Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2018-10-22, 20:15

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2011-02-01, 21:44 

Z racji,że należę m.in. do tej komisji, proszę o informacje co Państwa zdaniem należy zrobić lub zmienić w tym temacie.

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-02-06, 20:36 

Witam,
proponuję jak najszybciej doprowadzić do realizacji planowanego od kilku lat fotoradaru mobilnego co pozwoli na znaczną poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach i zasili nasz gminny budżet. Jakie działania podejmie Pan na rzecz natychmiastowej poprawy bezpieczeństwa np. na ulicy Bieniewickiej, Grodziskiej?
pozdrawiam

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-02-07, 13:07 

Pani Jagodo.
Czy sądzi Pani, że Straż Miejska będzie miała czas aby stać z fotoradarem?
Ja mam wątpliwości.

Pieniądze z mandatów nie zasilą już budżetu gminy, ponieważ było to bardzo nadużywane - " łatanie dziur budżetowych gmin".
Od 01.01.2011r. zmieniło się Prawo o Ruchu Drogowym regulujące tą kwestię.

Mam pytanie, na jakim etapie zakończyły się rozmowy z Powiatem w temacie progów zwalniających na Bieniewickiej?
Było to całkiem rozsądne rozwiązanie na odcinku miejskim.

Panie Jarku.
Jakby Pan mógł zbadać i ten wątek.

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-02-17, 21:56 
aha, to wyjaśnia dlaczego Rada Miejska ustaliła dla Straży Miejskiej plan 25000 mandatów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z czegoś trzeba mieć kasę, tylko dlaczego obywatele miasta mają płacić za zaciągnięte długi.

Zgłoś post

PostNapisane: 2011-02-22, 11:07 

Nurya napisał(a):
aha, to wyjaśnia dlaczego Rada Miejska ustaliła dla Straży Miejskiej plan 25000 mandatów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z czegoś trzeba mieć kasę, tylko dlaczego obywatele miasta mają płacić za zaciągnięte długi.

25 000 mandatów czy 25 000 zł z mandatów :?: :?: :?: :?:

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-02-22, 12:20 

no to "babcie " z jajkami na targu mają przechlapane :) reszta i tak może spać spokojnie :) :) :) .

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-02-24, 11:50 

Jagoda Sowińska napisał(a):
Witam,
proponuję jak najszybciej doprowadzić do realizacji planowanego od kilku lat fotoradaru mobilnego co pozwoli na znaczną poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach i zasili nasz gminny budżet. Jakie działania podejmie Pan na rzecz natychmiastowej poprawy bezpieczeństwa np. na ulicy Bieniewickiej, Grodziskiej?
pozdrawiam

Witam.
Niestety w budżecie na rok 2011 nie został przewidziany zakup takiego urządzenia. Uważam,że przydałoby się w naszej gminie.Nie dlatego,żeby zasilić budżet,ale przede wszystkim,żeby poprawić bezpieczeństwo na drogach,bo piratów drogowych nie brakuje.
Poprawa bezpieczeństwa na ulicy Grodziskiej nastąpi w momencie ograniczenia ruchu tranzytowego przez miasto.Będzie to możliwe po wybudowaniu tzw. obwodnicy Błonia w ciągu drogi 579,wcześniej nie widzę rozwiązań na zmianę obecnej sytuacji.
Co do ulicy Bieniewickiej zbadam jakie są dostępne rozwiązania i napiszę co można w tej kwestii zmienić.
KRZYSZTOF napisał(a):
Mam pytanie, na jakim etapie zakończyły się rozmowy z Powiatem w temacie progów zwalniających na Bieniewickiej?

Myślę,że w przyszłym tygodniu będę wiedział jak się sprawy mają,wybieram się do WDiM na rozmowę z naczelnikiem.
Nurya napisał(a):

Nie do końca tak to wygląda. Owszem na wniosek jednego z radnych limit wpływów z mandatów został zwiększony z 5000 na 25000 złotych.Pytanie jak to się ma do rzeczywistych działań Straży Miejskiej,nałożonych mandatów i wpływów do budżetu?Zresztą trzeba pamiętać,że mandat to kara,a nie nagroda.Ja też chciałbym,żeby wszyscy byli uczciwi i postępowali zgodnie z prawem,wtedy takie służby jak SM czy policja nie byłby potrzebne.Niestety tak nie jest,a szkoda :(
Podam przykład.
Ostatnio spacerowałem ze swoją 4 letnią córką po naszym pięknym rynku.Chcieliśmy przejść po przejściu dla pieszych na drugą stronę ulicy.Niestety tuż przy przejściu jakiś "myślący" kierowca zaparkował swój okazały samochód dostawczy(w przepisach minimalna odległość zaparkowanego pojazdu od przejścia to 10metrów).Auto zasłaniało nam jadące pojazdy a kierowcom zasłaniało nas.Prawie potrącił nas samochód,całe szczęście skończyło się na strachu...Pytanie,co powinienem zrobić w takiej sytuacji?Czekać na "myślącego" kierowcę i mu podziękować czy zadzwonić na Straż Miejską,która ukarałaby go mandatem?Może następnym razem by pomyślał i nie popełnił takiego na pozór niewinnego błędu?
Jak widać nie chodzi o karanie mieszkańców i łatanie dziur budżetowych.Chodzi o to,żeby w naszym mieście było bezpieczniej.Czy to źle?
Pozdrawiam

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-02-24, 13:24 
gd
Jarek Uraszewski napisał(a):
minimalna odległość zaparkowanego pojazdu od przejścia to 10metrów

gdyby sie tego trzymać to w rynku prawie w ogóle nie można byłoby zaparkować :mrgreen: tyle jest tam przejść ,a to co się dzieje /szczególnie w piątek czy sobotę / to koszmar !!!
Ale gdzie ludzie mają parkować samochody ???
Pan piszę o dostawczym przy pasach ,a ja sie zastanawiam co Pan jako radny ma do zaproponowania kierowcom /temu z dostawczaka również / żeby taka sytuację rozwiazać ,bo jak widzę -Pana propozycja to "mandaty" ! - bravo !!!! :twisted: :evil:.

A jesli chodzi o ostatnio zauważone sytuacje, to miałem również przyjemność kilka dni temu w ciągu dnia /nocą lub wieczorem bym się może nie zdziwił :roll: / przechodzić przez rynek i widziałem grupę młodych ludzi popijających sobie browarki przed samym ratuszem na ławeczkach po stronie północnej i tak sobie pomyślałem -gdzie jest ta błonska straz miejska , monitoring , policja ???
Wniosek jest taki : "Są ,ale przeważnie - nie tam gdzie trzeba "

Zgłoś post

PostNapisane: 2011-02-26, 15:10 

Może nie do końca jasno napisałem,odległość 10 metrów od zaparkowanego pojazdu od przejścia tyczy się jezdni a nie chodnika...
Niestety w Błoniu zawsze był problem z parkingami,w ostatnim czasie sytuacja zaczęła się poprawiać.Wybudowano parkingi na osiedlu Sochaczewska,oddano do użytku parking przy ulicy Kościuszki.Jednak samochodów cały czas przybywa i jest to stanowczo za mało.Jedno jest pewne,trzeba ten problem rozwiązać.W jaki sposób?Mam kilka pomysłów i będę próbował je realizować.
v.i.p napisał(a):
Pan piszę o dostawczym przy pasach ,a ja sie zastanawiam co Pan jako radny ma do zaproponowania kierowcom /temu z dostawczaka również / żeby taka sytuację rozwiazać ,bo jak widzę -Pana propozycja to "mandaty" ! - bravo !!!! :twisted: :evil:.

Temu z dostawczaka zaproponowałbym,żeby patrzył na znaki drogowe...na rynek jest zakaz wjazdu pojazdów o masie powyżej 2,5tony!
Moją propozycją nie są mandaty,jest to jedno z dostępnych rozwiązań!I nie uważam,że brak miejsc do parkowania upoważnia kogokolwiek do łamania przepisów i stwarzania niebezpieczeństwa!!!No chyba,że się mylę...
Pozostałym póki co mogę zaproponować spacerek dla zdrowia...można zostawić autko dwie czy trzy ulice dalej i kawałeczek się przespacerować :) a nie "na siłę" parkować pod drzwiami sklepu,do którego akurat chcemy wejść.

Z piwkami na rynku to zupełnie inna historia,myślę,że jak już zostanie uruchomiony system monitoringu to się zmieni.Niestety służby dbające o nasze bezpieczeństwo(zwłaszcza policja) mają spore braki w swoich szeregach i nie ma takiej możliwości,żeby były wszędzie.W budżecie zostały przewidziane środki na zwiększenie ilości patroli policji,więc jest szansa,że będzie trochę lepiej.

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-02-28, 10:32 

Cytuję : "Niestety służby dbające o nasze bezpieczeństwo(zwłaszcza policja) mają spore braki w swoich szeregach i nie ma takiej możliwości,żeby były wszędzie."
To dlaczego Straż Miejska nie pracuje w soboty i niedziele, kiedy jest największe zagrożenie, kiedy młodzież nie ma co robić i przychodzą jej głupoty do głowy? Strażnicy Miejscy wtedy leżą na łonie rodziny.
Straż Miejska powinna być zlikwidowana a za te pieniądze dofinansowana Policja, która jest lepsza bo:
- na zgłoszenie przyjedzie zawsze (wcześniej czy później ale przyjedzie) - SM zawsze mówi że nie ma uprawnień do interweniowania
- Policja pracuje 24 h na dobę - SM nie
- Policja pracuje 7 dni w tygodniu - SM nie
- Policja ma większe uprawnienia a SM tylko siedzi w biurze
- Policja zatrudnia sprawne osoby, które nie boją się interweniować - SM to sami renciści i emeryci

ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKA.

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-02-28, 15:03 
W pełni zgadzam sie z Delicatisem -straż miejska w obecnej formie i tym składzie osobowym jest zupełnie niepotrzebną instytucją . Panowie na swoich posadkach SM ,żyją sobie elegancko i bezstresowo ,wielkiej krzywdy nikomu nie robią wiec i mieszkańcy nie maja strasznych powodów do narzekania - ale czy o to chodzi ???

Zgłoś post

PostNapisane: 2011-03-01, 20:08 

Kiedy SM zajmnie się notorycznie parkującymi na chodnikach(Włącznie z p. Sowińską)!? Przez 4 lata poprzednia rada nic z tym nie zrobiła! Ulica traugutta od marcpola po sam rynek, ul poznańska nie tylko od rynku do wyszyńskiego ale i już całe dni od kilku miesięcy do samej rzeki. Ma pan córke, więc powinien wiedzieć jakie to uciążliwe. Dlaczego ludzie, matki z dziećmi, emeryci mają omijać samochody chodząc po odchodach na trawie czy błocie. Po co SM blokady? Kiedy ta sytuacji z Traugutta(szczególnie w dni targowe, soboty i dni przedświąteczne) i Poznańskiej na całej długości! dzień w dzień o każdej porze, nawet w tej chwili, się zmieni?

A co do SM, albo dąrzyć trzeba do likwidacji, bo w tej formie służy tylko Wam, urzędnikom do wożenia d..., papierów i wywieszania ogłoszeń. Nie reagują na zgłoszenia, MarcPol(kierownictwo) w styczniu zadzwoniło do SM, poinformowało iż pod sklepem z małym dzieckiem siedzi osoba żebrząca, a gdyż na dworze -15, warto podjąć dniałania, by chociaż dziecko uratować. Przyjechali.....po 20 kilku minutach, zapytali się, cytuje: "Uciekasz stąd, czy jedziesz z nami?", nie wylegitymowali, nie zainteresowali sie przemarzniętym dzieckiem. Kompletne zero.
O Patrolujących osiedla strażnikach można tylko pomażyć. Nic nie robią Ci inwalidzi( przepraszam inwalidów, wielu z nich jest bardziej sprawnych i umysłowo i fizycznie od naszych SM) a pieniązki pobieraja.
Fotoradar? Po co? By siedzieli ciągle w samochodzie i statystyki nabijali?
Wystarczy się zgłosić do Policji(drogowej w Babicach), podać miejsca, i zapewniam Was, że przyjadą, rozstawia fotoradary. I na każdą informacje reagują. Przy szkole nr 1. byli bardzo czesto na wniosek dyrekcji. Na ul. Lesznowskiej także na wniosek mieszkańców.

Można jeszcze reformować SM. Na osoby młode, chętne do pracy, wysportowane.

PS. Czy rozwożenie się do domów po pracy to norma, czy anomalia? Oczywiście służbowym autem. Tak samo między sobą jak i urzędników.

Czy te problemy zostaną rozwiazane? Kiedy?

Pozdrawiam

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-03-04, 08:26 

Sprawa SM jest na "wokandzie forumowej" od samego początku.
Nie ma woli politycznej, aby coś zmienić.

Burmistrzowi pasuje taki "układ" i tylko silna presja społeczna może coś zaradzić.
Wątpię aby obecni Radni coś zmienili w tej materii.

Raczej będą to zapewnienia, obietnice, kosmetyczne zmiany.
Nie oczekujcie rewolucji.

Po prostu trzeba się "przyzwyczaić" do faktu, że marnotrawione są jakieś środki z naszych pieniędzy z powodu "trudności obiektywnych" :lol: :lol: :lol:
Bogata gmina, stać nas na to :D :D :D

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-03-21, 22:16 

Jagoda Sowińska napisał(a):

Byłem ostatnio w WDiM,z tego co się dowiedziałem,takie rozwiązanie jak progi zwalniające nie jest brane pod uwagę.Jest chodnik i oznaczony obszar zabudowany i teoretycznie to powinno wystarczyć.Jedyne rozwiązanie to egzekwowanie obowiązującego prawa.Czyli trzeba zgłosić na policję,żeby zwiększyła tam ilość kontroli radarowych.

Zgłoś post
PostNapisane: 2011-03-21, 22:18 

Delicatis napisał(a):
ZLIKWIDOWAĆ STRAŻ MIEJSKA.

Łatwiej powiedzieć trudniej zrobić...

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1