Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2017-12-16, 21:33

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-10-27, 19:14 
Radny

@generale. Jak napisałam wypowiedź moja była nie głoszonymi hasłami wyborczymi, a wyrażeniem moich prywatnych spostrzeżeń.
Program p. Parafiniuka - na stronie wwww.marekparafiniuk.pl, pytania do kandydata - kontakt@marekparafiniuk.pl. Zapraszam na spotkania z kandydatem. Terminarz spotkań zostanie z pewnością niebawem udostępniony.
Co do mojego programu - stawiam na współpracę i wierzę w jej powodzenie. Oto on:

Witam Państwa,
Nazywam się Anna Ludwin Właszczuk.
Zawodowo i prywatnie jestem związana z terenem Bieniewic, Konstantowa, Starych i Nowych Faszczyc oraz Dębówki.
Od kilkunastu lat mieszkam w Konstantowie, a od siedmiu lat jestem pedagogiem w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Bieniewicach.
Z racji wykonywanej pracy mam do czynienia z licznymi problemami mieszkańców naszego środowiska. Wiele z nich wymaga podjęcia systemowych działań, w które powinny zaangażować się wszystkie instytucje pomocowe.
W swojej pracy podejmowałam liczne działania:
 Dzięki współpracy z organizacjami i instytucjami udało się mi pozyskać środki finansowe na bezpłatne wyjazdy dzieci i młodzieży na kolonie letnie, dofinansowanie dla uczestników półkolonii, dofinansowanie do wycieczek i zakupu podręczników;
 Ważną częścią mojej działalności w Bieniewicach była organizacja czasu wolnego dla dzieci i młodzieży – półkolonie, kolonie, liczne zajęcia pozalekcyjne, rajdy profilaktyczne.
 Byłam współorganizatorką licznych akcji charytatywnych o zasięgu lokalnym i krajowym (m.in. Góra Grosza, Ecco Walkathon, zbiórka pieniędzy dla powodzian).
 Angażowałam się w liczne akcje integrujące społeczność lokalną (m.in. Festyn Wakacyjny w Bieniewicach, Parafiada w Błoniu, Malowanie Bombek).
Pracę w szkole łączę z funkcją kuratora społecznego w sprawach rodzinnych i opiekuńczych. Dzięki niej zdobyłam wiedzę, doświadczenie oraz przekonanie, że istnieje konieczność podjęcia działań o szerszym zasięgu niż lokalny, aby pomoc rodzinom w różnych jej dziedzinach, była skuteczna.

Szanowni Państwo,
Zadania, które według mnie są konieczne do realizacji w najbliższej kadencji:
- Integracja naszej społeczności. Razem możemy osiągnąć więcej.
- Poprawa współpracy pomiędzy ludźmi a instytucjami. Stwarzanie przyjaznego klimatu, dostępności i kompleksowej pomocy.
- Powołanie i sprawne funkcjonowanie zespołów interdyscyplinarnych, ich celem będzie zintegrowanie działań instytucji wspierających rodzinę. Tylko w ten sposób pomoc będzie skuteczna.
- Otwarcie świetlic środowiskowych zabezpieczających dzieci i młodzież w godzinach popołudniowych.
- Zabezpieczenie (uwzględnienie) środków finansowych na poprawę bezpieczeństwa dzieci i młodzież z terenów wiejskich (oświetlenie ulic, budowa chodników, ograniczenie prędkości i ruchu).
- Zapewnienie środków finansowych w budżecie gminy, nie tylko na cele inwestycyjne, ale także na potrzeby poszczególnych mieszkańców, w tym również naszej lokalnej społeczności.

Anna Ludwin Właszczuk
Kandydatka do Rady Miejskiej
Okręg 3
Lista nr 24
Miejsce na liście - 10
Państwa głos oddany na mnie - to strzał w 10! Dziękuję
Pozdrawiam :)

Załączniki:
DAR_8802-1.jpg
DAR_8802-1.jpg [ 4.39 KiB | Przeglądane 9789 razy ]

Ostatnio edytowano 2010-11-13, 08:40 przez annik, łącznie edytowano 4 razy
Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-27, 21:23 

Obrazki: 72
A ja się pod tym programem podpiszę obu łapkami. Potrzeba nam w radzie ludzi pozytywnie zakręconych. Ot - dziś spotkałem Marcina Kołotę. Szedł na PiS-owski piknik do kina - i mnie absolutnie nie przeszkadza, że z nimi utrzymuje kontakt, czy się przyjaźni. On nigdy nikomu świni nie podłożył, nikomu nie zaszkodził, a pomógł wielu. I dobrze by było mieć więcej takich aktywistów w radzie i w mieście, czy na wsi.

Jeżeli ktoś odniósł wrażenie po moich utarczkach z rozumkiem, że mam coś przeciwko nauczycielom, czy też nauczycielom w gminnej polityce - to wrażenie mylne. Był to jedynie argument przeciwko szowinizmowi rozumka, odmawiającego pełni praw obywatelskich dużej grupie społecznej, i to bardzo społeczności potrzebnej i przydatnej.

Nie dajmy się dzielić w ten sposób, szufladkować, albo wmówić sobie, że z jakiegoś tam powodu jesteśmy lepsi niż nasz bliźni.

Zgłoś post
 Zobacz profil   Prywatny album
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-28, 19:23 
Loo napisał(a):
Zależy mi na tym, aby środki, jakimi dysponuje gmina nie były rozdysponowane tylko na potrzeby inwestycyjne, ale również uwzględniały i obejmowały potrzeby poszczególnych mieszkańców, w tym również, naszej lokalnej społeczności.

Czy może Pani rozwinąć temat ?

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-28, 21:15 
Radny

Widząc, jak dużo dzieje się w Błoniu i okolicy - mam wrażenie, że przeważająca część środków jest pożytkowana (i oczywiście słusznie) na liczne inwestycje - modernizacje. Chodzi się nam po Błoniu niewątpliwie lepiej niż przed kilku laty, stan co niektórych dróg jest coraz lepszy (wiem, że wiele z nich to drogi powiatowe - więc chodzi o inną pulę środków). Interesuje mnie, jakie środki z budżetu gminy są zabezpieczane np. na poczet stypendiów (zdolni uczniowie są zdecydowanie zbyt skromnie doceniani), dofinansowań do wyjazdów dzieci, a jakie na organizację czasu wolnego dla dzieci i młodzieży (tu zwłaszcza gmina nie powinna "oszczędzać" i tu zwłaszcza należałoby się przyjrzeć, jak rozkłada się to na wsi, a jak w mieście).Wiem, że temat być może nie jest wyczerpująco wyjaśniony, ale w tym kierunku bym zmierzała.
Z całą pewnością nie miałam na myśli czegoś w stylu "rozdawania" środków finansowych na dowolne potrzeby mieszkańców.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-01, 23:30 

Znalazlem Pani odpowiedz. :wink:
Dla mnie dosc konkretna, tak jak przyklady Pani dzialania.
Zycze powodzenia.
8)

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-11, 19:38 
Czy widzi Pani jakieś możliwości działania Gminy w sprawie naszych rodaków w Kazachstanie?

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-11, 22:55 
Radny

Niestety nie wiem, czy dotychczasowe działania gminy podejmowały temat repatriacji mieszkańców Kazachstanu pochodzenia polskiego. Skłaniam się w swoich poglądach na tę sprawę w kierunku działań Obywatelskiego Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Powrót do Ojczyzny" Jakuba Płażyńskiego (wcześniej śp Macieja Płażyńskiego) i popieram działania przez nich podejmowane zmierzające do podjęcia nowej ustawy.
W projekcie Ustawy o powrocie do Rzeczypospolitej Polskiej osób pochodzenia polskiego deportowanych i zesłanych przez władze Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich czytamy m.in." W aktualnym stanie prawnym tempo repatriacji uzależnione jest głównie od możliwości mieszkaniowych jednostek samorządu terytorialnego. One to bowiem - w miarę posiadanych środków - inicjują i prowadzą działalność na rzecz powrotu Polaków, których okoliczności dziejowe pozostawiły poza granicami Polski. Warunkiem niezbędnym do wydania takim osobom wizy wjazdowej w celu repatriacji jest zapewnienie im przez zapraszającego (samorząd, osobę fizyczną, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej) lokalu mieszkalnego i źródeł utrzymania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Gmina może ubiegać się o dotacje z budżetu państwa na pokrycie kosztów związanych z zapewnieniem lokalu mieszkalnego.

W projekcie ustawy proponuje się, aby obowiązek zapewnienia repatriantowi i jego rodzinie mieszkania powierzyć organowi administracji rządowej, którym jest minister właściwy do spraw wewnętrznych, pozostawiając równocześnie dotychczasową możliwość zapewnienia lokalu mieszkalnego przez gminę lub członków najbliższej rodziny. Wybór tego organu jest podyktowany faktem, iż obecnie sprawy związane z repatriantami prowadzi podległy mu Departament Obywatelstwa i Repatriacji. Dlatego też ten minister powinien być obowiązany do realizacji zadań, które ustawa nakłada teraz na samorządy.

Istotnym ograniczeniem w kwestii integracji repatriantów w Polsce jest brak w pierwszych latach pobytu dostatecznych środków finansowych pozwalających między innymi na dodatkowe lekcje nauki języka polskiego i pokrycie kosztów mieszkaniowych. W projekcie proponuje się przyznanie stosownego świadczenia analogicznego do otrzymywanego przez cudzoziemców na podstawie art. 92 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej".
Z całą pewnością w obecnym stanie prawnym potrzeby znacznie przewyższają możliwości gmin (nie tylko naszej).Uważam, że sprawy powrotu osób pochodzenia polskiego deportowanych i zesłanych nie można marginalizować. Należałoby podjąć działania zmierzające do urealnienia wysokości obciążenia finansowego, lokalowego (przepraszam za słowo "obciążenie"), na jakie może w obecnym stanie pozwolić sobie gmina. I przejść do działania.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 11:21 
Zostanie Pan(i) radnym(ą) i będzie głosowanie nad budżetem 2010/11, i będzie następująca pozycja: Dokumentacja projektowa obwodnicy zachodniej.
Jak Pan(i) zagłosuje?
A/ ZA
B/PRZECIW
C/ WSTRZYMA SIĘ

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 12:59 
Radny

Szanowny @Kacper. Jestem zwolenniczką obwodnicy docelowej wschodniej. Wielokrotnie, choćby na tym forum, czytałam, sprzeczne informacje dotyczące "obwodnicy" zachodniej. Jak coś robić to solidnie, nie zaś inwestować w rozwiązanie, które, moim zdaniem, i tak nie poradzi sobie z problemem przejazdu ruchu tranzytowego wzdłuż trasy 579, zwłaszcza po 2012 roku.
Byłabym przeciw.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 13:32 

Pani Anno - nowy przebieg 579 nie jest żadną obwodnicą - jest to rozwiązanie problemu komunikacyjnego w samym mieście, możliwe do realizacji już w przyszłym roku. Zaawansowane w przygotowaniu na 95%.

Wycofanie się z niego powoduje zakonserwowanie obecnego stanu rzeczy na przynajmniej kilkanaście lat.

Proszę się nie poddawać ekoterrorystycznej indoktrynacji :)

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 17:00 
Radny

Panie Miki. Było pytanie - była odpowiedź. A czego się tam Pan doszukuje, to już Pana sprawa.

Zgłoś post
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 18:24 
Z tym zaawansowaniem na poziomie 95% to gruba przesada. Wszyscy wiedzą, że niedawno prace rozpoczęto od nowa.

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-12, 21:11 
Dziękuję za odpowiedź.

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14, 17:46 
Miki napisał(a):
Pani Anno - nowy przebieg 579 nie jest żadną obwodnicą - jest to rozwiązanie problemu komunikacyjnego w samym mieście, możliwe do realizacji już w przyszłym roku. Zaawansowane w przygotowaniu na 95%.
Jeżeli nie jest "żadną obwodnicą", to dlaczego we wszystkich dokumentach urzędowych, podpisanych przez burmistrza - widnieje obwodnica- jakieś rozdwojenie jaźni. :lol:

@Darko ma rację. Te 95% to wyborcza propaganda panie Bajkowski. :cry: :cry:

Zgłoś post

Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-14, 18:38 

Raport środowiskowy to tylko malutki, acz ważny detal planistyczny. I tylko on był robiony od podstaw od nowa. Zaawansowanie ogólne robót planistycznych to właśnie 95 %

Zgłoś post
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1