Błonie | BIP | BIS | Plan Miasta | Centrum Kultury | Kalendarz imprez | Biblioteka | Kącik adopcyjny | || Teraz jest 2019-07-19, 14:06

Forum Błonia

Kanały RSS: Forum | Miasto


Odpowiedz
Nazwa użytkownika:
Tytuł:
Treść wiadomości:
Wpisz tutaj treść wiadomości. Nie może mieć ona więcej niż 60000 znaków. 

Uśmieszki
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:
Rozmiar:
Kolor tekstu
Opcje:
BBCode jest włączony
[img] jest włączony
[flash] jest wyłączony
[url] jest włączony
Uśmieszki są włączone
Wyłącz BBCode
Wyłącz uśmieszki
Nie parsuj linków
Pytanie
Wpisz wynik dodawania cyfr pięćset trzydzieści i dziewięć cyfrą i zakończ przecinkiem, kropką i wykrzyknikiem:
To pytanie służy do uniemożliwienia automatycznego wysyłania formularza przez boty spamujące.
   

Przegląd wątku - OTWARCIE DROGI 579 PONIEDZIAŁEK 17.00 PRZY JANKAZIE
Autor Wiadomość
  Tytuł:  Re: OTWARCIE DROGI 579 PONIEDZIAŁEK 17.00 PRZY JANKAZIE  Cytuj
a kiedy ta droga będzie gotowa
Post Napisane: 2017-04-24, 08:33
  Tytuł:   Cytuj
Polemikę na temat "średnicy" przeniosłem do tematu "Średnica" Błonia.

[ Dodano: 2007-07-22, 17:59 ]
piotrkowalski napisał(a):
Zgadzam się z Tobą typowy egoistyczny populizm,

Mam pytanie panie piotrze, dlaczego "typowy egoistyczny populizm" :?:
typowy-często spotykany,
egoista-człowiek przedkładający własny interes nad dobro innych,
populizm-popieranie lub lansowanie idei, zamierzeń, głównie politycznych i ekonomicznych, zgodnych z oczekiwaniami większości społeczeństwa w celu uzyskania jego poparcia i zdobycia wpływów lub władzy.
Już jest powyborach i dążenie do wybudowania OBWODNICY BŁONIA poza terenem zabudowy mieszkaniowej, nijak sie ma do tego co Pan pisze.
Jest to konsekwentne działanie od początku 2004r. nie nastawione na uzyskanie poparcia, zdobycia wpływów lub władzy, a dla DOBRA MIASTA I GMINY BŁONIE.
piotrkowalski napisał(a):
mam pytanie ile osób startowało z list BDiJ do wyborów , i ile członków uzyskało mandat,nie chce sie mylic ale to była porażka dla BDiJ

Startowało 8osób do Rady Miejskiej i 3 do Rady Powiatu.
Nikt nie zdobył wymaganej wiekszości głosów.
Nie odbieramy tego jako porazki, lecz jako zdobyte doświadczenie.
Post Napisane: 2007-07-22, 15:06
  Tytuł:   Cytuj
@sneer - nowy odcinek 579 idzie przez pole za CPN, pomiędzy działkami a cmentarzem - dopiero przy skrzyżowaniu z Bieniewicką stoi przy nim pierwszy dom, i cały tak naprawdę uciążliwy odcinek to ok 150 - 200 metrów od Bieniewickiej w kierunku torów, i kilka domów stojących w bezpośrednim sąsiedztwie drogi. Oczywiście, strefa oddziaływania drogi przeniesie się o tych 200 metrów na zachód - tyle, że nadal pozostanie w tym samym mieście.

Co do możliwości województwa mazowieckiego - są zapewne duże, jednak liczenie pieniędzy w cudzej kieszeni zawsze jest łatwe.

Załatwcie wydatkowanie ich na wasz projekt - na pewno nie Drogi Błonia będą temu oponować. Obwodnica docelowa jest częścią naszych planów od samego początku. Nie mając oponentów macie łatwiej - zróbcie wreszcie coś pozytywnego.
Post Napisane: 2007-07-22, 11:20
  Tytuł:   Cytuj
sneer
cieszy twoja opinia.
Ta droga nie przynosi NIC miastu i gminie.
Nie ma przy niej terenów przeznaczonych pod inwestycje okołodrogowe - z których gmina mogłaby miec podatki.
Jest jeszcze wieksze zagrozenie- po wybudowaniu drogi w tym miejscu Błonie na kilkadziesiąt lat moze zapomniec o wojewódzkich inwestycjach drogowych.

Dzięki Burmistrzowi Reszce pozostaniemy z tym rozwiązaniem na wieki, a w związku ze zwiekszającym sie ruchem drogowym w Polsce (średnio 10% rocznie w woj.maz) będziemy mieli piekło.
Post Napisane: 2007-07-22, 11:09
  Tytuł:   Cytuj
Jeszcze raz powiem ze jestem laikiem i nie mieszkam przy tej planowanej drodze ale coraz mniej mi sie ona podoba. Ewidentnie prowadzi przez środek miasta więc co to za rozwiązanie że tylko przez mały kawałek przechodzi w miejscu niezamieszkanym (jeżeli dobrze patrzyłem) przez działki. Co to za sens. Żaden moim zdaniem. Teraz ruch jest duży a będzie jeszcze większy. Poza tym droga ta wydaje mi się tylko ułatwieniem dla tirów zeby nie musiały stać w dużych korkach tylko zachrzaniać świetna drogą bez mijania się powoli na zakrętach przy markpolu i poczcie a nie dla mieszkańców. Bo ja teraz przechodząc z przez ulicę to prawie padam na kolana przed kierowcą który mnie puiścił bo stać mozna nawet kilka minut. Masakra. Powinno sie szanować pieszych trochę.
Post Napisane: 2007-07-22, 10:58
  Tytuł:   Cytuj
piotrkowalski napisał(a):
Będąc na spotkaniu Rady Osiedla nr 3 z marszałkiem Struzikiem,które odbyło się dzisiaj w budynku OSP stwierdzam .ze w Błoniu nie powstanie zachodnia obwodnica,powiem więcej nie powstanie basen,nowe bloki,stadion,najszybciej można się spodziewac budowy trzeciego kościoła,takie jest społeczeństwo błońskie wszystko na NIE :evil:
Dlaczego masz taką opinię :?:
Czy tylko dlatego, że mieszkańcy Osiedla nr 3 bronią swoich miejsc zamieszkania. Z tego co słyszałem, nie było sprzeciwu przeciwko budowie basenu,bloku,stadionu i nie wspominano o budowie trzeciego kościoła.
Uogólniasz, na NIE jest tylko budowa
[center]DROGI TRANZYTOWEJ - OBWODNICY WARSZAWY PRZEZ BŁONIE[/center]
najbardziej absurdalnego pomysłu w Polsce, a może w Europie.
Post Napisane: 2007-07-22, 10:34
  Tytuł:   Cytuj
Miki napisał(a):
Samochody z krajówki pojadą Lesznowską? A dokąd? Na Osieku zamontujesz teleporter?
Na skrzyżowaniu Modlińska -Lesznowska będzie "teleporter" w postaci ronda.
Cytuj:
Ruch lokalny od dawna ucieka w Lesznowską, ponieważ od strony Leszna na Modlińskiej tworzy się niebotyczny korek. Niezależnie od tego, czy uda się wybudować nowy przebieg 579 w śladzie Towarowej, czy nie, ruch tranzytowy będzie przez nasze miasto przechodził. A dokładniej przez jego centrum, koło kościoła, Marcpolu, poczty, targowiska. Będzie rósł i stawał się coraz uciążliwszy.
TUTAJ NAPISAŁEŚ PRAWDĘ - TYLKO Z TEJ PRAWDY NIE WYCIĄGNĄŁEŚ WNIOSKÓW.
[center]A jak wybudują "średnicę" Błonia zwiększy się dwukrotnie.[/center]
[center]Wybudowanie obwodnicy poza miastem jest możliwe i rowiąże te problemy o których piszesz.[/center]Przykłady o zabawkach i tupaniu daruj sobie, są nieprzydatne.
Ta sprawa cie przerasta, nie rozumiesz zasad planowania ruchu drogowego i nie znasz możliwości Województwa Mazowiedzkiego. Wierzysz w to co ci mówią :D
Post Napisane: 2007-07-22, 08:59
  Tytuł:   Cytuj
Zgadzam się z Tobą typowy egoistyczny populizm,mam pytanie ile osób startowało z list BDiJ do wyborów , i ile członków uzyskało mandat,nie chce sie mylic ale to była porażka dla BDiJ
Post Napisane: 2007-07-22, 07:36
  Tytuł:   Cytuj
Samochody z krajówki pojadą Lesznowską? A dokąd? Na Osieku zamontujesz teleporter?

Ruch lokalny od dawna ucieka w Lesznowską, ponieważ od strony Leszna na Modlińskiej tworzy się niebotyczny korek. Niezależnie od tego, czy uda się wybudować nowy przebieg 579 w śladzie Towarowej, czy nie, ruch tranzytowy będzie przez nasze miasto przechodził. A dokładniej przez jego centrum, koło kościoła, Marcpolu, poczty, targowiska. Będzie rósł i stawał się coraz uciążliwszy.

Małe dziecko może tupiąc nóżkami i krzywiąc mordkę żądać od rodziców kupna zabawki, na którą ich nie stać. Może również tupać i krzyczeć na sprzedawcę w sklepie, ale ten mu jej nie da bez odpowiedniego ekwiwalentu pieniężnego.

Demagogia i populizm - tylko tak można nazwać stwierdzenie, że wojewódzcy notable dadzą nam dziś zewnętrzną obwodnicę. Nie dadzą, i członkowie BDiJ(bez wiaduktu) doskonale z tego sobie zdają sprawę.
Post Napisane: 2007-07-22, 00:34
  Tytuł:   Cytuj
sneer napisał(a):
A powiedzcie mi dlaczego taki odcineczek jest tej średnicówki na lesznowskiej. Po co tak?
To bardzo proste. Jak wiesz Trasa Poznańska się korkuje już teraz od nadmiaru pojazdów.
W przypadku skrzyżowania na jednym poziomie (światła, rondo) tych dwóch głównych dróg, dla rozładowania drogi krajowej (jest ona ważniejsza) zostanie puszczony ruch ul. Lesznowską.
Ja widzisz, wchodzi ona w skład rozwiązania ruchu pojazdów na "średnicy" Błonia.
A Miki jak zawsze jest niedoinformowany :D :D
Post Napisane: 2007-07-21, 23:44
  Tytuł:   Cytuj
Lesznowska nie ma nic wspólnego z nowym przebiegiem 579.
Post Napisane: 2007-07-21, 22:27
  Tytuł:   Cytuj
A powiedzcie mi dlaczego taki odcineczek jest tej średnicówki na lesznowskiej. Po co tak?
Tylko laikiem jestem więc bez jakis wywodów strasznych :). Bo obwodnicę to ja rozumiem jako cos ciągłego a nie z takimi odcinkami.
Post Napisane: 2007-07-21, 18:59
  Tytuł:   Cytuj
Miki napisał(a):
Na zebraniu rady osiedla nie padło ani jedno słowo o sprawach tegoż osiedla, "rada" skupiła się na swej prywacie.
Nie lubię z tobą dyskutowac, ponieważ masz za mało ....
Byłeś na zebraniu Osiedla Nr 3, ale widocznie źle słuchałeś; lub słyszałeś tylko to co ci pasowało.
Przypomnę ci - najwazniejszą sprawą dla tego osiedla jest poprawadzenie tej drogi, drogi tranzytowej, Obwodnicy Warszawy przez Błonie i w zabudowie mieszkaniowej poza Miastem Błonie. . Sprawa ta zajęła większość czasu poza sprawami organizacyjnymi, które były na początku.
Gdybym skupiał się na prywacie -rozwodził bym się nad remontem Kwiatowej (bo przy niej mieszkam), a tylko o tym wspomniałem, aby tacy jak ty i tobie podobni nie mieli argumentów w celu rozsiewania plotek, że działam dla własnych celów.
Cytuj:
Ubawiłem się jak mops, gdy pan Wojtyński sobie i swojemu stowarzyszeniu przypisał sukces w postaci wczoraj oddanego wyremontowanego odcinka 579,

Nie przypisywałem sobie i Stowarzyszeniu BDiJ zasług i udziału przy remoncie 579 w obecnym przebiegu.
Cytuj:
a swoją prelekcję wspierał slajdami z protestów organizowanych przez "Drogi Błonia".
w prelekcji użyłem 1 zdjęcia z artykułem z Gazety Wyborczej o protestach mieszkańców Błonia (czemu używasz liczby mnogiej) w celu wytłumaczenia możliwych rozwiązań tak dla protestującyhc mieszkańców z bloków jak i dla mieszkańców Osiedla Nr 3.
Cytuj:
Demagogią jest wyciąganie mieszkańców ulicy Lesznowskiej, Modlińskiej, czy odcinka za torami - dla nich nic się nie zmieni. Jak mieszkali przy 579 tak mieszkać będą.
Nie demagogią ale faktem jest, że jeżeli powstanie "średnica" Błonia i OBWODNICA WARSZAWY PRZEZ BŁONIE stanie się faktem, to zwiększy się ruch na tej trasie i ci mieszkańcy również to odczują-przy Lesznowskiej, Modlińskiej, Mokrej.
Widziałeś mapy i zdjęcia i nie zaprzeczysz, że droga ta przebiega przez tereny zabudowy mieszkaniowej.
Mieszkańcy bloków też mieszkali w ciszy i spokoju, dopuki nie zwiększył się ruch tranzytowy przez Błonie.
U mieszkańców powyższych ulic będzie taki sam efekt.
Trzeba myśleć perspektywicznie.
Cytuj:
Podobnie z liczeniem skrzyżowań od Osieka do Radonic - nowy odcinek będzie się krzyżował jedynie z krajową dwójką, ul Narutowicza i Bieniewicką. Niecała raczej zostanie ślepą uliczką osiedlową. W tej chwili na tej trasie jest więcej skrzyżowań.
Aby trasa ta była tranzytowa-trzeba wyeliminowac jak najwięcej skrzyżowań-czyli poprowadzić w terenie, gdzie nie powstają takowe problemy.Popatrz na mapę w Albumie na forum to są skrzyżowania konieczne,(nie zaznaczałem tam skrzyzowania z Niecałą) - brak jest też zaznaczonych wyjazdów z posesji na Towarowej, Grodziskiej, Modlińskiej.
LICZYĆ TO TY NIE UMIESZ.
Cytuj:
Jawnie mówią, że nie kiwną palcem, by zrobić cokolwiek pozytywnego.
WYPROWADZENIE RUCHU TRANZYTOWEGO POZA ZABUDOWĘ MIESZKANIOWĄ (w pola)-to jest pozytywne działania DLA DOBRA CAŁEGO MIASTA.
St.Drogi Błonia walczy o własną prywatę - jak "ZAMIEŚĆ SWOJE ŚMIECI POD CUDZĄ WYCIERACZKĘ"

Cytuj:
Do rady osiedla weszli jedynie po to, by torpedować inwestycję ważną i potrzebną całemu miastu.
Do rady Osiedla (nie weszli)zostali wybrani aby walczyć o inwestycję, która przyniesie całemu Miastu i Gminie korzyści infrastrukturalne i finansowe i rozwwiąze na całe lata problem tranzytu przez Miasto Błonie.
Cytuj:
Negować i oprotestowywać wszystko jest niezmiernie łatwo - dużo trudniej zrobić coś konkretnego.
Napisz co konkretnego zrobiłeś dla Miasta :?:


Załączniki:
Komentarz: To jest "obwodnica"Stępnia, którą za jego kadencji wymyślono i którą obecny Burmistrz Reszka chce w ramach "inwestycji wyborczych 2010" realizować.
BLONIE.JPG
BLONIE.JPG [ 183.62 KiB | Przeglądane 25263 razy ]
Post Napisane: 2007-07-20, 22:30
  Tytuł:   Cytuj
Miki napisał(a):
Podziel Legal ów budżet na 80 gmin województwa, i dopiero rzuć kwotą. Jeżeli jesteś w stanie załatwić środki na budowę zewnętrznej obwodnicy - zgłoś się do burmistrza, albo marszałka i buduj.
Jestes człowiekiem małej wiary (wierzysz we wszystko co ci władza mówi i obiecuje).
Obiecywali remont 579 od września do 15 grudnia; zakończyli pod koniec czerwca tego roku.
Naiwniaczek - wierzysz w to co ci pasuje.
Przypatrz się inwestycjom drogowym na Mazowszu i przeanalizuj ich budżety. Popatrz też na priorytety jakie musi Marszałek do 2010r. załatwić.
Wtedy będziemy mogli podyskutowac.
W chwili obecnej posiadasz za mało wiedzy aby z tobą merytorycznie polemizowac.
Opierasz sie na populiźmie i demagogi (definicje podałem ci wcześniej), a to nie dla mnie, temat do dyskusji. :idea:
MIki
Jak z frekwencją na otwarciu?
Co z Paszkowianka?
Czy Burmistrz robi urzędniczą karierę kosztem mieszkańców?
Jak ci się podoba zastępca Pana Burmistrza (ten z okładki BISu)?
Kompromis-a korzyści --czyje korzyści?
:?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
potrafisz coś wymyślec?
Post Napisane: 2007-07-20, 16:34
  Tytuł:   Cytuj
Podziel Legal ów budżet na 80 gmin województwa, i dopiero rzuć kwotą. Jeżeli jesteś w stanie załatwić środki na budowę zewnętrznej obwodnicy - zgłoś się do burmistrza, albo marszałka i buduj.
Post Napisane: 2007-07-20, 12:38

Strefa czasowa: UTC + 1


Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie,
w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie
zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w regulaminie forum.