Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-03-25, 14:44

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto


Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wpisz tutaj treść wiadomości. Nie może mieć ona więcej niż 60000 znaków. 

Uśmieszki
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Rozmiar:
Kolor tekstu
Opcje:
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest włączony
Uśmieszki są włączone
Wyłącz BBCode
Wyłącz uśmieszki
Nie parsuj linków
Pytanie
Wpisz wynik dodawania cyfr pięćset trzydzieści i dziewięć cyfrą i zakończ przecinkiem, kropką i wykrzyknikiem:
To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
   

Przegląd wątku - Wiadomości prawdziwe SPORT
Autor Wiadomość
  Tytuł:   Cytuj
Dobrze gada, wodki mu dac...
Powstaje nowa hala z dwoma boiskami do siatki/kosza, jak piszesz boiska do plazowki, wiec trza cos zorganizowac.
:roll:
Post Napisane: 2008-06-15, 21:42
  Tytuł:   Cytuj
Nie należy mylić zadań WIT-u z zadaniami koordynatora sportu.

Inwestycje przygotowuje WIT, finansuje gmina (czyli rada de facto) a wykonuje burmistrz. Koordynator co najwyżej może zgłosić zapotrzebowanie, czy podpowiadać jak coś można zrealizować. Na tym jego rola w procesie inwestycyjnym się kończy.

I teraz dochodzimy do clou naszej dyskusji - sport dorosłych zasadniczo jest ich prywatną sprawą. Gmina może dać dostęp do urządzeń i obiektów sportowych, będących jej własnością. Może dofinansować imprezy ogólnodostępne, typu piknik sportowy, dni Błonia etc.

Finansuje zadania z zakresu szkolenia młodzieży - w tym celu ogłaszane są konkursy, z pieniędzy pozyskanych w ten sposób można opłacać trenerów, czy kupić sprzęt sportowy. Zasadniczo powinien to być sprzęt do szkolenia młodzieży, ale tu się zdarza, że kluby kupią np stroje dla seniorów.

Gmina nie ma obowiązku podtykać pod nosek.

Kiedy się nauczycie, że człowiek ma tyle, ile sobie wypracuje? Wygodny kojczyk, korytko napełniane o określonej porze to szczyt marzeń?

Pan Dumała w Bramkach zorganizował treningi piłkarskie dla młodzieży, i wyjął Błoniance 30 tysięcy z ogólnej sumy 140 tysięcy na piłkę nożną w gminie. Chciało mu się i zostało to dostrzeżone. Niestety, wyprowadził się z terenu gminy, i nie ma komu pociągnąć roboty w Bramkach.

Za to ruszyło się coś w Passie i w Radzikowie. Stowarzyszenie z Radzikowa wystąpiło o dofinansowanie szkoleń dla kandydatów na trenerów i instruktorów sportowych - członków stowarzyszenia. Zobowiązali się oni odpracować społecznie te nakłady przy szkoleniu młodzieży z Radzikowa.

I to powinien być wzór do naśladowania - zakasać rękawy, robić, i szukać wsparcia w gminie i u sponsorów prywatnych.

A pomocnik na pół etatu nie będzie potrzebny, jak każdy organizator imprezy sportowej dopilotuje do końca swoje dzieło - skończyłem strzelanie, zrobiłem listę zwycięzców, przekazałem panu Leduchowskiemu i nie uciekłem, tylko poczekałem, aż przyjdzie pora na dekorację moich zwycięzców, pomogłem donieść nagrody, i dopiero wtedy mogłem iść delektować się świętem.

Ktoś musi robić, żeby inni mogli się bawić. Ale takie imprezy jak dni Błonia są sporadyczne, i do ich obsługi nie potrzeba ludzi na całorocznych etatach.
Post Napisane: 2008-06-15, 21:29
  Tytuł:   Cytuj
To trza zatrudnic pomocnika..., nawet na pol etatu.
:wink:
Post Napisane: 2008-06-15, 20:39
  Tytuł:   Cytuj
Moje strzelanie na sali gimnastycznej liceum też nie trafiło do programu - za dużo tych imprez na raz się odbywało.

Jeżeli chodzi o informacje sportowe - jest błoński portal sportowy, ino od rezygnacji pana Dumały nie ma komu się nim zajmować.

Ja jestem informatykiem, i nie interesuję się sportem na tyle, by o nim informować innych.

Chcesz mieć swoją działkę w portalu, i nią zarządzać własnoręcznie - zapraszam, pomogę urządzić i nauczę obsługi. Ale tekstów za ciebie nie napiszę.

Podobnie - urządzasz jakąś imprezę - daj info na stronie blonie.pl potem napisz sprawozdanie i też umieść.

Zobacz - moje informacje o zawodach i o zakładaniu koła LOK tam się znalazły - napisałem, korzystając z mechanizmu "dodaj artykuł".

Trzeba chcieć.

Myślisz, że gmina zatrudni specjalnych wysłanników na każdy mecz lokalny?

A sport w gminie to głównie szkoły i zawody międzyszkolne - jest tego sporo.

Mam właśnie do wrzucenia na stronę program rozgrywek strzeleckich na nadchodzący rok szkolny - i też jest tego dużo, a to tylko jedna, mało popularna dyscyplina. Piłka nożna, ręczna, lekkoatletyka - i okazuje się że cały czas coś się dzieje, i często zaczyna się jedno na drugie nakładać i kolidować - stąd funkcja koordynatora sportu.

Pan Leduchowski ma to wszystko ogarnąć i uporządkować. A Dni Błonia to już zupełny odjazd, bo tam niczego na sztywno się nie da zaplanować.

Byłem pełen podziwu, jak radził sobie z tym pan Leduchowski, tym bardziej, że był kontuzjowany, i kuśtykał o kuli. I nie było nawet pomocnika, żeby nagrody z samochodu doniósł na scenę...
Post Napisane: 2008-06-15, 19:43
  Tytuł:   Cytuj
Miki napisał(a):
Pan Leduchowski jest koordynatorem, a nie organizatorem. Organizować sobie zajęcia powinniśmy sami, gmina dofinansowuje zajęcia sportowe dla młodzieży - dlatego ogłaszane są konkursy w dziedzinach, na jakie jest zgłaszane zainteresowanie klubów i stowarzyszeń. Dodatkowo gmina finansuje sport przez utrzymanie obiektów sportowych - stadionu Błonianki i Olympu.

Jak sobie zorganizujesz klub, koło zainteresowań (sportowych) to wtedy zgłaszasz się do pana Leduchowskiego, że np w czasie Dni Błonia zrobisz turniej piłki plażowej i razem zastanawiacie się jak to zrobić, i ile gmina może pomóc.

Boiska do piłki plażowej zaplanowane są na terenie glinianek, i już są skierowane do realizacji.


Rzeczywiscie jest tak duzo imprez sportowych, ze trzeba to wszystko zgrac i skoordynowac.
Z tego wniosek, ze jesli nie znajdzie sie organizator, to nie bedzie czym koordynowac.
Wspomniany turniej byl ponoc zgloszony do urzedu, a nie pojawila sie nawet wzmianka o nim w programie imprez.

ps.
Jaka druzyna wygrala ten turniej?
Post Napisane: 2008-06-15, 19:33
  Tytuł:   Cytuj
Pan Leduchowski jest koordynatorem, a nie organizatorem. Organizować sobie zajęcia powinniśmy sami, gmina dofinansowuje zajęcia sportowe dla młodzieży - dlatego ogłaszane są konkursy w dziedzinach, na jakie jest zgłaszane zainteresowanie klubów i stowarzyszeń. Dodatkowo gmina finansuje sport przez utrzymanie obiektów sportowych - stadionu Błonianki i Olympu.

Jak sobie zorganizujesz klub, koło zainteresowań (sportowych) to wtedy zgłaszasz się do pana Leduchowskiego, że np w czasie Dni Błonia zrobisz turniej piłki plażowej i razem zastanawiacie się jak to zrobić, i ile gmina może pomóc.

Boiska do piłki plażowej zaplanowane są na terenie glinianek, i już są skierowane do realizacji.
Post Napisane: 2008-06-15, 19:13
  Tytuł:   Cytuj
Slyszalem kiedys o propozycji podzielenia terenu Blonianki na dzialki budowlane...
Moze to nie taki zly pomysl?
:lol:

Swoja droga jest chyba jakis spec d/s sportu w Błoniu, chyba p. Leduchowski, ktory na razie nic nie robi. Mowilo sie o boiskach do plazowki, o basenie, o kapielisku, a nawet o boisku "tartanowym" przy szkole nr 1 /podobnym do tego przy "Merze"/ i co? Na razie nic, chociaz i tak dobrze, ze wreszcie gimnazjum przy Narutowicza bedzie mialo sale sportowa.
Mamy przeciez okres wiosenno-letni i urzad niewielkim nakladem sil /teren pod impreze/ i finansowym /nagrody/ moglby zorganizowac "cos" dla bloniakow...
W czasie ostatnich dni blonia zorganizowano /i NIE zrobil tego p.Leduchowski/ halowy turniej pilki siatkowej. Fajny pomysl. Moze teraz czas na koszykowke /streetball lub hala/, tenis, pilke nozna, rowery, biegi, itd. tylko KTO to zorganizuje? Moze p. Leduchowski??? :oops:
Post Napisane: 2008-06-15, 14:06
  Tytuł:   Cytuj
już dawno ten "klub"rozwiązać a teren sprzedać pieniądze się przydadzą chociażby na basen a tak miasto karmi twory znawców piłkarskich
Post Napisane: 2008-06-15, 14:00
  Tytuł:   Cytuj
Cytuj:
IMHO pan Banaszkiewicz decydując się zostać prezesem Błonianki powinien złożyć mandat radnego.
Powinien, ale tego nie zrobi 9jest to dodatkowy pieniądz) i wpływ na pewne decyzje. :wink:
Post Napisane: 2008-06-15, 13:39
  Tytuł:   Cytuj
IMHO pan Banaszkiewicz decydując się zostać prezesem Błonianki powinien złożyć mandat radnego.

Jeżeli tego nie zrobił, miasto nie powinno przydzielać żadnych pieniędzy klubowi.

Marcinowi Kołocie odmówiono udziału w komisji alkoholowej, bo "zachodził konflikt interesów" - świetlica "O uśmiech Dziecka" jakieś pieniądze z tejże komisji dostaje.
Post Napisane: 2008-06-11, 12:56
  Tytuł:   Cytuj
Ta cała sytuacja w Błoniance to jedno wielkie G... . Taka jest prawda ! Znam temat gdyż interesowałem sie tym co tam się dzieje ,ale po wyborach niby "nowych władz" przeszła mi ochota :oops: . I teraz co- kolega Banaszkiewicz spaceruje dumny jak paw ,że powrócił i od razu niby kaskę załatwił od kolegów i koleżanek Radnych z pełną akceptacja p.Zenona / w końcu koledzy/ plac amatorsko zostal wyrównany, płotek będzie prosty itd. Ale wystarczy przyjrzeć się wynikom sportowym poszczególnych roczników /niektóre znikneły bo i młodziez widocznie ma tego dość / aby dojść do wniosku ,że osiągniecia tego klubu sięgneły /niestety / dna :cry: .
Trenerzy obecni -to nie chce nawet pisać bo to temat na osobny wątek.

@Miki Gmina niestety kaskę juz dała i nie wiem czy może cokolwiek wstrzymać ,Mosir czy coś podobnego to narazie projekt-projektu aprawo widocznie p.B -prezesa nie dotyczy-w końcu przecież pewnie w urzedzie też go nie znają .
Jak możesz prześlij im kopię linka który zamieściłem to się ludziska dokształcą :mrgreen:
Post Napisane: 2008-06-11, 12:27
  Tytuł:   Cytuj
A to jest curiosum - pan Banaszkiewicz nie wszedł do zarządu Błonianki poprzednio właśnie dlatego, że był radnym i zachodził konflikt interesów.

Dziś ten konflikt również zachodzi, i jest pytanie, czy miasto nie powinno w trybie natychmiastowym zaprzestać finansowania Błonianki z tego ( i innych, równie istotnych) powodu.

Tworzony jest MOSiR - jak powstanie, temat przestanie być aktualny, bo szkolenie młodzieży piłkarskiej i opłacanie np trenerów przejmie MOSiR, a stowarzyszenie Błonianka będzie musiało wyżywić się samo.
Post Napisane: 2008-06-11, 11:37
  Tytuł:   Cytuj
No to jak mam już tak informować o wszystkim urzędników, to może ktoś mi wyjaśni przy okazji wybrania p.Banaszkiewicza na prezesa Błonianki jak się to ma do art 18 o pracownikach samorządowych.
Pełny link i tekst poniżej

http://www.batory.org.pl/ftp/korupcja/s ... adnego.pdf
Post Napisane: 2008-06-11, 11:32
  Tytuł:   Cytuj
Ciekawa sprawa, decydowało dwoje nauczycieli i prawnik.

Burmistrz chyba za bardzo nie może się postawić jedno- i prawomyślnej większości w radzie.

W razie czego mały sz...k :D i wszystko w porządku. :lol:
Post Napisane: 2008-05-30, 14:51
  Tytuł:   Cytuj
Miki napisał(a):
Źle skierowane pytanie. To nie burmistrz dzieli środki, i nie burmistrz wybiera komisję.
Ta sprawa leży w kompetencji rady, i do rady należy się zwracać z pytaniami.
I właściwą drogą jest złożenie pytania na dziennik w ratuszu - wtedy rada ma obowiązek odpowiedzieć.
Miki
Brak ci znajomości tematu.

Burmistrz dzieli środki finansowe.

Komisja konkursowa je tylko opiniuje (burmistrz nie jest związany ich opinią).

Pytanie zadane publicznie, także wymaga odpowiedzi.
Post Napisane: 2008-05-30, 08:07

Strefa czasowa: UTC + 1


Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie
zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w regulaminie forum.