Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-10-22, 21:28

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-01-08, 22:04 

Pewnie każdy, wchodząc tutaj, pomyślał, że w końcu dowie się czegoś konkretnego... Ja też mam taką nadzieję i temat ten stworzyłem właśnie po to, aby ktoś otrzaskany w tym temacie zlitował się i uchylił nam, szarakom, rąbka tajemnicy. Może w końcu dowiemy się (bez uwikływania w tą całą polityczno - samorządowo - stowarzyszeniową paplaninę):
- jaki jest plan na najbliższe dni / tygodnie?
- które odcinki dróg i kiedy będą zamykane, które otwierane czasowo, a które już na stałe oddane do użytku? A może będą i takie zamknięte na wieki?
- co się stanie w momencie, gdy (Tfu... lepiej nie zapeszać!) temperatura spadnie grubo poniżej zera i tak potrzyma do połowy marca?
Ja wiem tylko tyle, że co kilka dni i bardzo dynamicznie zmienia się sposób dojazdu do newralgicznych punktów miasta (np. do Marcpolu, na ulicę Traugutta, Armii Krajowej), że przy Jankazie od czasu do czasu (PODOBNO - nie łapcie mnie za słowo, ale tak słyszałem) stoi Policja i wali mandatami w "cwaniaków", którzy w związku z brakiem jakiegokolwiek oznakowania zakazująco - ostrzegawczego od strony miasta, zdecydowali się ubrudzić nowy asfalt i wyjechać na trasę poznańską właśnie w tamtym miejscu. A właśnie. Oznakowanie. Mam wrażenie, że już nawet nikt nie stara się panować nad frontem robót i już nikt nie zawraca sobie głowy nadążnym ustawianiem znaków. Regułą już się staje, że olewając znak "ślepa ulica" i jadąc dalej, prawie zawsze uda się bez przeszkód dojechać do celu; co prawda po błocie do kostek, ale jednak do celu! W zamian za to, jadąc nie oznakowaną w jakiś szczególny sposób ulicą, która znajduje się w rejonie naszego remontowego trójkąta bermudzkiego, bywa tak, że znienacka ulica okazuje się być zamkniętą i wypadałoby tylko zakręcić (oczywiście najlepiej w miejscu, bo w momencie dotarcia do "strefy zero" nie ma już miejsca na bezstresową korektę kierunku jazdy) i wrócić w poszukiwaniu ulicy ze znakiem D-4a "droga bez przejazdu", która z pewnością będzie przelotowa... Budowlańcy naszych dróg zachowują się jak świnie na polu ziemniaczanym i grzebią tam, gdzie chcą, po czym nie zakończywszy poprzedniego wykopaliska znowu grzebią w innym miejscu. Tu jest dwóch i stoi koparka, tu trzech i wywrotka odpoczywa, a tam kierowca omawianej wywrotki i operator koparki z Marcpola wychodzą... Szybko im poszło, bo jakoś w Marcpolu ludzi nie było... Przecież tylko oni dwaj mieli gumiaki i po błocie do kolan, związani linką, dali radę dotrzeć do sklepu asekurując jeden drugiego. Pracownicy Marcpola już 3 dni w domu nie byli, bo wstrętni budowlańcy nie chcą im linki i gumiaków pożyczyć, a bez tego ekwipunku to jakoś tak straszno ze sklepu wychodzić! Ma to wszystko swój urok, tym bardziej, że już nawet po mieście łamigłówka krążyła: jak dojechać na ulicę Narutowicza nie łamiąc przy okazji przepisów??? Nie da się? Jak się nie da, jak się da! Przecież rozpędzając samochód do prędkości znacznej, w kierunku "od kościoła", mijamy po prawej ręce wylot z jednokierunkowej ulicy Poznańskiej (nie bójmy się, mamy pierwszeństwo!), przelatujemy przez błoto przed Marcpolem i kierujemy się na lewy parking obok sklepu. I teraz uwaga: spokojnie celujemy w dziurę w murze i na pewniaka wypadamy... na osiedlu. Tu jakaś bujawka, tu piesek kitra pod drzewem... Nic to. Teraz tak: za murkiem ostro w prawo, chodnikiem, chodnikiem (chodnik ten jeszcze nie osiągnął rangi ulicy, ale przy takim natężeniu ruchu z pewnością niedługo jakąś nazwę dostanie), za blokiem w lewo, znowu i chodnikiem przy klatkach schodowych, jeszcze tylko przeprawa przez szczelinę o 3 cm węższą od samochodu (z lewej strony barierka, a z prawej paleta z kostką brukową) i już jesteśmy na Narutowicza! Do pełni szczęścia potrzeba już tylko takiej samej przecniki z bloków przy Sochaczewskiej do tejże trasy (może jakoś tak w kierunku sklepu u Bolesty, przez przystanek autobusowy i prosto do Warszawy).

Śmiać się czy płakać? Chyba raczej to pierwsze, bo od łez to tylko większe błoto na mieście będzie. Ludziom już się nawet o tym pisać nie chce na forum, ostatnie tematy są sprzed kilku tygodni. CZY KTOŚ MA COŚ RZECZOWEGO DO POWIEDZENIA W TEMACIE REMONTÓW DRÓG ROZPOCZĘTYCH ZIMĄ I TYLKO DZIĘKI NADWYRAZ UPRZEJMEJ AURZE, W TAKICH BÓLACH KONTYNUOWANYCH?

Zgłoś post
PostNapisane: 2007-01-09, 08:29 

Ja liczę na info. od Mikiego nawet jak czegoś nie wie to się dowie i nam napisze :lol: :lol: :lol: :lol:.
Mnie ten remont nie specjalnie daje się we znaki -ale faktycznie jest jakoś śmiesznie przeprowadzany a oznakowanie- to w filmach p.Barei by się nie powstydzili :roll:
Dobry wątek 8)

Zgłoś post
PostNapisane: 2007-01-09, 09:18 

"że przy Jankazie od czasu do czasu (PODOBNO - nie łapcie mnie za słowo, ale tak słyszałem) stoi Policja i wali mandatami w "cwaniaków", którzy w związku z brakiem jakiegokolwiek oznakowania zakazująco - ostrzegawczego od strony miasta, zdecydowali się ubrudzić nowy asfalt i wyjechać na trasę poznańską właśnie w tamtym miejscu."

Nie podobno tylko na 100% policja zrobiła sobie tam stały punkt dochodów. :D Ale na pocieszenie mam, że kobiet nie łapią-przynajmniej mi się udaje-a oprócz złamania zakazu popełniłniam czasami jeszcze dużo innych grzechów. A na panów policjantów działa uśmiech nr 5 i machanie rzęsami-więc nie jest źle. :D :D :D
może panowie też spróbują tego sposobu. :D :D

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-09, 09:43 

przy Jankazie od czasu do czasu (PODOBNO - nie łapcie mnie za słowo, ale tak słyszałem) stoi Policja i wali mandatami w "cwaniaków", którzy w związku z brakiem jakiegokolwiek oznakowania zakazująco - ostrzegawczego od strony miasta, zdecydowali się ubrudzić nowy asfalt i wyjechać na trasę poznańską

Gdyby karali za wyjazd na trasę poznańską to byłoby z ich strony conajmniej chore. Gdzie jest zakaz wjazdu na Targową od strony Narutowicza lub poczty?
Poza tym oznakowanie od początku nie uwzględnia interesu mieszkańców poszczególnych rejonów. Wszelkie zakazy nie dotyczą tylko pojazdów budowy,
a gdzie dopisek także mieszkańców danej (danych) ulic.
Pierwszego dnia rozkopek zadzwoniłem na policję i miała gdzieś przepisy,
pan sam zasugerował żeby się znakami przy dojazdach do domu nie przejmować.
A dzisiaj łapią przy Jankazie? Niech się za przeproszeniem goni taka władza, która egzekwuje głupie oznakowanie.
Rozumiałbym, że wjazd w rozkopaną ulicę może być zakazany.
Ale kiedy odcinek ulicy jest praktycznie gotowy, to dojazd do najbliższych
posesji powinien być umozliwiony.
Ja widzę to też inaczej: nie nastąpiło dopuszczenie do eksploatacji odcinka
Targowej do Narutowicza (idę o zakład że samej Narutowicza także).
Nie ma żadnych znaków ograniczających prędkość czy informujących o
wciąż trwających robotach (chociaż momemntami tego nie widać :evil: )
Zakaz jest po to żeby przyczyn ewentualnych kolizji nie zwalać na wykonawcę. Nasz nowy samorząd mógłby wreszcie zacząć efektywnie zarządzać miastem które go wybrało.
Właściwe oznakowanie lokalnych dróg i zarządzanie ruchem na nich nalezy chyba także do jego obowiązków.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-09, 10:30 

No, a spróbujcie dojść do pociągu z Wyszyńskiego. Teraz jak rozkopali odcinek od kościoła do mostku to ja już nie wiem w krórym miejscu mam przez ulicę przechodzić. To już nawet nie gumiaki, ale jakieś szczudła sobie sprawić trzeba. A na zakupy do marcpolu to chyba samochodem będę jeździła. Fakt to tylko jakieś parenaście metrów, ale człowiek się po same kostki ubłoci.
Dobrze, że ten remont robią, ale jakieś kładki, deski chociażby zainstalowali. Już nie mam siły butów czyścić dwa razy dziennie.
Przepraszam, ale musiałam się wyżalić.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-09, 11:57 

Obrazki: 72
Remonty dobiegają finału, jeszcze trochę musimy się pomęczyć. Zbyt wiele trudu kosztowało doprowadzenie do remontu 579 w ogóle, żeby w momencie podjęcia decyzji o jego wykonaniu stroić fochy i wymuszać rozpoczęcie na wiosnę. Oficjalnie remont zaczął się 15 września, i gdyby tak było faktycznie zakończyłby się przed świętami. Bałagan w urzędach, głównie brak decyzji o objazdach aż do listopada spowodował opóźnienie.

Skargi piszcie do marszałka Struzika, Warszawa, ul Brechta. To jego droga, on zleca remont i za niego odpowiada. Urzędowo odpowiedzialna jest pani dyrektor Materek z MZDW - do niej można również kierować uwagi.

Za oznakowanie miasta odpowiada ZUK i pan Ropiak. Urzęduje w budynku przedszkola przy Poniatowskiego - można się iśc zapytać, dlaczego nie wywiązuje się z obowiązków. Należy się przygotować na niemiłe i opryskliwe potraktowanie, nie nalezy liczyć na zmianę stosunku tego pana do pracy.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-09, 12:19 

Miki napisał(a):
Za oznakowanie miasta odpowiada ZUK i pan Ropiak. Urzęduje w budynku przedszkola przy Poniatowskiego - można się iśc zapytać, dlaczego nie wywiązuje się z obowiązków. Należy się przygotować na niemiłe i opryskliwe potraktowanie, nie nalezy liczyć na zmianę stosunku tego pana do pracy.

A policja nie może myśleć w pracy: topić się w błocie to normalka,
a dojechac do Narutowicza zamkniętym dla ruchu ale gotowym
odcinkiem Targowej to złamanie ZUK'owego oznakowania.
Oni wszyscy razem doskonale współpracują ze sobą, co widac i czuć :evil:

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-09, 13:18 

Oznakowanie na samej drodze 579 jest sprawą pani Materek - to jej droga. Zgodnie z przepisami dopóki droga jest terenem budowy, nie wolno po niej jeździć. Drogowcy starają się umożliwiać dojazd i przejazd wszędzie, gdzie jest to możliwe. Służby odpowiedzialne za oznakowanie objazdów śpią.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-09, 15:47 
właśnie wyjrzałem przez okno i mnie wcięło normalnie. jakiś 'ćwierćmózg' obtaśmował chodnik i zrobił dojazd do parkingu (przy kościele; naprzeciw cmentarza). po chodniku jeżdżą zarówno zwykłe samochody osobowe, jak i np. duży dostawczy ford. nie wydaje mi się, aby chodnik z kostki był przystosowany do takich ciężarów. ciekaw tylko jestem, czy w razie (bardzo prawdopodobnego) zniszczenia chodnika, zapłaci za to (remont) właściciel parkingu, czy jak zwykle społeczeństwo. zresztą, to chyba nawet retoryczne pytanie.

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-09, 15:53 

I tak jest już od wczoraj. Ciekawe, co za inżynier z bożej łaski planował kolejność robót. To samo jest z nowiutką ścieżką rowerową, która w kilku miejscach jest już mocno nadwyrężona.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-09, 19:39 

Akurat tam chodnik już był - kiedyś zaś muszą wymienić nawierzchnię drogi. Do parkingu innego dojazdu nie ma. Podobnie nie da się porobić kładek tam, gdzie jeździ wciąż sprzęt budowlany. Nie ma dobrej pory na taki poważny remont, po prostu trzeba go przeżyć.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-09, 20:31 

a gdzie te konkrety? Nie sądzicie że remont 579 to takie syzyfowe pracę,kiedy ta droga będzie po remoncie znów wymagała reperacji? Niedługo!!! Tysiące tirów postarają się aby nawierzchnia nie była długo ładna. PS Mickow ale pierdzielnąłeś bloga :mrgreen:

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-09, 20:51 

@lolo - wiemy to doskonale, porozumienie z marszałkiem obejmuje trzy etapy, pierwszym jest obecny remont, drugim tzw obwodnica centrum Błonia śladem ulicy Towarowej i za cmentarzem do drogi na Leszno wraz z wiaduktem, trzecim docelowa obwodnica całkowicie wyprowadzająca tranzyt z miasta. Drugi etap zaczyna się juz w tym roku - przystępujemy do sporządzania planów.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-10, 09:29 

Miki napisał(a):
Akurat tam chodnik już był - kiedyś zaś muszą wymienić nawierzchnię drogi. Do parkingu innego dojazdu nie ma. Podobnie nie da się porobić kładek tam, gdzie jeździ wciąż sprzęt budowlany. Nie ma dobrej pory na taki poważny remont, po prostu trzeba go przeżyć.

Ale 8 stycznia w poniedziałek samochody jeździły po nowo ułożonej kostce przed kościołem. Jest tam taki odcinek.
Jak położą deskę to chyba samochód sobie poradzi z przejazdem a ludziom będzie łatwiej.
Ogólnie zgadzam się z tobą Miki, nie ma dobrego terminu, trzeba to jakoś przeżyć, ale mam wrażenie, że roboty nie idą zbyt śpiesznie. Rozgrzebane odcinki leżą odłogiem, nikt ich nie tyka przez parę dni albo lepiej. Jakby tak do każdego odcinka była oddzielna ekipa to by może szybciej poszło.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-01-10, 11:14 

Lolo napisał(a):
Nie sądzicie że remont 579 to takie syzyfowe pracę,kiedy ta droga będzie po remoncie znów wymagała reperacji? Niedługo!!! Tysiące tirów postarają się aby nawierzchnia nie była długo ładna.

Dekle studzienek na gotowym odcinku Targowej juz teraz są nieco poniżej powierzchni asfaltu. Taka nierówność przyspiesza proces 'wbijania'
otworu studzienki przez ciężkie samochody.

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1