Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2017-11-21, 12:46

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: porządki
PostNapisane: 2015-04-10, 08:16 
Proszę żeby
interweniował Pan w sprawie porządku na posesjach
w Pana okręgu. Fabryczna, Grodziska, rejon przy PKP.

Zgłoś post

Tytuł: Re: porządki
PostNapisane: 2015-04-10, 18:48 
gość 26 napisał(a):
w sprawie porządku na posesjach

Cóż tak razi, że trzeba aż interwencji władzy?

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-04-18, 10:25 
Teren po GS-e, teren pomiędzy GS a PKP,ul.Mokra przy PKP - parking, posesja Fabryczna róg Kwiatów Polnych, dwie posesje przy Fabrycznej - bliżej Mokrej.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-04-18, 10:30 
Kto jak nie radny ma się tym zająć.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-04-21, 16:20 
Panie Macieju, proszę zabrać głos na forum!

W tej i innych sprawach chcielibyśmy widzieć jakieś zainteresowanie zgłaszanymi problemami i tematami.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-04-29, 18:08 
Gość napisał(a):
Panie Macieju, proszę zabrać głos na forum!

Może chciałby Pan pożalić się na burmistrza, może na zawartość BISa?

Proszę napisac coś na temat spraw bieżących, straży miejskiej, podobno są jakieś zmiany?

Proszę napisać nam coś na temat nowej inwestycji czyli basenu i hali sportowej, byliście jako FS podobno pomysłodawcami budowy hali sportowej?

Proszę napisać nam na temat rozbudowy szkoły w Bieniewicach, temat bardzo ważny dla mieszkańców tej okolicy, także tych potencjalnych nowych osadników?

Proszę zabrać głos w pilnej palącej sprawie rozprzestrzeniania się patologi społecznych m.in. narkomani wśród mieszkańców Błonia?

Proszę napisać nam coś na temat działania, czy może niedziałania monitoringu wizyjnego miasta?

Jest masa spraw, dla radnego, dla całej rady miejskiej, jest też masa pytań bez odpowiedzi i coraz większa obojętność i poczucie bezsilności u znacznej części mieszkańców. Mam na myśli tych, którzy nie zdają się na wole miłościwie urzędującego wybranego większością głosów, czyli mniejszością mieszkańców, włodarza.

Zachęcam do działania.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-04-29, 20:44 
Szanowni Państwo
z racji tego że zostałem wywołany do odpowiedzi napiszę kilka słów na w/w tematy. Tematy nie są mi obce... ale po kolei:
po pierwsze przepraszam że tak długo nie odzywałem się na forum ale z różnych powodów omijam w ostatnim czasie to miejsce. nie znaczy to że nie ma ze mną kontaktu. w biurze rady jest dostępny zarówno mój mail jak i nr telefonu kom. jestem też zazwyczaj w Błoniu i zawsze możemy się spotkać :)
- w temacie działek a raczej zabałaganionych terenów które straszą rozmawiałem ostatnio z odpowiednimi urzędnikami i mimo że sprawa jest trudna, ponieważ każda z działek ma właściciela a UM nie ma zbyt dużych możliwości (poza nieustannym wzywaniem do zrobienia porządku) to widać już mały postęp ( jakieś wiosenne porządki na fabrycznej ) i mam nadzieję że będzie lepiej.
-rejon przy PKP...hmmm...uparcie walczę z "barem pod chmurką" który tam sobie działał....w zeszłym roku udało się wyciąć tam stare owocowe drzewo i wykopać pozostałości po starym słupie energetycznym. te zabiegi utrudniły troszkę życie degustatorom wysokoprocentowych trunków i jeśli się nie mylę zrobiło się tam czyściej ( inna sprawa że pan właściciel sklepu chyba nie jest tym zachwycony... no ale co zrobić;).....jeśli chodzi o parking ....to nie jest to teren gminny ...mimo wszystko udało się załatać troszkę dziur....w tym rejonie nie da się na razie wiele więcej pozmieniać z racji planowanej przebudowy 579. z tego samego powodu nie uda się na dzień dzisiejszy przebudować skrzyżowania fabryczna - grodziska i fabryczna - mokra......mając jednak na uwadze że to ostatnie skrzyżowanie jest strasznie niebezpieczne udało się namalować tam oznaczenia poziome i zainstalować lustro...drobiazgi a jednak ułatwiają troszkę życie
pozdrawiam
maciek górski

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-04-30, 23:44 
mac napisał(a):
tak długo nie odzywałem się na forum ale z różnych powodów omijam w ostatnim czasie to miejsce

Proszę nam napisać jasno - cóż to za powody?

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-05-01, 17:45 
..... na Pana burmistrza nie będę się żalił ;-) lecz jeśli chodzi o BIS nadal uważam że jest to cenzurowane wydawnictwo....hmmm...ale skoro mają być zmiany na lepsze może kiedyś uda się jakąś rubryczkę p.t. "okiem opozycji" gdzie będą się pojawiały artykuły w oryginalnych autorskich wersjach
-jeśli chodzi o straż miejską ...to jest ona nieustannie motywowana przez komisje bezpieczeństwa a efekty widać już choćby pod centrum kultury gdzie zakaz parkowania zaczyna być przestrzegany....niestety monitoring i jego obsługa przez SM nadal pozostawia wiele do życzenia.
-sprawa basenu i hali sportowej.....niestety pomimo prośby nadal nikt z radnych nie dowiedział się do tej pory jak bardzo zaawansowane są prace nad obiecaną przez burmistrza halą z basenem....może to kolejna niespodzianka....na najbliższej sesji dopytam.
-w temacie narkomani podczas ostatniej komisji oświaty padł wniosek o zatrudnienie profesjonalnego streetworkera który pracowałby z młodzieżą na ulicach...myślę że jest to jakiś pomysł

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-05-08, 19:33 
mac napisał(a):
-sprawa basenu i hali sportowej.....niestety pomimo prośby nadal nikt z radnych nie dowiedział się do tej pory jak bardzo zaawansowane są prace nad obiecaną przez burmistrza halą z basenem....może to kolejna niespodzianka....na najbliższej sesji dopytam.

Bardzo proszę poruszyć ten temat, ponieważ właśnie na tym etapie przygotowania inwestycji zapadają decyzje skutkujące na lata.

W celu kontynuowania dyskusji o planowanym basenie i hali sportowej zapraszam do wątku Kompleks sportowo-rekreacyjny:
viewtopic.php?f=4&t=56875

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-05-13, 19:29 
mac napisał(a):
(...)niestety monitoring i jego obsługa przez SM nadal pozostawia wiele do życzenia.

No właśnie, ktoś musi mocno przycisnąć urząd w tym temacie.

Zgłoś post

PostNapisane: 2015-06-12, 15:14 
mac napisał(a):

I jakie są wieści w tej sprawie? W protokole z posiedzenia rady w dniu 18 maja jest jedno nieprecyzyjne pytanie o basen i typowa odpowiedź.

Zgłoś post

Strefa czasowa: UTC + 1