Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2017-12-11, 16:07

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2015-11-07, 03:13 

Konsekwentnie starać się pomagać w miarę potrzeb i możliwości :-)

Zgłoś post
PostNapisane: 2015-11-08, 14:18 
maćko napisał(a):

Widzę, że się sporo nauczyłeś od burmistrza :lol: :lol: :lol:

Zgłoś post

PostNapisane: 2016-06-06, 00:23 
Gość napisał(a):
maćko napisał(a):

Widzę, że się sporo nauczyłeś od burmistrza :lol: :lol: :lol:

Proszę ustosunkować się do tematu:

- przebudowy drogi 579 i budowy wiaduktu, w konteksie wyroku WSA w sprawie decyzji środowiskowej;

- budowy basenu, w kontekście braku własności terenu, braku konsultacji z mieszkańcami, nieznanego programu funkcjonalnego, niezrozumiałego planu przesuwania środków budżetowych;

- Straży Miejskiej, w kontekście funkcjonowania monitoringu wizyjnego, szczególnie nie myląc pojęcia funkcjonowania z działaniem;

- ścieżek rowerowych, w kontekście tworzenia rozwiązań skandalicznie niskiej użyteczności;

- fontanny interaktywnej w Parku Bajka, w kontekście nieznanej oceny sanitarnej obiektu i niebezpiecznej powierzchni;

- polityki informacyjnej urzędu, w kontekście znikomo użytecznego informatora BIS, miernie opracowanych stron internetowych, zamawianych reportaży filmowych z nieodłączną osobą włodarza, propagandowych wywiadów radiowych.

Jak już się wypowiesz w zaproponowanych tematach, będziemy mogli ustalić w czym możesz pomóc i komu.

Zgłoś post

PostNapisane: 2016-06-07, 18:43 
maćko napisał(a):

przedstaw tu interpelacje jakie złożyłeś w czasie półtorarocznego zasiadania w Radzie Miejskiej :)

Zgłoś post

PostNapisane: 2016-07-25, 21:30 
Gość napisał(a):
Proszę ustosunkować się do tematu:

- przebudowy drogi 579 i budowy wiaduktu, w konteksie wyroku WSA w sprawie decyzji środowiskowej;

- budowy basenu, w kontekście braku własności terenu, braku konsultacji z mieszkańcami, nieznanego programu funkcjonalnego, niezrozumiałego planu przesuwania środków budżetowych;

- Straży Miejskiej, w kontekście funkcjonowania monitoringu wizyjnego, szczególnie nie myląc pojęcia funkcjonowania z działaniem;

- ścieżek rowerowych, w kontekście tworzenia rozwiązań skandalicznie niskiej użyteczności;

- fontanny interaktywnej w Parku Bajka, w kontekście nieznanej oceny sanitarnej obiektu i niebezpiecznej powierzchni;

- polityki informacyjnej urzędu, w kontekście znikomo użytecznego informatora BIS, miernie opracowanych stron internetowych, zamawianych reportaży filmowych z nieodłączną osobą włodarza, propagandowych wywiadów radiowych.

Kiedy otrzymamy odpowiedź od Radnego???

Zgłoś post

PostNapisane: 2016-09-06, 18:25 

Szanowni Państwo
Przepraszam za tak długi czas bez odpowiedzi. Tak jak już wspominałem wcześniej nie jestem zbyt częstym gościem tego forum. Nie oznacza to że jest utrudniony kontakt ze mną – w biurze Rady dostępny jest zarówno mój telefon jak i mail. Zapraszam. Nie do końca też uważam żeby była fair dyskusja z anonimowymi osobami które nawet nie zechcą się tu zalogować. Co innego ponaglenia Tomek_M :) .....postaram się w kilku słowach odnieść do tych tematów.
Po pierwsze powiem że każdy z tych tematów uważam za bardzo ważny. Przede wszystkim temat 579. Był to ( po raz kolejny ) pierwszy i chyba najważniejszy punkt obiecany przez Pana Burmistrza w kampanii przedwyborczej. Dlatego też staram się regularnie na niemal każdej sesji dopytywać o postępy. Pomimo tego że powoli zaczynam tracić nadzieje to za każdym razem jestem uspokajany że prace trwają i wszystko jest na dobrej drodze. Polecam zerknąć do protokołów z posiedzeń RM gdzie powinny być zamieszczone obszerne odpowiedzi. Dodam jeszcze że przed wakacjami RM sformułowała pismo dotyczące przebudowy drogi 579 oraz budowy wiaduktu w którym wyraziła swoje stanowisko mocno podkreślając jak bardzo ważna jest to inwestycja dla Błonia, zapowiadając jednocześnie ewentualne protesty. Pismo to zostało wysłane do wielu decyzyjnych osób w Państwie: od radnych powiatowych przez starostów, wójtów, posłów, ministrów aż po panią Premier i Prezydenta. Czekamy na odpowiedzi.
W temacie basenu z tego co wiem jest już porozumienie w sprawie zamiany gruntu. Były organizowane dwa wyjazdy studyjne podczas których radni oglądali podobne obiekty w innych miejscowościach. Były zgłaszane uwagi do projektu które jeśli się nie mylę zostały uwzględnione. Tu też odsyłam do protokołów z sesji.
Straż Miejska. Zgodzę się że był okres kiedy Straż nie funkcjonowała w stu procentach sprawnie. Z tego co wiem wszystkie uwagi na ten temat były wielokrotnie zgłaszane i omawiane na komisjach bezpieczeństwa. Mam wrażenie że dużo się poprawiło w tej kwestii a i nowa siła w postaci nowych strażników wniosła dużo świeżej krwi. :)
W dwóch słowach o ścieżkach rowerowych: są złożone wnioski na dofinansowanie takich inwestycji oraz robione są projekty. Z tego co wiem planowane jest dość dużo ścieżek rowerowych także wszystko rozbija się o finanse. Mam nadzieje że będą.

Fontanna: Zgadzam się że od początku pojawiały się problemy dotyczące bezpieczeństwa na fontannie które na moje oko systematycznie były usuwane. Na sesji 5.09.2016 zgłosiłem po raz kolejny ta sprawę i usłyszałem obietnice kolejnych poprawek na nawierzchni.
Zaś w temacie Bisu powiem że ktoś już tu był na tyle miły i wyszukał mój post dotyczący tego wydawnictwa ;) w tamtym czasie mocno zdenerwowały mnie cięcia w moim artykule tym bardziej że były one dość znaczące i wymowne. Myślę jednak że sprawę omówiłem z redakcją i na dzień dzisiejszy nie mam zastrzeżeń. Znikoma użyteczność ??? wydaje mi się że tak nie jest. BIS w moim przekonaniu rozchodzi się jak świeże bułeczki a ludzie zawsze o niego pytają. A co do włodarza którego wszędzie pełno – no cóż wydaje mi się że takie jego prawo. Promuje się jak potrafi i nie można zaprzeczyć że wychodzi mu to nieźle.

Miałem napisać w dwóch słowach, wyszło troszkę więcej a i tak napewno nie wyjaśniłem wszystkiego. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu przez Biuro Rady i oczywiście na wszystkie sesje oraz komisje.

Pozdrawiam

M.G.

Zgłoś post
PostNapisane: 2016-09-17, 18:20 
maćko napisał(a):
Przepraszam za tak długi czas bez odpowiedzi. Tak jak już wspominałem wcześniej nie jestem zbyt częstym gościem tego forum. Nie oznacza to że jest utrudniony kontakt ze mną – w biurze Rady dostępny jest zarówno mój telefon jak i mail. Zapraszam. Nie do końca też uważam żeby była fair dyskusja z anonimowymi osobami które nawet nie zechcą się tu zalogować.

Czy nie po to jest forum, aby ułatwiać kontakt i zapewniać anonimowość?

Zgłoś post

PostNapisane: 2016-09-18, 18:27 
maćko napisał(a):
Zaś w temacie Bisu (...) Znikoma użyteczność ??? wydaje mi się że tak nie jest. BIS w moim przekonaniu rozchodzi się jak świeże bułeczki a ludzie zawsze o niego pytają.

Rozchodzi się jak świeże bułeczki... bo jest darmowy! Temat BISa wśród wymienionych jest "najłatwiejszy" do uporządkowania.

Nie wiem jak autor pytań do Radnego, ja natomiast jestem rozczarowany zarówno treścią odpowiedzi, które ledwo prześlizgują się po wypunktowanych tematach, jak i formą, która utrudnia odbiór. Może mam zbyt duże oczekiwania? Liczyłem także, że Radny włączy się w tematy bieżące, to znaczy te, które są uzupełniane o nowe wpisy. I czekam wiąż na jakąś ciekawą publikację w BISie, na tematy wybrane przez Radnego, w których czuje się zorientowany. Ktoś kto jest młody i ambitny powinien dawać przykład...

Zgłoś post

PostNapisane: 2016-09-21, 15:00 

Zapraszam do kontaktu przez Biuro Rady.
Pozdrawiam
M.G.

Zgłoś post
PostNapisane: 2016-09-26, 16:06 
maćko napisał(a):
Pozdrawiam
M.G.

Mam rozumieć, że nie chcesz krytykować burmistrza i jego świty publicznie???

Zgłoś post

PostNapisane: 2016-11-07, 17:50 
Gość napisał(a):
maćko napisał(a):
Pozdrawiam
M.G.

A może w końcu odniesiesz się do materiału opublikowanego w Kurierze Mazowiecki w dniu 2 sierpnia 2016, dotyczącego fontanny w parku bajka?

http://warszawa.tvp.pl/26388954/park-bajka-w-bloniu-pod-nadzorem-sanepidu

:?: :?: :?:

Zgłoś post

PostNapisane: 2016-11-29, 21:29 
Gość napisał(a):
Gość napisał(a):
maćko napisał(a):
Pozdrawiam
M.G.

A może w końcu odniesiesz się do materiału opublikowanego w Kurierze Mazowiecki w dniu 2 sierpnia 2016, dotyczącego fontanny w parku bajka?

Najpierw powinien włączyć myślenie, samodzielne :lol:

Zgłoś post

PostNapisane: 2016-12-22, 07:50 
Gość napisał(a):
maćko napisał(a):
Pozdrawiam
M.G.

Radny, który nie rozumie, że zadane przez mieszkańców pytania powinny doczekać się odpowiedzi? Pytania bez najmniejszego personalnego czy politycznego podtekstu, pytania o bezpieczeństwo!

Zgłoś post

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1