Za to spokojnie cwaniakami można nazwać tych, co kupowali działki przy Towarowej za 1/3 wartości takich samych na Kopernika, byli doskonale świadomi tego, że pójdzie tamtędy droga, a teraz palą głupa i latają ze skargami od Annasza do Kajfasza.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-30, 23:43 

Miki albo ty jesteś taki głupi (o co cie podejrzewam) albo kompletnie nie znasz praw wolnego rynku.Ta twoja działka za moment może być tylko przeszkoda na drodze drogi o którą "walczyłeś" I co poniesiesz ofiarę w imię wyższego dobra?

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-05-31, 01:04 

Jaką ofiarę? Nawet po cenach urzędowych działka jest warta więcej, niż mi dziś za nią dają. I nie leży w Błoniu, więc nie ma nic wspólnego z tutejszymi problemami.

IMHO głupim raczej należy nazywać tego, co inwestuje w niepewny interes - ja nie kupowałem działek z wadami ukrytymi :P

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-06-02, 08:28 

Miki napisał(a):
Za to spokojnie cwaniakami można nazwać tych, co kupowali działki przy Towarowej za 1/3 wartości takich samych na Kopernika, byli doskonale świadomi tego, że pójdzie tamtędy droga, a teraz palą głupa i latają ze skargami od Annasza do Kajfasza.
Z tego co się orientuję, działki te sprzedawał Urząd na przetargach.
Czyżbyś sugerował, że urzędnicy zaniżyli wartość działek o 2/3 wartości. :?:
Pachnie mi to działaniami korupcyjnymi.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-06-02, 12:33 

Cytuj:
Z tego co się orientuję, działki te sprzedawał Urząd na przetargach.
Czyżbyś sugerował, że urzędnicy zaniżyli wartość działek o 2/3 wartości.

również kupiłaś działeczkę przy towarowej? jak mi przykro :roll:

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-06-02, 16:35 

@misia - a skąd taki wniosek? Działki po prostu były mniej warte ze względu na przyszłe uciążliwe sąsiedztwo. Stąd i zainteresowanie nimi było znikome, ceny osiągane w przetargach niskie. A kupowali ci, co mieli nadzieję na przekręt w przyszłości, czyli na blokadę planów rozwoju miasta ze względu na ich prywatny interes.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-06-04, 07:19 

misia napisał(a):

Z korucją (chyba) mamy do czynienia wtedy, kiedy ktoś zaoferuje jakieś korzyści za czegoś załatwienie.
Sprzedaż nawet za 1/8 wartości nie ma nic z tym wspólnego, chyba że drugą 1/8 urzędnik dostał do kieszeni.

A skąd w ogóle Ci przyszła do głowy kurupcja, coś więcej wiesz na ten temat.

[ Dodano: 2008-06-04, 08:23 ]
A propos zagospodarowania przestrzennego.
Coś słyszałem o pomyśle w Ożarowie na postawienie osiedli (podobno dwóch) włącznie na 20000 ludzi. To chyba więcej niż teraz zamieszkuje tą wiochę, o ile nie całą gminę.

Chyba nasze miasteczko powinno też podjąć jakieś poważne działania w podobnym kierunku.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-06-04, 09:31 

Senbu napisał(a):
A propos zagospodarowania przestrzennego.
Coś słyszałem o pomyśle w Ożarowie na postawienie osiedli (podobno dwóch) włącznie na 20000 ludzi. To chyba więcej niż teraz zamieszkuje tą wiochę, o ile nie całą gminę.
W gminie Ożarów Maz. buduje się bardzo dużo, ze względu na bliskie położenie z Warszawą i dobre połączenia komunikacyjne.
"Megaosiedla" JW Constuction w Kaputach - Kręczkach na 40 hektarach zabuduje kilkudziesięcioma budynkami wielorodzinnymi. Docelowo, o ile dobrze się orientuję, na osiedlu ma zamieszkać 20 - 30 tysięcy mieszkańców.
W Duchnicach "Walencja Development" planuje wybudować kilkanaście bloków.

W Błoniu deweloperzy wolą budować magazyny.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-06-04, 14:43 

Ciekawie się będzie przejeżdżało samochodem przez Ożarów po zrealizowaniu tych inwestycji :) Pozdrawiam kierowców !

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1