Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-12-16, 07:50

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-25, 16:30 

Polityka polityką.Spotkanie nt.uciążliwości .... itp.itd. ok.Ale szkoda, że nikt nie poruszył sprawy remontu od strony technicznej.Szkoda,że nikt nie zainteresował się szczegółami projektu remontu 579.Teraz widać że rurociąg kanalizacji odwadniającej będzie biegł starym śladem i studzienki ściekowe będą w wielu miejscach w osi jezdni(pierwsze, nowe studzienki na odcinku Traugutta tak są wyprowadzane ). :( Moje obawy i wnioski: lokalizowanie studzienek wg starego układu będzie narażało mieszkańców bloków przy Traugutta na hałasy ze strony TIRów i ciężarówek z przyczepami (szczególnie na zakręcie przy MarcPol-u) podobne jak przed remontem i do tego dyskomfort dla kierowców kiedy samochód wpada w obniżenie studzienki. Na interwencje w/s projektu już za późno-remontu przecież nie można zatrzymać.Podejrzewam ,że pospiesznie wykonany projet został delikatnie mówiąc niedopracowany.:oops:'

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-25, 19:16 

W tym roku, jako zasługę przypisywał sobie Pan Hernik modernizację ulicy Piłsudskiego. I od mostku do Okrzei jest pięknie, ale jak długo.
Po pierwsze te ogromne samochody zniszczą to, na co zostało wydane tyle pieniędzy.
Po drugie, co za ................... (niech każdy wstawi co chce, bo jak ja wstawię to kogoś obrażę) pozwolił aby w okolicach dwóch placówek oświatowych puścić takie natężenie ruchu.
Co, czekamy aż nie daj boże coś się stanie. Żadnego znaku o ich lokalizacji.

Według mnie to ktoś za to odpowiada, ale jak zwykle nie ma winnych, a we mnie utrwala się przekonanie, że urzędnicy to specjalna kasta, dla której myślenie ma kolosalną przyszłość.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-25, 19:53 

dobry. napisał(a):
Po pierwsze te ogromne samochody zniszczą to, na co zostało wydane tyle pieniędzy.
Po drugie, co za ................... (niech każdy wstawi co chce, bo jak ja wstawię to kogoś obrażę) pozwolił aby w okolicach dwóch placówek oświatowych puścić takie natężenie ruchu.
Co, czekamy aż nie daj boże coś się stanie. Żadnego znaku o ich lokalizacji.

Według mnie to ktoś za to odpowiada, ale jak zwykle nie ma winnych, a we mnie utrwala się przekonanie, że urzędnicy to specjalna kasta, dla której myślenie ma kolosalną przyszłość.

Tym razem to nie urzędnicy zawinili w największym stopniu . Policja powinna wyegzekwować od kierowców TIR-ów respektowania wytyczonych tras objazdów.
Kierowcy TIR-ów rozkosznie mijają znak zakazu wjazdu pojazdów o masie powyżej 8 ton jaki znajduje na skrzyżowaniu ul Piłsudskiego i Okrzei . Wczoraj wezwana na miejsce policja w postaci blond policjantki zwyczajnie uciekła z miejsca , na placu boju pozostali 2 straznicy miejscy , którzy niewiele mogli zrobić , zwyczajnie bronili wjazdu na most i na wyremontowaną niedawno ulicę . Moim zdaniem największą winę ponosi komendant Powiatowej Komendy Policji w Babicach . Wystarczy przez tydzień postawic patrole policyjne w okolicy Biedronki i gdzieś w okolicy Radonic , egzekwowac od kierowców przestrzegania wyznaczonych objazdów . Policjanci z drogówki wykazali sie jedynie karaniem mandatami mieszkańców Błonia usiłujących dojechac do swoich domów , a napotykających na drodze remontowane odcinki drogi. Inna sprawą jest zupełny brak oznaczeń informujących o ustytuowaniu wzdłóż przebiegu ulicy placówek oświatowych. Jesli policja nic nie zrobi to tragedia wisi na włosku , Tiry pędzą przez miasto i jak im za ciasno na ulicy , jadą zwyczajnie chodnikiem ( ul.Okrzei na odcinku od Liceum do skrzyzowania z Piłsudskiego)
Mam nadzieje , że sprawa zostania pozytywnie zakończona zanim dojdzie do tragedii.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-26, 22:59 

Ten remont był konieczny ale obawiam się że za 2lata droga znów będzie drogą przez mękę.Ja rozumiem że koniec roku,wybory,trzeba zdążyć z wydaniem unijnych funduszy,ale bez obwodnicy dla Tirów to jest kaska w błoto,tylko odsunięcie problemu.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-27, 09:05 

Nowy chodnik na ul. Piłsudskiego przy moście już jest zniszczony - po czwartkowym zaklinowaniu się TIR-a na moście.Policja drogowa postała w sobotę z godzinę i się zmyli, a ciężarówki jeżdża dalej.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-27, 09:36 

Witajcie:D
Czy coś wyniknęło ze spotkania-KTOŚ ZAPROPONONOWAŁ JAKIS SENSOWNY DOJAZD DO UL. SOCZACZEWSKIEJ I NARUTOWICZA-?? Czy nadal licząc na łaskę drogowców trzeba wjeżdżać tam gdzie jest zakaz wjazdu?

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-27, 11:54 

Jest wyjazd przez parking Marcpolu, niektórzy osiągają tam niezłe prędkości !!!
Ja już się przyzwyczaiłam i jest mi wygodnie , jest zakaz a ja się nie przjmuję tylko jadę dalej. W piątek się piekliłam bo jakoś tak człowiek ma taki nawyk dziwny, że jak zakaz to nie jechać ale trzeba się takiego nawyku pozbyć i wszystko jest OK .

( ale jak mi ten nowy sposób jazdy zostanie na zawsze to nie wiem .... )

gp

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-27, 12:10 

Ok,można przejechać za Marcpolem ,tylko szkoda ,że żadnej informacji nikt nie raczył umieścić... :D

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-27, 12:12 

Tak tak tylko za Markpolem wyjeżdża się na plac zabaw :D

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-27, 12:52 

kamilka napisał(a):
Tak tak tylko za Markpolem wyjeżdża się na plac zabaw :D

Palc zabaw to chyba za dużo powiedziane ( a potym co zrobią z niego samochody to nawet na 100%). Wysypano tam nawet takie kamyczki i one wytyczają "OFICJALNĄ" drogę wyjazdu.

Infromacji o ww (oprócz posta mikiego) nigdzie nie znalazłam , ale namierzyłam tę drogę podczas "spacerku"

A jak w sobotę zadzwoniłam na Policje zapytać jak się teraz wyjeżdza z Narutowicza ( bo nie chciało mi się latac od zakazu do zakazu i potrzeć gdzie się da boczkiem przejechać) to pan Policjant ( bardzo miły zresztą, pozdrawiam może czyta) powiedział,że nie ma pojęcia !!

gp

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-27, 12:58 

Obrazki: 72
Ścigajcie pana Ropiaka i nowo wybranego burmistrza. Od tego są.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
PostNapisane: 2006-11-27, 15:15 

Miki napisał(a):
Stowarzyszenie Drogi Błonia
i kandydat na urząd burmistrza
Paweł Białecki

zapraszają na spotkanie dotyczące zmniejszenia uciążliwości wywołanych przez modernizację drogi wojewódzkiej 579 i ulicy Narutowicza

Spotkanie odbędzie się 24.11.2006 (piątek)
o godzinie 19.00 w Gimnazjum nr 2
przy ulicy Narutowicza 4

W spotkaniu wezmą udział:
Kierownik robót na drodze wojewódzkiej nr 579
Policjant z wydziału ruchu drogowego

tak było miło przed wyborami a dziś
Wysłany: 27 Lis, 2006 - 12:58

--------------------------------------------------------------------------------

Ścigajcie pana Ropiaka i nowo wybranego burmistrza. Od tego są.
:D :D :D

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-27, 16:05 

Cytuj:
Policjant z wydziału ruchu drogowego

Policjantom się nie chciało, więc ich nie było! I tak się TIR-owców boją!

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-27, 17:48 

Obrazki: 72
Pan Ropiak od lat jest nie do ścignięcia, a przełożenia na nowego burmistrza też macie lepsze niż ja :)

My robimy nadal swoje - naciski z wielu stron pomogą bardziej, niż tylko z jednej i to opozycyjnej.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł: Na wydrę!!!
PostNapisane: 2006-11-27, 18:07 

Błoniacy w sobotę chciałem dojechać do targu i pomny rozkopanej Grodziskiej podjechałem od Poznańskiej do wykopu i zaparkowałem.Później spacerek na targ.Okazuje się niepotrzebnie gdyż cwaniaki podjeżdzały pod samą bramę olewając zakaz ruchu i mając w nosie remont.Ja rozumiem mieszkańcy Narutowicza i Sochaczewskiej ale reszta? Widocznie w naszym mieście nie obowiązują przepisy ruchu drogowego,człowiek całe życie się uczy... :?:

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1