Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-01-21, 08:03

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-08-14, 11:19 

GDDKiA przygotowywuje się do remontu trasy Nr 2 na odcinku Sochaczew - Błonie

Cytuj:
WSTĘPNE OGŁOSZENIE INFORMACYJNE
Roboty budowlane

Roboty w zakresie budowy dróg 2007/S 50-061573

NAZWA, ADRESY I PUNKTY KONTAKTOWE:
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie, ul. Mińska 25, Do wiadomości Agnieszka Wiercioch, PL-03-808 Warszawa. Tel. +48 22 870 65 49.

NAZWA NADANA ZAMÓWIENIU PRZEZ INSTYTUCJĘ ZAMAWIAJĄCĄ:
Przebudowa drogi krajowej nr 2 odcinek Sochaczew - Paprotnia - Błonie.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-08-16, 10:45 

w deche - teraz to ludzie z Sochaczewa to będą fruwać...

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2007-08-16, 10:59 

Obawiam się, czy przy remoncie Trasa Poznańska nie ulegnie poszerzeniu.

Zgłoś post
 Tytuł: obawy legala
PostNapisane: 2008-01-03, 22:12 

legal, a jakie konkretnie niebezpieczeństwo upatrujesz w poszerzeniu trasy poznańskiej?
Oświeć mnie proszę, bo nie rozumiem...

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-01-06, 10:50 

yatsek napisał(a):
legal, a jakie konkretnie niebezpieczeństwo upatrujesz w poszerzeniu trasy poznańskiej?
Oświeć mnie proszę, bo nie rozumiem...
Nie będę cię oświecał. Przejdź się na trasę poznańską (koło Bolesty) i popatrz jak by wyglądało poszerzenie tej drogi i jaki wpływ miało będzie na mieszkańców tych bloków.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-11-18, 23:46 

Cytuj:
jakie konkretnie niebezpieczeństwo upatrujesz w poszerzeniu trasy poznańskiej?

Ja, Kolego mieszkam bezpośrednio przy samej trasie za Błoniem właśnie w kierunku Sochaczewa i wierz mi nie chciałbyś mieć TIRów tuż za oknem.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-11-19, 09:54 

chinet napisał(a):
Cytuj:
jakie konkretnie niebezpieczeństwo upatrujesz w poszerzeniu trasy poznańskiej?

Ja, Kolego mieszkam bezpośrednio przy samej trasie za Błoniem właśnie w kierunku Sochaczewa i wierz mi nie chciałbyś mieć TIRów tuż za oknem.

Drogi Kolego. Problem polega na tym, że zupełnie mnie nie interesuje gdzie mieszkasz i koło jakiej trasy, i że TIR'y jeżdżą, bądź będą jeździć pod Twoim oknem. Podobnie jak nie interesuje to setek tysięcy ludzi w skali roku, którzy przemierzają trasę poznańską.

Masz po prostu pecha... a może szczęście - być może będzie to okazja, by zmienić coś w swoim życiu - sprzedać dom, mieszkanie, czy co tam masz przy tej trasie i się wyprowadzić w spokojne miejsce?

Tak. Nie ma w Polsce żadnej inwestycji drogowej bez protestów mieszkańców - przykłady mozna znaleźć codziennie. To strasznie żenujące. To pogłębia zapaść cywilizacyjną, w której tkwimy. Ale co tam MOJE jest najważniejsze. By zacytować klasyka "Moja prawda jest bardziej mojsza niż Twojsza"

Pozdrawiam pogodnie.

yatsek

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-11-20, 00:30 

Yatsek, wcale nie narzekam że mieszkam przy tej trasie. Był to mój (i mojej małżonki) świadomy wybór. Przyzwyczaiłem się już do tego, że 15 metrów od domu pomykają TIRy jednak nie podoba mi się pomysł z poszerzeniem drogi do dziesięciu metrów czy ile tam będzie. Wszyscy przecież walczą o obwodnicę i autostradę po to, by przez miasto i najbliższą okolicę nie przewalała się właśnie kawalkada setek tysięcy pojazdów.
Chociaż jak za lat piętnaście okaże się, że autostardy, obwodnicy i innych udogodnień komunikacyjnych dalej nie będzie, będę mógł sprzedać dom, działkę i wyprowadzić się w spokojne miejsce. Może z powrotem do Wawy :wink: .

Dzięki za pozdrowienia.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-11-21, 16:38 

Cytuj:
Nie ma w Polsce żadnej inwestycji drogowej bez protestów mieszkańców - przykłady mozna znaleźć codziennie. To strasznie żenujące. To pogłębia zapaść cywilizacyjną, w której tkwimy.

Mylisz się, inwestycje drogowe dobrze zaplanowane i rozsądnie prowadzone obywają sie bez protestów. Prywata urzędników jest przyczyną protestów. Masz przykład z Magdalenką, lepiej poprowadzić drogę pod oknami mieszkańców oraz wyciąć kilka hektarów lasu niz poprowadzić drogę polami. /pola wykupione przez ludzi z GDDKiA/
W Błoniu podobnie w polach budujemy magazyny a drogi prowadzimy przez miasto.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-11-21, 18:57 

Obrazki: 72
Magazyny budują prywatni inwestorzy na zakupionych za ciężkie pieniądze terenach. Droga przez miasto będzie budowana na terenie będącym w 95% własnością miasta - i nie ma żadnej innej alternatywnej trasy, będącej własnością publiczną - trzeba najpierw wykupić grunty.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-27, 11:24 

Czy ktoś zna sczegóły dotyczące remontu DK 2, kiedy ma się zakończyć, co ma się zmienić (po za nową nawierzchnią oczywiście) i itd. :?: :?: :?:

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-04-28, 16:34 

chodnik będzie, hura! :)

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-05, 12:39 

Przejrzałam strony GDDKiA i innych zarządów drogowych i nigdzie nie znalazłam słowa na temat aktualnego remontu "dwójki". Nawet na mapie utrudnień drogowych nic nie ma na ten temat. Widziałam że gdzieś między Błoniem a Radzikowem robią kawałek chodnika. Czy ktoś zna więcej szczegółów? Zryli asfalt na tak długim odcinku i nigdzie ani słowa...

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-05, 15:32 

Chyba niezbyt dokładnie szukałeś:

www.gddkia.gov.pl/article/oddzialy/gddk ... 6000#trjmp

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2009-05-25, 06:39 

W nawiązaniu do tematyki remontu trasy nr 2 chcę zadać pytanie:
dlaczego droga w m. Błonie została całkowicie wyłączona, czy z uwagi na budowę w niedalekiej przyszłości obwodnicy zachodniej Błonia nie lepiej byłoby w miejscu planowanego skrzyżowania tejże obwodnicy z 2 wykonanie już teraz ronda - podobnego do tych jakie są w Sochaczewie. Czy może planują wykonać to podczas budowy obwodnicy albo podczas pozostałego remontu 579 od strony Leszna.
Kwestia czy ma być rondo czy światła chyba nie ulega wątpliwości, w sensie praktycznego rozładowania natężenia ruchu.

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1